تاریخ: ۶:۱۱ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۱
نام نویسنده: sobhan

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: هیچ وقت از استقلال و پرسپولیس بازی‌های خوب نمی‌بینیم و حتی در تیم ملی هم شاهدیم که بازیکنان مشکل تاکتیکی و در حفظ توپ ضعف دارند. به گزارش مازنداسپرت، عباس رضوی در خصوص حضورش در کشور آلمان و باشگاه بایرن‌مونیخ آلمان گفت: در سفری که به مونیخ داشتم از وضعیت تیم‌های […]

خبرگزاری فارس: رضوی: تیم‌ملی از آسیا که بیرون می‌آید ضعف‌هایش بیشتر مشخص می‌شود/ هیچ‌وقت از استقلال و پرسپولیس بازی‌های خوب نمی‌بینیم

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: هیچ وقت از استقلال و پرسپولیس بازی‌های خوب نمی‌بینیم و حتی در تیم ملی هم شاهدیم که بازیکنان مشکل تاکتیکی و در حفظ توپ ضعف دارند.

به گزارش مازنداسپرت، عباس رضوی در خصوص حضورش در کشور آلمان و باشگاه بایرن‌مونیخ آلمان گفت: در سفری که به مونیخ داشتم از وضعیت تیم‌های پایه و آکادمی این باشگاه بازدید کردم. همچنین به باشگاه اینتراخت فرانکفورت رفتم و این باشگاه را مورد بررسی قرار دادم چرا که در حال نگارش کتابی در خصوص آموزش پایه در فوتبال هستم و در این کتاب به مقایسه فرهنگ باشگاه‌های مختلف در آکادمی و تیم‌های پایه و همچنین نحوه آموزش آنها پرداختم. این کتاب قرار است در ایران چاپ شود و فکر می‌کنم می‌تواند کتاب مفیدی برای وضعیت فوتبال پایه در ایران باشد.

وی ادامه داد: زمان چاپ این کتاب هنوز مشخص نیست اما این کتاب شامل ۹۸ مقاله است که آموزش فوتبال از ۶ سالگی تا ۱۹ سالگی را در برمی‌گیرد. ضمن اینکه باشگاه‌های ما در ایران نمی‌توانند از باشگاه‌های بایرن‌مونیخ و منچستر الگوبرداری کنند اما می‌توان از برخی قالب‌ها در این زمینه استفاده شود. به طور مثال در کشوری مثل سوئد یا سایر کشورهای اروپایی بچه‌ها از سنین پایین در مدرسه تمرینات تعادلی انجام می‌دهند به گونه‌ای که یک بچه ۶ ساله می‌تواند روی چوپ موازنه و بالانس بزند اما بچه‌ها در ایران در یک حرکت ساده در ۱۲ سالگی به زمین می‌افتند و این نشان می‌دهد چون توجه خوبی به وضعیت ورزش در پایه در کشورهای اروپای می‌شود و ما هم در ایران باید برنامه‌ای جداگانه‌ای برای این موضوع قائل شویم و من در این کتاب به صورت مفصل این مسائل را شرح دادم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان تصریح کرد: وقتی به باشگاه بایرن‌مونیخ رفتم بر روی مسائل فنی آنها توجه زیادی کردم و حتی موضوع نگهداری چمن در این سرمای اروپا و موارد دیگر را مورد بررسی قرار دادم. به هرحال تیمی مثل بایرن مونیخ همینطوری به این درجه نمی‌رسد و قطعا یک مدیریت آگاهانه لازم است تا یک باشگاه به این مرتبه برسد. 

سرمربی سال‌های دور استقلال درباره دیدار هفته گذشته تیم ملی ایران مقابل سوریه در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ افزود: متاسفانه نتوانستم این بازی را به صورت مستقیم ببینم اما مقداری از این بازی را تماشا کردیم. باید بگویم در فوتبال به هر حال زمین یک عامل بزرگ است و شما دیدید که این بازی در چه شرایطی برگزار شد. از طرف دیگر باید در نظر داشت که تیم‌های عربی مقابل ایران با رگ‌های برافراشته بازی می‌کنند و حتی شاهد بازی غیرمتعارف از سوی آنها هستیم. در این میان باید از تیمی مثل قطر بگذریم چرا که ساختار تیم ملی آنها غیربومی است و اکثر بازیکنان این تیم متعلق به کشورهای دیگر هستند. به همین دلیل حساسیت ناسیونالیستی و میهن‌پرستانه ندارند هر چند که به هرحال بازی با چنین تیم‌هایی هم سخت است. 

رضوی در خصوص وضعیت استقلال در لیگ برتر استقلال گفت:‌ برای انجام یک کار بزرگ باید برنامه‌ریزی دراز مدت داشت و کار باید از پایه آغاز شود. شما ببینید باشگاه‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس در زمینه آکادمی و تیم‌های پایه در چه رده‌ای قرار دارند؟ جدا از اینکه فکر کنیم باشگاه‌ها چه نقشی در این زمینه دارند باید بگویم ما هیچ وقت از این تیم‌ها بازی‌های خوب نمی‌بینیم و حتی در تیم ملی هم شاهد هستیم که بازیکنان مشکل تاکتیکی دارند و در حفظ توپ دارای ضعف هستند. همین تیم ملی وقتی از قاره آسیا بیرون می‌آید و با تیم‌های حرفه‌ای‌تر بازی می‌کند ضعف‌هایش بیشتر نشان داده می‌شود.

وی تصریح کرد:استقلال هم با انبوه علاقمندانی که دارد باید بیشتر مورد توجه باشد و بیشتر مورد حمایت قرار بگیرد. من نقش یک مربی را یک فاکتور مهم می‌دانم اما مربی به تنهایی نمی‌تواند در یک تیم تحول ایجاد کند. همه چیز در باشگاه‌ها باید اندازه‌گیری شده باشد اما در فوتبال ایران این مسائل زیر سؤال است. نمی‌توان فقط از یک مربی انتظار همه چیز را داشت و این موضوع منصفانه نیست. من امیدوارم منصوریان در استقلال موفق شود اما در این میان فرد مطرح نیست. فکر کنید یک مربی سطح بالای فوتبال دنیا به استقلال بیاید. وقتی هنوز زمین تمرین و امکانات این باشگاه زیر علامت سؤال است این مربی چه کار می‌تواند بکند؟ وقتی باشگاهی بر روی تیم‌های پایه کار نمی‌کند چطور می‌توانید از چنین باشگاهی انتظار داشته باشید؟ 

رضوی در پایان در خصوص درگذشت دختر علی جباری پیشکسوت باشگاه استقلال هم اظهار داشت: از طرف خودم به علی جباری و خانواده او تسلیت می‌گویم و از این راه دور در غم او شریک هستم. /فارس

پاسخی بگذارید