تاریخ: ۱۶:۱۳ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
نام نویسنده: sobhan

به گزارش مازند اسپرت، تغییر سیستم استقلال بعد از مصدومیت وریا غفوری و البته غیبت های خسرو حیدری در سمت راست این تیم موضوعی است که منصوریان و کادر فنی آبی ها را وادار به تغییرات زیادی کرده است. سرمربی استقلال هر چند در تمرینات این تیم در هفته های گذشته نیز بارها بازی با […]

به گزارش مازند اسپرت، تغییر سیستم استقلال بعد از مصدومیت وریا غفوری و البته غیبت های خسرو حیدری در سمت راست این تیم موضوعی است که منصوریان و کادر فنی آبی ها را وادار به تغییرات زیادی کرده است.

سرمربی استقلال هر چند در تمرینات این تیم در هفته های گذشته نیز بارها بازی با سیستم ۲-۵-۳ را آزمایش کرده اما در دیدار برابر صبای قم ترجیح داد تا خلاء دو بازیکن خود را با تغییر پست بهنام برزای از هافبک راست به دفاع راست پر کند. موضوعی که البته با نمایش بهنام برزای خیلی برای استقلالی که همواره به عملکرد خوب بازیکنان در سمت راست زمین عادت داشت، موثر واقع نشد تا سرمربی استقلال همچنان گزینه تغییر سیستم را محتمل بداند.

علیرضا منصوریان برای بازی با این سیستم ابزار مناسبی نیز در اختیار دارد. مدافع مرکزی، پستی است که استقلال با حضور بازیکنانی مانند حسینی، رابسون، پادوانی، مگویان و البته حاج محمدی گزینه های آماده ای در اختیار دارد و نگرانی بابت انتخاب سه مدافع مرکزی ندارد.

منصوریان با بازگشت حیدری و البته با حضور برزای برای انتخاب هافبک راست خود نیز مشکلی نخواهد داشت و البته حضور بازیکنان پرتعداد و آماده در سمت چپ مانند یعقوب کریمی منصوریان را در جناحین بی نیاز کرده است. مرکز زمین و خط حمله استقلال نیز مملو از بازیکنانی است که به سرمربی آبی ها برای تنوع تاکتیکی کمک می کنند. به این ترتیب به نظر می رسد منصوریان سخت افزار لازم برای تغییر ترکیب را در اختیار دارد اما همچنان عواملی اجازه این تغییرات را به او نمی دهند.

سرمربی استقلال در ابتدای فصل سیستم ۱-۳-۲-۴ خود را به ۲-۴-۴ تبدیل کرد تا بازی با دو مهاجم مرکزی را در دستور کار خود قرار دهد. وی با این تغییر تاکتیک به نتایج خوبی دست یافت و این موضوع یکی از دلایلی است که باعث می شود منصوریان هزینه این تغییر تاکتیک را نپذیرد. او به خوبی می داند که دست زدن به سیستم تیم برنده که کمک زیادی به نتایج مطلوب آبی ها کرده اگر با نتیجه نگرفتن همراه شود، باعث می شود تا هواداران استقلال برابر او قرار بگیرند و سرمربی استقلال علی رغم میل باطنی خود فعلا دست به چیدمان تیم برنده نزند. البته منصوریان این شانس را دارد تا در دو بازی پیش رو برای دقایقی این ترکیب جدید را تست کند تا برای روزهای سخت غیبت غفوری و حیدری با کمبود بازیکن مواجه نشود.

پاسخی بگذارید