تاریخ: ۹:۲۵ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۵
نام نویسنده: sobhan

مشکل بزرگ گسترش گل نزدن است، تیمی که طی ۱۰ دیدار تنها ۵ گل به ثمر رسانده باید برای ایجاد خطرات بیشتر روی دروازه رقبا تلاش بیشتری داشته باشد. به گزارش مازند اسپرت؛ استقلال و گسترش فولاد در ایستگاه یازدهم لیگ برتر به یکدیگر رسیدند تا جدال شماره ۷ آنها شرایطی خاص داشته باشد. دیداری […]

مشکل بزرگ گسترش گل نزدن است، تیمی که طی ۱۰ دیدار تنها ۵ گل به ثمر رسانده باید برای ایجاد خطرات بیشتر روی دروازه رقبا تلاش بیشتری داشته باشد.

مشکل بزرگ حریف استقلال و بازگشت ستاره سابق با موتور خاموشبه گزارش مازند اسپرت؛ استقلال و گسترش فولاد در ایستگاه یازدهم لیگ برتر به یکدیگر رسیدند تا جدال شماره ۷ آنها شرایطی خاص داشته باشد. دیداری که ساعت ۱۶:۲۰ روز جمعه در استادیوم آزادی برگزار خواهد شد.

استقلال با علیرضا منصوریان برای رسیدن به چهارمین پیروزی خود باید از سد شاگردان فراز کمالوند بگذرد. آبی ها تاکنون ۵۴ درصد امتیازات دیدارهای خانگی خود را به دست آورده اند و می خواهند به روند رو به رشد خود ادامه دهند.
از سوی دیگر میهمان آنها گسترش شرایط مطلوبی را پشت سر نگذاشته و شاید دیدار با استقلال فرصتی باشد برای مردان فراز کمالوند.
مشکل بزرگ گسترش گل نزدن است. تیمی که طی ۱۰ دیدار تنها ۵ گل به ثمر رسانده باید برای ایجاد خطرات بیشتر روی دروازه رقبا تلاش بیشتری داشته باشد. آیا خط دفاعی آبی ها – عصر جمعه – چنین اجازه ای را به مردان کمالوند خواهد داد؟
به دنبال هت تریک دربازی خانگی پنجم
استقلال منصوریان در فصل جاری لیگ برتر ۵ دیدار خانگی انجام داده که حاصل کسب دو پیروزی برابر ذوب آهن و سایپا در هفته های هفتم و نهم بوده است و ثبت دو تساوی مقابل نفت تهران و ماشین سازی تبریز در ایستگاههای اول و سوم.
تیم منصوریان البته سابقه قبول شکست خانگی را هم برابر نفت آبادان در هفته سوم رقابتها دارد.
استقلال پیش چشم هوادارانش طی ۵ دیدار ۷ گل زده و ۵ مرتبه مغلوب ضربات رقبا شده است.در واقع آبی ها ۶۴ درصد گلهای فصل جاری خود را(۱۱) در استادیوم آزادی به ثمر رسانده اند.
اینکه استقلال منصوریان با کسب دو پیروزی خانگی پی در پی برابر ذوب آهن و سایپا توانست جایگاهش در جدول لیگ را تا حدودی سر و سامان دهد نکته قابل تاملی است. با این حال استقلال منصوریان که حالا در جام حذفی هم یک مدعی تمام عیار است باید برای رسیدن به سومین پیروزی خانگی خود تلاش مضاعف داشته باشد.
نبرد هفتم
استقلال و گسترش در ادوار لیگ برتر ۶ مرتبه برابر یکدیگر قرار گرفته اند که حاصل این تقابل ها در سه فصل گذشته ثبت ۴ پیروزی به نام آبی ها و دو تساوی بوده است.
در مجموع دیدارهای یاد شده استقلال در تهران سه بار برابر تبریزی ها صف آرایی کرد که حاصل بدست آمدن ۲ پیروزی و قبول یک تساوی برابر میهمان بود. جالب اینکه استقلالی ها موفق شدند طی دیدارهای مذکور ۹ گل برابر حریف به ثمربرسانند و گسترش توانست تنها به دو مورد از این گل ها پاسخ دهد.
اینکه گسترش فقط در دو بازی اول و آخر برابر استقلال به گل رسیده هم نکته جالب توجهی است. گسترش در هفته اول لیگ سیزدهم با مهرداد بایرامی دروازه استقلال و مهدی رحمتی را گشود و سپس این اتفاق در هفته ۲۱ لیگ پانزدهم با ضربه دقیقه ۹۳ شهرام گودرزی تکرار شد. قابل توجه اینکه امروز دو گلزن گسترشی یاد شده عضو تیم های تبریزی ماشین سازی و تراکتورسازی هستند.
محسن رفت و برگشت
استقلال در دو دیدار هفته های ۱۶ و ۲۱ لیگ های سیزدهم و چهاردهم موفق به گشودن دروازه گسترش نشد با این حال در ۳۶۰ دقیقه باقیمانده از تقابل با حریف ۹ گل به ثمر رساند. اولین  گلزن شاخص آبی ها در دیدار برابر گسترش آرش برهانی بود که در دیدار های شماره ۱ و ۳ دو گل به تبریزی ها زد.
البته استقلالی که حالا پذیرای گسترش فولاد است دو گلزن هم دارد که قصد تکرار موفقیت هایشان برابر حریف را دارند.
این درست که سجاد شهباززاده گلزن استقلال در دیدارهای شماره ۵و۶ برابر گسترش هم مثل برهانی از جمع آبی ها جدا شده است. اما در مقابل محسن کریمی جوان انگیزه زدن سومین گل خود به حریف را دارد. محسن موفق شد در هر دو دیدار فصل قبل استقلال برابر گسترش گلزنی کند تا امروز به فکر رویاندن گل سوم درون دروازه حریف باشد.
خاموشی یکساله موتور خلعتبری
در آن سوی میدان مشکل بزرگ گسترش گل نزدن است. تیم فراز کمالوند طی ۹۰۰ دقیقه بازی در لیگ شانزدهم به ۵ گل دست پیدا کرده است. ۵ گلی که ۳ تای آنها در ایستگاه هشتم و برابر پدیده به ثمر رسیده است.
آمار به خوبی نشان می دهد که حریف استقلال در ایستگاه یازدهم تاکنون نتوانسته بر مشکلاتش در فاز هجومی غلبه کند.
نکته قابل تامل تر اینکه در برنامه های هجومی کمالوند یک نام بزرگ هنوز آنچنان که باید و شاید نتوانسته انتظارات را برآورده کند. این بازیکن کسی نیست جز محمد رضا خلعتبری؛ مهاجم سابق تیم ملی ایران که آخرین بار یکشنبه ۲۲ آذرماه سال گذشته موفق شد تا در لیگ برتر ایران گلزنی کند. ۱۱ ماه و ۱۲ روز قبل، خلعتبری با ضربه دقیقه ۴۱ خود در داربی اصفهان، عاملی شد برای فرار سپاهان از شکست برابر ذوب آهن. خلعت پس از آن ۲۳ هفته در لیگ برتر نه برای سپاهان گل زد نه برای تیم جدیدش، گسترش فولاد تبریز!
 
