تاریخ: ۱۶:۱۲ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۳
نام نویسنده: sobhan

هفته چهاردهم دیدارهای لیگ آزادگان در شرایطی برگزار شد که دیدار سپیدرود صدرنشین در برابر اکسین البرز که قرار بود در رشت برگزار شود، به دلیل بارش برف و مهیا نبودن زمین مسابقه به تعویق افتاد. سایر دیدارهای برگزار شده هم به نوعی تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار داشت تا از این پس […]

هفته چهاردهم دیدارهای لیگ آزادگان در شرایطی برگزار شد که دیدار سپیدرود صدرنشین در برابر اکسین البرز که قرار بود در رشت برگزار شود، به دلیل بارش برف و مهیا نبودن زمین مسابقه به تعویق افتاد. سایر دیدارهای برگزار شده هم به نوعی تحت تاثیر شرایط آب و هوایی قرار داشت تا از این پس و تا پایان فصل زمستان انتظار برگزاری دیدارها، تحت چنین شرایط آب و هوایی را داشته باشیم.

در مهم‌ترین دیدارهای این هفته تیم خونه به خونه در ورزشگاه بدون تماشاگر هفت تیر به تساوی رضایت داد و در تهران تیم راه‌آهن موفق شد در کمال تعجب با نتیجه ۳ بر صفر از سد نفت م.سلیمان عبور کند.

با هم مروری خواهیم داشت بر هفته چهاردهم مسابقات لیگ آزادگان در شهرهای مختلف؛

خونه به خونه ۰ – مس کرمان ۰؛ تساوی تحت تاثیر بارش برف
یکی از دیدارهای حساس این هفته به تقابل دو تیم خونه به خونه و مس کرمان اختصاص داشت که در پایان دو تیم به نتیجه تساوی بدون گل رضایت دادند تا شمار تساوی‌های منصور ابراهیم زاده همراه با مس کرمان به عدد ۹ برسد. تیم خونه به خونه که به خاطر اتفاقات دیدار برابر اکسین البرز از حمایت هواداران مازندرانی برخوردار نبود، در این دیدار هم به بن بست رسید تا پس از پیروزی در دربی مازندران همچنان از کسب پیروزی محروم باشد. شاگردان علیرضا مرزبان با کسب این تک امتیاز ۲۴ امتیازی شدند تا در رتبه سوم جدول قرار بگیرند و شاگردان منصور ابراهیم‌زاده هم با کسب نهمین تساوی خود در چهاردهمین دیدار لیگ، ۱۸ امتیازی شدند و در رتبه یازدهم جدول جای گرفتند.

مس رفسنجان ۰ – ملوان ۰؛ مایلی‌کهن  فرصت صدرنشینی را از دست داد
با توجه به تعویق دیدار دو تیم سپیدرود و اکسین، شاگردان محمد مایلی کهن در دیدار خارج از خانه برابر مس رفسنجان فرصت پیروزی و قرار گرفتن در صدر، حداقل برای ۲۴ ساعت را داشتند که با تساوی بدون گل در کرمان این فرصت از دست رفت. تیم ملوان بندرانزلی با کسب این تک امتیاز ۲۸ امتیازی شد و با تفاضل کمتر و یک بازی بیشتر نسبت به سپیدرود در رتبه دوم جدول قرار گرفته است. تیم مس رفسنجان هم ۱۵ امتیازی شد و در رتبه ۱۲ ام جدول قرار گرفت. محمد مایلی کهن امیدوار است تا فیروز کریمی فردا با شکست سپیدرود، اجازه فاصله گرفتن این تیم را از ملوان بندرانزلی بگیرد و حتی این تیم را به صدر جدول برساند.

خیبر خرم‌آباد ۰ – بادران ۲؛ پیروزی بزرگ برای میثاقیان
تیم بادران تهران پس از تجربه شکست برابر تیم های شمالی ملوان و نساجی روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذاشت و شایعه برکناری اکبر میثاقیان سرمربی این تیم شنیده می‌شد؛ اما آن‌ها موفق شدند در دو دیدار گذشته خود با کسب دو پیروزی مقابل استقلال اهواز بحران زده و خیبر خرم آبادی که در انتهای جدول حضور دارد، وضعیت خود را بهبود بخشند و با کسب ۲۲ امتیاز به رتبه هشتم جدول راه یابند. تیم خیبر خرم آباد هم با این شکست در رتبه ۱۴ باقی ماند. این دو پیروزی شرایط میثاقیان روی نیمکت بادران را بهبود بخشید.

فولاد یزد ۱ – ایران‌جوان بوشهر۰؛ دومین پیروزی فصل برای یزدی‌ها
تیم فوتبال فولاد یزد در این فصل از مسابقات لیگ برتر بیشتر با دفاع خوب خود شناخته می شود و کسب ۷ تساوی در دیدارهای گذشته موید این مطلب است. آن‌ها تا پیش از این دیدار تنها یک بار موفق به کسب پیروزی شده بودند و با کسب این پیروزی موفق شدند علاوه بر تحمیل ششمین شکست فصل به تیم ایران جوان بوشهر، جایگاه خود در جدول رده بندی را با این تیم عوض کنند. تیم فولاد یزد با کسب این پیروزی ۱۳ امتیازی شد و رتبه ۱۵  جدول که در اختیار ایران جوان با ۱۲ امتیاز بود را گرفت.

