تاریخ: ۱۷:۲۲ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۲
نام نویسنده: sobhan

  نماینده شطرنج ایران در رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان در ادامه درخشش خود به یک تساوی مقابل قهرمان سابق شطرنج اروپا دست پیدا کرد.   به گزارش مازنداسپرت، دور چهارم از مرحله پنجم و پایانی مسابقات شطرنج گرندپری بانوان جهان در سال ۲۰۱۶ از ظهر امروز (سه شنبه) در شهر خانتی مانسیسک برگزار شد. […]

 

خبرگزاری فارس: قهرمان سابق شطرنج اروپا نیز مقابل خادم الشریعه متوقف شد

نماینده شطرنج ایران در رقابت‌های جایزه بزرگ شطرنج بانوان جهان در ادامه درخشش خود به یک تساوی مقابل قهرمان سابق شطرنج اروپا دست پیدا کرد.

 

به گزارش مازنداسپرت، دور چهارم از مرحله پنجم و پایانی مسابقات شطرنج گرندپری بانوان جهان در سال ۲۰۱۶ از ظهر امروز (سه شنبه) در شهر خانتی مانسیسک برگزار شد.

سارا سادات خادم‌الشریعه نماینده شایسته شطرنج کشورمان در این دور به مصاف «المیرا اسکریپچنکو» قهرمان سابق شطرنج اروپا رفت و این شطرنجباز فرانسوی را متوقف کرد.

خادم‌الشریعه پیش از این در سه دیدار قبلی خود به ترتیب مقابل «دروناوالی هاریکا» از هند به عنوان نفر ششم رنکینگ جهانی و «الکساندرا کاستنیوک» از روسیه به عنوان نفر پنجم این رده‌بندی مساوی کرده بودو در دور سوم نیز موفق شده بود والنتینا گونینا قهرمان سابق شطرنج اروپا را شکست دهد.

خادم‌الشریعه در مرحله دوم رقابتهای گرندپری شطرنج بانوان جهان که به میزبانی تهران برگزار شد، به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

دوازده شطرنجباز از برترین شطرنجبازان جهان در مرحله پایانی رقابتهای گرندپری شطرنج بانوان جهان طی ۱۱ دور در روسیه به رقابت می پردازند./فارس

پاسخی بگذارید