تاریخ: ۹:۴۳ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۴
نام نویسنده: sobhan

ورزش > لیگ برتر – سرمربی استقلال می‌گوید خیلی بد است که دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس هنوز یک زمین تمرینی مناسب ندارند.  به گزارش خبرگزاری مازند اسپرت ، سعید اکبری؛ علیرضا منصوریان میهمان کافه خبر. او که در استقلال ، همچنان درگیر مشکلات است؛ یک روز خط دفاعی، یک روز خط حمله و یک روز […]

ورزش > لیگ برتر – سرمربی استقلال می‌گوید خیلی بد است که دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس هنوز یک زمین تمرینی مناسب ندارند.

سعید اکبری؛ علیرضا منصوریان میهمان کافه خبر. او که در استقلال ، همچنان درگیر مشکلات است؛ یک روز خط دفاعی، یک روز خط حمله و یک روز زمین تمرینی. منصوریان اما در دل این چالش ها، به هر شکل ممکن، استقلال را جلو می برد. در ۷ هفته گذشته لیگ برتر تیم او شکست نخورده و در سه مسابقه جام حذفی هم برنده بوده است. او در کافه خبر ساعتی میهمان ما بود و درباره وضعیت استقلال، بازی های مهم پیشرو و همینطور چالش هایی که در مسیرشان وجود دارد، حرف زد.

آقای منصوریان استقلال خوب دفاع می کند. در واقع تیم شما دفاع کردن را یاد گرفت ولی هنوز مشکلات خط حمله را حل نکرده اید. هواداران منتظرند تا این مشکل خیلی زود حل شود.
قطعا ما هم بیکار ننشسته ایم و روی مشکل خط حمله کار کرده ایم. جلساتی را داشتیم و پی بردیم مشکل از کجاست منتهی اینها مسایل دورن تیمی است و نمی توانیم درباره اش صحبت کنیم. ببینید، ما خیلی زود یاد گرفتیم که چطور باید بازی کنیم. در واقع مشکلات را زمانی از بین بردیم که متوجه شدیم درست جایی که حریف صاحب توپ می شود، باید توپ گیری کنیم. این ایده ای بود که من در نفت تهران هم پیاده کردم. ما در نفت تهران یک ساختار دفاعی فوق العاده داشتیم. با همین ایده و تمرینات زیاد توانستیم ساختار دفاعی تیم را بهتر کنیم و مشکلات مان را در این بخش از بین ببریم.

می شود گفت شما از ساختار دفاعی کی روش هم الهام گرفته اید؟
ببیند شرایط بازی های تیم ملی با بازی های باشگاهی فرق می کند. همانطور که گفتم ما در نفت تهران هم یک سیستم خوب دفاعی داشتیم. البته این را بگویم که هر وقت کی روش را می بینم و او حرف می زنم، فقط می نشینم نگاه می کنم و گاهی نمی فهمم چه می گوید. او از فوتبال ۲۰۲۵ حرف می زند. یعنی سال ها جلوتر است و چیزهایی می گوید که سال ها طول می کشد ما آنها را یاد بگیریم. 

چرا بازی ملی و باشگاهی فرق می کند؟
ببیند بین بازی های ملی و باشگاهی تفاوت وجود دارد.تیم ملی باید مقابل ژاپن، استرالیا، کره و… بازی کند. خب معلوم است که تیم ملی باید عقب بنشیند و چشم به ضد حمله ها داشته باشد. البته ما در بازی کره جنوبی و ژاپن نشان دادیم که چقدر قدرتمند هستیم. در هر دو مسابقه عالی بازی کردیم. من یادم نمیاد که در ۱۰ سال گذشته چنین بازی خوبی از تیم ملی ایران دیده باشم. آخرین بار فکر کنم در سال ۹۶ تیم ملی اینقدر خوب و مقتدر بازی کرده بود. یک موقعیت هم به کره جنوبی ندادیم و واقعا از دیدن این مسابقه لذت بردم. نمی توانیم بازی های ملی و باشگاهی را مقایسه کنیم.

هوادران از استقلال توقع بازی هجومی تری دارند. از بازی گسترش اوضاع تغییر می کند؟
ببیند ما فقط باید کار و تمرین کنیم. این کلید حل مشکلات است. این را قبول کنید که ما تغییرات زیادی در خط حمله داشتیم و زمان می برد تا بچه ها بتوانند در تیم جا بیفتد. ولی همانطور که گفتم ما مشکل را پیدا کرده ایم و مشغول حل آن هستیم.
در این شرایط خبر مصدومیت کاوه رضایی برای هوادران نگران کننده بود. آیا او به بازی فردا می رسد.
بله، کاوه هیچ مشکلی ندارد و می تواند برای ما بازی کند.

