تاریخ: ۷:۵۰ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۷
نام نویسنده: sobhan

تیم ملی واترپلوی کشورمان در چهارمین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر تیم ملی واترپلوی عربستان به پیروزی رسید و به نیمه نهایی راه یافت.   به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو ایران در بازی چهارم از سری مسابقات قهرمانی آسیا رو […]

خبرگزاری فارس: صعود واترپلوی ایران به نیمه نهایی با پیروزی مقابل عربستان

تیم ملی واترپلوی کشورمان در چهارمین دیدار خود در چارچوب رقابت‌های قهرمانی آسیا برابر تیم ملی واترپلوی عربستان به پیروزی رسید و به نیمه نهایی راه یافت.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو ایران در بازی چهارم از سری مسابقات قهرمانی آسیا رو در روی تیم ملی واترپلوی عربستان به آب زد و با نتیجه ۱۵ بر ۶ حریف را شکست داد و با این برد شاگردان الکساندر چیریچ به جمع چهار تیم مرحله نیمه نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا راه یافتند.

نکته جالب توجه در دیدار ایران و عربستان حضور دانش‌آموزان مجتمع آموزشی سفارت ایران در ژاپن به همراه اصغر ولی‌زاده رایزن سیاسی ایران در سفارت ژاپن بود که در تمام طول مدت مسابقه ورزشکاران ایران را تشویق می‌کردند.

در رقابت‌های مرحله گروهی و در نخستین مسابقه شاگردان الکساندر چیریچ موفق شدند با نتیجه ۸ بر ۴ از سد حریف سنگاپوری عبور کنند و در بازی دوم مقابل قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ متحمل شدند و در دیدار سوم برابر هنگ کنگ نیز به پیروزی ۱۹ بر ۸ دست پیدا کردند. هدایت این تیم برعهده الکساندر چیریچ است و وحید رضایی وی را همراهی می‌کند. همچنین سیروس طاهریان و احمد یاقوتی به عنوان مدیر فنی و سرپرست تیم ملی واترپلو کادر فنی تیم را یاری می کنند.

امید لطف‌پور، مهدی یزدان‌خواه، امین قویدل، ارشیا الماسی، علی پیروز‌خواه، سهیل رستمیان، امیرحسین کیهانی، حامد ملک‌خانبانان، محمدجواد عباسی ، امیر دهداری، پیمان اسدی، امیرحسین رهبر و شایان قاسمی‌داریان ۱۳ ملی پوش واترپلوی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند.

مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی توکیو ژاپن و در استخر بین المللی متروپلیتن برگزار می‌شود./فارس

پاسخی بگذارید