آلومینیوم اراک ۱ – نساجی مازندارن ۱؛ آلومینیوم ۹ نفره ناکام ماند
یکی از دیدارهای این هفته به نبرد آلومینیوم و نساجی در اراک تعلق داشت. آلومینیوم اراک هفته گذشته و در یک بازی حساس و دیدنی، تنها با یک گل اختلاف نتیجه را در جام حذفی برابر سپاهان واگذار کرده بود و نشان داده بود که تیمی است با پتانسیل بالا؛ در مقابل تیم نساجی که با محمود فکری نمایش های با کیفیتی را ارائه می‌دهد، از همان ابتدای فصل با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کرد و در آستانه این دیدار با غیبت چند بازیکن اصلی خود با مشکل مواجه بود. این دیدار در نهایت در شرایطی با نتیجه ۱ بر ۱ به پایان رسید که شاگردان داوود مهابادی علیرغم ۹ نفره شدن دست از تلاش برای پیروزی در این دیدار نکشیدند ولی در پایان راه به جایی نبردند و این شاگردان محمود فرکی بودند که خوشحال از زمین مسابقه بیرون رفتند. با کسب این نتیجه نساجی مازندران و آلومینیوم اراک به ترتیب با ۲۱ و ۱۹ امتیاز در رتبه نهم و دهم جای گرفتند.

راه آهن ۳ – نفت مسجد سلیمان؛ پیروزی غیرمنتظره و بزرگ پاشازاده
تیم راه‌آهن در شرایطی موفق به کسب پیروزی ۳ بر صفر در خانه شد که هیچ کس انتظار کسب چنین نتیجه ای در این دیدار را نمی‌کشید. شاگردان مهدی پاشازاده علیرغم مشکلات مالی که با آن دست به گریبان هستند، موفق به کسب نتایج قابل قبولی شده‌اند و با کسب این سه امتیاز خانگی در فاصله ۵ امتیازی صدر جدول قرار گرفتند. این دیدار که نبرد دو همبازی سابق یعنی مهدی پاشازاده و سهراب بختیاری زاده در استقلال بود، به سود مهدی پاشازاده به پایان رسید و تیم نفت م. سلیمان با کسب ۱۳ امتیاز از ۱۴ دیدار اخیر و با در اختیار گرفتن رتبه ۱۳ جدول به روند نزولی خود ادامه داد.

پارس جنوبی جم ۲ – گل‌گهر سیرجان ۰؛ وینکو از صدر فاصله گرفت
شاگردان وینکو بگوویچ می‌توانستند با پیروزی در این دیدار خارج از خانه، ۲۶ امتیازی شوند و به رتبه سوم جدول برسند؛ اما عملکرد تیم پارس جنوبی جم که سرمربیگری آن بر عهده مهدی تارتار است، در این دیدار بر حریف خود چربید تا این تیم هم ۲۳ امتیازی شود و شمار تیم‌های ۲۳ امتیازی جدول رده بندی به عدد ۴ برسد؛ این تیم‌ها رتبه های چهارم تا هفتم را به خود اختصاص داده اند. اکسین البرز هم ۲۳ امتیازی است و در دیدار فردا این فرصت را دارد که به صدر نزدیک تر شود. پارس جنوبی جم با کسب این پیروزی با ۲۳ امتیاز به رتبه هفتم رسید و تیم گل گهرسیرجان با همین امتیاز در رتبه پنجم جای دارد و به روزهای آینده می‌اندیشد.

استقلال اهواز ۱- فجرسپاسی شیراز۱؛ نتیجه بی‌ثمر
استقلال اهواز و فجرسپاسی شیراز دو تیم لیگ آزادگان هستند که به واسطه کارنامه خوب خود در مسابقات لیگ برتر برای فوتبالدوستان بسیار آشنا هستند؛ اما عملکرد این دو تیم در این فصل اگر با همین روند ادامه پیدا کند، شاهد حضور آن‌ها در دسته دوم مسابقات کشوری خواهیم بود. استقلال اهواز و فجرسپاسی پیش از این دیدار ۴ امتیازی بودند و با تساوی که در اهواز به دست آمد، هر دو ۵ امتیازی شدند و فاصله آن‌ها با تیم شانزدهم جدول به عدد ۸ رسید؛ اختلافی که به راحتی نمی‌توان در لیگ سخت آزادگان آن را جبران کرد. با این وصف هرچه در مسابقات لیگ یک جلوتر می‌رویم، این دو تیم هم بیشتر به لبه پرتگاه نزدیک می‌شوند و با نتیجه کسب شده در بازی امروز، این احتمال بیشتر شد.

•  تنها دیدار باقی مانده از هفته چهاردهم مسابقات لیگ آزادگان فردا و در ورزشگاه شهید عضدی رشت بین صدرنشین فعلی مسابقات و تیم چهارم جدول رده بندی یعنی اکسین برگزار خواهد شد. این دیدار قرار بود امروز برگزار شود، که به دلیل بارش برف به تعویق افتاد. تیم سپیدرود رشت با ۲۸ امتیاز و هم امتیاز با ملوان بندرانزلی در رتبه اول جدول رده بندی قرار دارد؛ پیروزی در این دیدار می ‌تواند فاصله این تیم را در صدر جدول با تیم دوم به ۳ امتیاز برساند. در مقابل تیم اکسین می تواند با پیروزی در دیدار فردا جای تیم خونه به خونه بابل را در رده سوم بگیرد و پیروزی با تفاضل بیش از دو گل برابر سپیدرود رشت، می تواند ملوان را با تفاضل گل بهتر به صدر جدول برساند.

پاسخی بگذارید