 آیا فراز، به ستاره تیمش بازی می‌دهد؟
در حالی که انتظار می رفت خلعتبری ستاره بی چون و چرای گسترش فولاد شود اما او در جمع آبی پوشان تبریزی نتوانست بازی های خوب خودش در سپاهان را تکرار کند و به همین خاطر با مسئولان باشگاه گسترش نیز اختلافاتی پیدا کرد. خلعتبری پس از دوری چندروزه از تمرینات به اردوی گسترش بازگشت اما از آن روز در هیچ کدام از بازی های تیم آبی پوش تبریز به طور ثابت به میدان نرفته است.

بی تردید بازی با استقلال برای خلعتبری اهمیت ویژه ای دارد. او که همواره بحث حضورش در استقلال مطرح بوده و هر بار به دلیلی این انتقال صورت نگرفته، روز جمعه با گسترش فولاد به ورزشگاه آزادی خواهد رفت. به نظر می رسد خلعتبری بعد از مدت ها مورد اعتماد فراز کمالوند هم قرار بگیرد و در ترکیب ثابت تیمش به میدان برود.

خلعتبری که دوران سختی را در دیدارهای رودر روی تیمش مقابل استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی پشت سر گذاشته، حالا بار دیگر در این ورزشگاه به میدان خواهد رفت؛ با این هدف که بتواند روزهای سخت گذشته را جبران کند و دوباره همان بازیکنی شود که خیلی ها انتظار دارند.

یک گسترش و یک شیمبا
البته در فصل جاری چشم امید کادر فنی گسترش به مهاجمی بوده که امتحانش را در فوتبال ایران خوب پس داده است. در واقع شیمبا برزیلی که سابقه گل زدن به استقلال را دارد با هنرنمایی در فولاد و سپاهان نشان داده که همچنان آتشی زیر خاکستر است. این برزیلی باتجربه در فصل جاری لیگ برتر پس از پیوستن به گسترش موفق شده ۳ گل از پنج گل گسترش را وارد دروازه پدیده،ذوب آهن و سایپا نماید.
فولادی ها یک مهاجم اسم و رسم دار ۲ گله هم دارند. رضا خالقی فر مهاجم سابق پرسپولیس که گاهی اوقات گوشه هایی از تکنیک خود را نشان می دهد در دیدار برابر پدیده ۲ گل به ثمر رساند تا – فعلا -دومین و آخرین گلزن فصل گسترش فولاد باشد.

به هر تقدیر باید صبر کرد و دید آیا استقلال موفق خواهد شد به پنجمین پیروزی خود در هفتمین دیدار لیگ برتری دو تیم دست پیدا کند؟ یا اینکه گسترش رو به نزول از فرصت بدست آمده با زیرکی پلی خواهد ساخت برای رسیدن به شرایط بهتر و جایگاهی قابل قبول تر؟

پاسخی بگذارید