تاریخ: ۸:۱۲ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
نام نویسنده: sobhan

مدیر رسانه‌ای رقابت‌های بین‌المللی روز جهانی کودک گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و شور و هیجانی که در سالن حاکم بود من را یاد دورانی انداخت که خودم در این سن و سال کشتی می‌گرفتم. به گزارش مازنداسپرت، حسن یزدانی با بیان این مطلب افزود: رقابت آنقدر در این رده‌‌ای سنی نزدیک و حساس است […]

خبرگزاری فارس: یزدانی: رقابت در مسابقاتی مانند جام کودک شبیه جنگ است/ حضور سلطانی‌فر نشان‌ از توجه وزیر به کشتی دارد

مدیر رسانه‌ای رقابت‌های بین‌المللی روز جهانی کودک گفت: سطح مسابقات بسیار بالا بود و شور و هیجانی که در سالن حاکم بود من را یاد دورانی انداخت که خودم در این سن و سال کشتی می‌گرفتم.

به گزارش مازنداسپرت، حسن یزدانی با بیان این مطلب افزود: رقابت آنقدر در این رده‌‌ای سنی نزدیک و حساس است که معمولا کشتی‌گیران با صورت زخمی تشک را ترک می‌کنند و بیشتر این مسابقات شبیه جنگ است.

وی با اشاره به سطح بالای این مسابقات ادامه داد: ۲۳ تیم خارجی و داخلی در رقابت‌های بین‌المللی روز جهانی کودک حضور داشتند و در دو رشته آزاد و فرنگی شاهد مبارزات نزدیک و دیدنی بودیم و علاقمندانی که در سالن خانه کشتی شماره ۲ بودند به همراه بینندگان تلویزیونی از دیدن این مسابقات و مبارزات نونهالان لذت بردند.

دارنده مدال طلای المپیک تصریح کرد: کشتی‌گیران آزاد و فرنگی‌کار نونهال از کشورهای مطرح کشتی دنیا در این رقابت‌ها به عنوان معتبرترین تورنمنت رده سنی نونهالان در جهان حضور داشتند. کشورهای خوبی همچون ارمنستان، آذربایجان، اوکراین، قرقیزستان، گرجستان و روسیه در این مسابقات حضور داشتند و در رقابت‌های فینال مبارزات دیدنی بین تیم‌های ایران، ارمنستان و آذربایجان در دو رشته شاهد بودیم.

دارنده مدال نقره جهان درباره حضور وزیر ورزش و جوانان در سالن مسابقات و اهدای تندیس استقامت به ابوالفضل آرمیده خاطر نشان کرد: حضور سلطانی‌فر نشانگر توجه شخص وزیر به این رشته ورزشی است و ما امیدواریم با حمایتی که از کشتی صورت خواهد گرفت، روزهای بهتری را نیز برای کشتی کشور شاهد باشیم.

یزدانی گفت: در حاشیه روز پایانی این مسابقات وزیر ورزش و جوانان از طرف اتحادیه جهانی کشتی و نناد لالوویچ تندیس استقامت را به خانواده قهرمان بزرگ کشتی ایران ابوالفضل آرمیده اهدا کرد و همچنین فدراسیون ارمنستان نیز تندیسی به آنها تقدیم کرد و امیدوارم ابوالفضل با داشتن چنین پشتوانه‌ای از سوی خانواده کشتی ایران با بیماری خود به بهترین شکل ممکن مبارزه کرده و به تشک کشتی باز گردد.

وی در مورد برخی مسائل مطرح شده در مورد حضور چند کشتی‌گیر ایرانی در ترکیب برخی تیم‌ها افزود: غیر از تیم ترکمنستان که بدلیل مشکلات اداری نتوانسته بود چند کشتی‌گیر خود را همراه داشته باشد، برخی کشورها در ترکیب خود یکی دو کشتی‌گیر کم داشتند و مسابقات روز کودک هم یک تورنمنت دوستانه در رده سنی نونهالان بود. به همین دلیل فرصتی شد که ما هم بتوانیم به برخی کشتی‌گیران نونهال خود علاوه بر تیم‌های ایران میدان دهیم و از سوی دیگر شاهد مبارزات تیم به تیم پایاپایی نیز باشیم. بنظرم بعضی مسائل مطرح شده در این مورد از روی عدم اطلاع از موضوع بوده است.

یزدانی در پایان حضور بعنوان مدیر رسانه‌ای در جام کودک را یک تجربه جدید دانست و اظهار داشت: از اینکه توانستم نقش کوچکی در افزایش توجه مردم عزیز و علاقمند به ورزش ملی ایران به نونهالان کشتی‌گیر در کشور داشته باشم، خوشحالم. از تمام رسانه‌های محترم نیز بابت همکاری در انعکاس اخبار این مسابقات تشکر می‌کنم./فارس

پاسخی بگذارید