او سه شنبه به تمرین بازگشت، یعنی از نظر بدنی هم آماده است؟
کاوه یک فوتبالیست حرفه ای است. او خودش را از نظر بدنی کاملا آماده نگه داشته است و به خاطر همین می تواند برای ما بازی کند.

آقای منصوریان شما و بازیکنان در دومین سالگرد درگذشت غلامحسین مظلومی حضور نداشتید. چرا؟
متاسفانه تمرین داشتیم. مراسم یک روز قبل از بازی حساس در جام حذفی برگزار شد و متاسفانه به خاطر شرایط تمرینی نتوانستیم در مراسم حاضر باشیم منتهی من همیشه خودم جزو کسانی هستم که می گویم با پیشکسوت ها و مخصوصا آنها که در جمع ما نیستند احترام گذاشت. همیشه به بازیکنان جوان تیم از پیشکسوت ها می گویم و از زحماتی که برای تیم کشیده اند. به بازیکنان می گویم نگاه نکنید الان بعضی پیشکسوت ها دور افتاده اند و یا سن شان بالا رفته و مثل جوانی شان نیستند، ولی آنها یک روز ستاره های این باشگاه بوده اند و باید الگوی شما باشند. مهمترین چیز این است که احترام بگذارید. قطعا ما سرخاک آقای مظلومی و دیگر اسطوره هایی خواهیم رفت که دیگر بین ما نیستند.

۴ بازی حساس در پیش دارید که سه بازی بسیار حساس تر است. جمعه با گسترش دارید و سپس با صبا، تراکتور و نفت. اول از همه بازی صبا چقدر حساس است؟ به هر حال مرفاوی….
ببینید این بازی هم مثل دیگر بازی هاست و برای ما تفاوتی ندارد. ما نگرانی برای این بازی ها نداریم چون من به تیمم ایمان دارم. هیچ مشکلی برای این دیدارها نداریم. کل تیم آماده هستند و انشالله در ادامه فصل به نتایج خوبمان ادامه می دهیم. به نظر من فعلا مهمترین نکته این است که تیم آرامش داشته باشد و بتوانیم در آرامش کار خودمان را پیش ببریم.

گویا هواداران استقلال هم همین خواسته را در تمرینات داشته اند. آنها از شما خواسته اند که به حواشی اخیر بی توجه باشید.
ما باید از حواشی دور باشیم چون تیمی که می خواهد موفق باشد، باید در آرامش به سر ببرد. ما تلاش کردیم این آرامش را به تیم تزریق کنیم. باید به خاطر همین هوادار برنده باشیم.

یکی از مشکلاتی که اخیرا شما درباره اش حرف زدید، مشکل زمین است. شما هفته ای سه جلسه به زمین شماره ۲ آزادی می روید و تمرین می کنید. پرسپولیس هم جدیدا می آید. این تداخل و مشکل به وجود نمی آورد؟
نه به هیچ وجه. ما با پرسپولیس هیچ مشکلی نداریم. ببیند تمام حرف من این است که باید تیم های ما زمین داشته باشند. این اصلا خوب نیست که استقلال و پرسپولیس به عنوان دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران یک زمین تمرینی خوب در اختیار ندارند. اولین ابزار برای پیشرفت زمین است که متاسفانه در اختیار ما نیست. دو باشگاه اینقدر هوادار دارند ولی یک زمین خوب در اختیارشان نیست. ما مجبوریم در کمپ مرحوم حجازی هم تمرین کنیم. متاسفانه وضعیت زمین کمپ خراب است و من هر جلسه ای که آنجا تمرین می کنیم، نگران وضعیت بازیکنان هستم. تا حالا چند مصدوم روی این زمین داده ایم. از کاوه بگیرید تا رابسون. این اصلا خوب نیست. من مجبورم به بدن بازیکن فشار بیاورم. نمی توانم تمرین سبک کنم. وقتی هم فشار می آورم، بازیکن روی این چمن به مشکل می خورد. این یکی از بزگترین مشکلات ماست.

البته بعضی مربیان گفتند که مصدومیت های لیگ بیشتر به خاطر تعطیلات است.
نه من موافق نیستم. ربطی به تعطیلات ندارد به زمین ها ربط دارد./ خبر آنلاین

پاسخی بگذارید