تاریخ: ۲۰:۲۰ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
نام نویسنده: sobhan

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت:‌داور عراقی رفتار مهربانانه‌ای با بازیکنان هر ۲ تیم داشت و به خوبی نیمه اول بازی ایران و سوریه را سوت زد.   سیدرضا غیاثی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مازند اسپرت؛در مورد نحوه قضاوت علی الصباح داور عراقی بازی ایران و سوریه در نیمه اول گفت: ابتدا باید […]

خبرگزاری فارس: غیاثی: داور رفتار مهربانانه‌ای با بازیکنان ایران و سوریه داشت/ انصاری‌فرد جوانی کرد

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت:‌داور عراقی رفتار مهربانانه‌ای با بازیکنان هر ۲ تیم داشت و به خوبی نیمه اول بازی ایران و سوریه را سوت زد.

 

سیدرضا غیاثی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مازند اسپرت؛در مورد نحوه قضاوت علی الصباح داور عراقی بازی ایران و سوریه در نیمه اول گفت: ابتدا باید بگویم تعویق ۴۵ دقیقه‌ای مسابقه کاملا درست بود زیرا در مالزی باران‌های شدید خیلی زود جذب زمین می‌شود و باران هم قطع می‌شود. داور هم با توجه به اینکه گزارش هواشناسی را داشت صبر کرد و در نهایت اجازه داد که بازی برگزار شود. اگر چه زمین گل‌آلود بود اما چون توپ روی زمین حرکت می‌کرد تصمیم داور برای برگزاری مسابقه درست بود.

وی ادامه داد: کمیته داوران AFC نیز هوشمندانه داور عراقی را برای این بازی انتخاب کرد زیرا ۳ کشور ایران، سوریه و عراق مواضع سیاسی یکسانی دارند و داور هم مهربانانه با بازیکنان هر دو تیم رفتار می‌کرد. خطایی هم که بازیکنان دو تیم انجام می‌دادند بیشتر به خاطر لغزندگی زمین بود. داور به درستی تصمیم‌گیری کرد و در نیمه اول بدون اشتباه بازی را سوت زد.

غیاثی در مورد برخورد دژاگه با دروازه‌بان سوریه گفت: در دقیقه ۴۰ این برخورد صورت رگرفت اما خطایی رخ نداد و اشکان هم نمی‌خواست به دروازه‌بان عراقی بخورد و خطایی مرتکب شود. کی‌روش هم به تصمیمات داور احترام می‌گذاشت و حتی بازیکنان ایران را آرام می‌کرد.

رئیس اسبق کمیته داوران فدراسیون فوتبال در مورد درگیری بازیکنان دو تیم در دقیقه ۴۶ گفت: بازیکن شماره ۱۵ سوریه روی انصاری‌فرد خطا کرد اما مهاجم تیم ما جوانی کرد و نباید خودش توپ را از بازیکن سوریه می‌گرفت و یا اینکه بخواهد بازیکن حریف را تنبیه کند. او باید صبر می‌کرد تا داور تصمیم بگیرد. جوانی انصاری‌فر نزدیک بود بازی خوب و بدون حاشیه دو تیم را به هم بریزد و به جنجال بکشاند./فارس

پاسخی بگذارید