تاریخ: ۸:۱۸ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
نام نویسنده: sobhan

باشگاه صبای قم با صدور بیانیه نسبت به اتفاقات دیدار مقابل استقلال در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی واکنش نشان داد. به گزارش مازند اسپرت؛ باشگاه صبای قم با توجه به اتفاقات تلخ دیدار حذفی با استقلال با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف برای برخی از مسئولان استقلال خواهان برخورد و پیگیری توهین‌ها و فحاشی‌های […]

خبرگزاری فارس: توجیه منصوریان مایه تاسف است/به تلاش اعضای تیم مقابل گرانترین تیم لیگ درود می‌فرستیم

باشگاه صبای قم با صدور بیانیه نسبت به اتفاقات دیدار مقابل استقلال در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی واکنش نشان داد.

به گزارش مازند اسپرت؛ باشگاه صبای قم با توجه به اتفاقات تلخ دیدار حذفی با استقلال با صدور بیانیه‌ای ضمن ابراز تاسف برای برخی از مسئولان استقلال خواهان برخورد و پیگیری توهین‌ها و فحاشی‌های گسترده شد و بر لزوم پاک‌سازی فضای استادیوم‌ها تاکید کرد.

 در بیانیه باشگاه صبای قم راجع به این اتفاقات آمده است:

ضمن عرض تعزیت و تسلیت ایام اربعین شهادت سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و شهدای کربلا و آرزوی قبولی عزاداری‌ها، با توجه به فحاشی‌های گسترده در استادیوم آزادی و برخی اتفاقات دیگر، لازم دانستیم برخی حقایق را آنگونه که هست انعکاس داده و در قبال فرافکنی و برخورد غیرمسئولانه برخی از مدیران و مربیان استقلال، گلایه‌ها و انتقادات خود را مطرح نماییم.

متاسفانه در این بازی شاهد فحاشی‌های گسترده و مکرر هواداران تیم استقلال به حامد لک دروازه‌بان تیم صبای قم بودیم، این فحاشی‌ها از نیمه نخست تا انتهای بازی ادامه داشت، به گونه‌ای که تصور کردیم شاید یکی از تاکتیک‌های تیم حریف برای بردن و برهم زدن تمرکز دروازه‌بان تیم صبای قم بود.

متاسفانه و متاسفانه هیچ‌یک از اعضای کادر فنی و بازیکنان استقلال برای جلوگیری از فحاشی‌های ناموسی و مکرر تماشاگران این تیم اقدامی نکردند در حالی که مثلا سرمربی استقلال با اشاره دستی می‌توانست مانع از تکرار این فحاشی‌های خانوادگی و شرم‌آور شود اما…… مایه تاسف است که علیرضا منصوریان به جای عذرخواهی از لک و خانواده‌اش عنوان نموده چون لک بین دو نیمه و به هنگام فحاشی تماشاگران گوش‌هایش را گرفته موجب تحریک تماشاگران شده است.

آیا لک در نیمه اول هم گوش‌هایش را گرفته و یا کار دیگری کرده بود که شنونده آن همه فحاشی و توهین بودیم؟ آیا به جای عذر خواهی و ابراز تاسف، باید واقعیت را وارونه جلوه داده و بازیکنی که در طول ۱۲۰ دقیقه رقابت اینگونه به خانواده‌اش توهین و ناسزا شده و خویشتن‌دار بوده را مقصر جلوه داد؟

متاسفیم که آقای افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال نیز به جای عذرخواهی و درخواست از تماشاگران برای عدم تکرار فحاشی‌ها، بی‌دلیل و با فرافکنی محض عنوان می‌کند که دروازه‌بان صبای قم بازی جوانمردانه را رعایت نکرده است.

لک چه رفتاری داشته که این فحاشی‌ها را به بازی جوانمردانه ربط می‌دهید؟

آقایان بهتر است از یک گلر جوان که ۱۲۰ دقیقه توهین‌ها را شنیده و بعد از بازی هم در نهایت احترام درباره اظهارات غیرمسئولانه‌تان حرف زده درس بگیرند.

این بازی اولین دیدار استقلال پس از درگذشت منصورخان پورحیدری عزیز بود که متاسفانه با این اتفاقات همراه بود، چگونه است که در غیاب این بزرگ‌مرد با اخلاق شاهد چنین بی‌اخلاقی‌هایی هستیم؟

بله، جای خالی منصورخان عزیز واقعا حس شد چرا که اگر پدر معنوی استقلال روی نیمکت تیم بود مانع از این اتفاقات می‌شد و بعد از بازی هم کار ناشایست را مثل برخی‌ها اینگونه تایید و توجیه نمی‌کرد.

در مجموع امیدواریم کمیته انضباطی و کمیته اخلاق این فحاشی‌ها را رصد و پیگیری کرده و با تصمیمات صحیح و اصولی اجازه ندهد فضای استادیوم‌های ورزشی آکنده از ناسزا و توهین‌ها شود.

ما فوتبال را پس از ۱۲۰ دقیقه باختیم اما حریف ما هم در میدان و هم پس از بازی اخلاق را باخت.
امیدواریم مسوولان وزارت ورزش و جوانان و همچنین فدراسیون فوتبال نیز فارغ از رنگ‌ها و یا توجه به موقعیت تیم‌ها با بی‌اخلاقی‌ها برخورد کرده و تدابیری اندیشیده شود که یک‌بار برای همیشه شاهد ریشه‌کن شدن فحاشی و توهین‌ها در استادیوم‌ها باشیم.

در پایان به عبدالصمد مرفاوی سرمربی زحمت‌کش صبا و شاگردانش که به رغم مشکلات و کمترین بودجه مقابل گران‌ترین تیم لیگ ۱۲۰ دقیقه مردانه جنگیدند و احترام به تیم سابق را با عرض اردات به پدر فقید استقلال و سکوت در کنفرانس خبری قبل از بازی نشان داده و تعهد به تیم فعلی خود را با ارائه بازی شرافتمندانه به نمایش گذاشتند درود می‌فرستیم و امیدواریم همواره تلاش کنند صبای قم هیچ‌گاه بازنده اخلاق نباشد./فارس

پاسخی بگذارید