تاریخ: ۷:۵۳ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
نام نویسنده: sobhan

تکواندوکار وزن ۴۲- کیلوگرم کشورمان، با ۵ پیروزی متوالی و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت و هادیان، ولی‎پور و حسینی از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.   به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ با […]

خبرگزاری فارس: نخستین طلای ایران دشت شد/ مبینا نژاد با اقتدار روی سکوی قهرمانی جهان ایستاد

تکواندوکار وزن ۴۲- کیلوگرم کشورمان، با ۵ پیروزی متوالی و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت و هادیان، ولی‎پور و حسینی از گردونه رقابت‌ها کنار رفتند.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۶ با حضور ۸۰۰ تکواندوکار از ۱۱۰ کشور جهان از روز گذشته (چهارشنبه) در شهر بورنابی کانادا آغاز شده و به مدت ۵ روز ادامه دارد.

در اولین روز این رقابت ها مبینا نژاد برای کسب عنوان قهرمانی ابتدا «آندرا گارسیا» از مکزیک را با نتیجه ۲۰ بر صفر از گردونه رقابت‌ها کنار زد، در دیدار دومش به مصاف «اذرا بالینگیت» از فیلیپین رفت و با نتیجه ۱۵ بر صفر پیروز شد و سپس با شکست «یان هان‌نا» از کره‌جنوبی با نتیجه ۱۴ بر صفر مدال برنز خود را قطعی کرده و راهی مرحله نیمه نهایی شد. مبینا نتیجه رقابت نیمه نهایی با «کارینا آشیکایوا» روسی را ۱۶ بر صفر به نام خود رقم زد و در فینال نیز همچون مبارزات پیشین خود مقتدرانه «آیرین لاگونا پرز» از اسپانیا را با نتیجه ۸ بر صفر از پیش رو برداشت و بر سکوی قهرمانی جهان ایستاد.

همچنین در وزن ۴۴- کیلوگرم سیده کوثر حسینی که مبارزات خوبی را پشت سر گذاشته بود، در دیدار سوم خود با اختلاف یک امتیاز نتیجه را به حریف فیلیپینی واگذارکرد و از راهیابی به مرحله نیمه نهایی بازماند.

فاطمه صفرپور سرمربی و نیلوفر صفریان و معصومه محمدیان نیز به عنوان مربی در کنار تیم حضور دارند.

اما در گروه پسران نمایندگان دو وزن نخست ۴۵- و ۴۸- کیلوگرم بر روی شیاپ چانگ رفتند. امیر ولی پور نماینده وزن اول تیم ملی کشورمان درنخستین دیدار خود نتیجه را در راند طلایی به تکواندوکاری از اردن واگذار کرد.

حمیدرضا هادیان دیگر نماینده کشورمان پس از یک دور استراحت در دومین دیدار خود حریف آرژانتینی را با نتیجه ۱۸ بر ۵ از پیش رو برداشت ولی در سومین مبارزه خود با شکست برابر حریف تایلندی با نتیجه ۱۷ بر ۵ از گردونه رقابت ها کنار رفت.

با توجه به عدم صدور ویزا از سوی کشور میزبان برای محمدرضا زوار مدیرفنی و وحید عبدالهی سرمربی تیم ملی هدایت تیم پسران را در بورنابی امید غلامزاده و یوسف حاجی‌پور عهده دارند./فارس

پاسخی بگذارید