تاریخ: ۲۰:۰۵ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
نام نویسنده: sobhan

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: بازی ایران و سوریه به خاطر شرایط جوی نکته فنی خاصی نداشت و مسابقه بیشتر به درگیری‌های تن به تن اختصاص داشت.   مجید نامجو مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مازند اسپرت؛ در مورد تساوی تیم ملی ایران مقابل سوریه گفت: این بازی نکته خاصی نداشت و ما فوتبال فنی را […]

خبرگزاری فارس: نامجومطلق: بازی نکته فنی نداشت/ از شرایط جوی متضرر شدیم

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: بازی ایران و سوریه به خاطر شرایط جوی نکته فنی خاصی نداشت و مسابقه بیشتر به درگیری‌های تن به تن اختصاص داشت.

 

مجید نامجو مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مازند اسپرت؛ در مورد تساوی تیم ملی ایران مقابل سوریه گفت: این بازی نکته خاصی نداشت و ما فوتبال فنی را مشاهده نکردیم. بیشتر جنگ‌های تن به تن درون میدان دیده می‌شد و شرایط جوی و زمین ایران را متضرر کرد. می‌توانستیم این بازی را ببریم اما شرایط جوی این اجازه را نداد.

وی افزود: سوریه یک تیم فیزیکی و دونده است که از شرایط زمین بیشترین سود را برد. آنها همه ضربات اول را زدند و اجازه نزدیک شدن به دروازه‌شان را ندادند. ما در این شرایط فقط باید توپ را به کناره‌ها می‌بردیم و روی دروازه ارسال می‌کردیم یا اینکه با فرستادن توپ به عمق دفاع حریف منتظر اشتباه آنها می‌ماندیم. دروازه‌بان و خط دفاعی سوریه بدون کوچکترین اشتباه فرصت‌ها را از ما گرفتند.

نامجومطلق در مورد اینکه آیا بازیکنان ایران بیش از حد تحت تاثیر شرایط جوی قرار نگرفته‌اند، تصریح کرد: ما در نیمه دوم توپ را به کناره‌ها می‌بردیم و ارسال‌های زیادی انجام دادیم. تمامی اقداماتی که می‌شد در چنین زمینی انجام داد را ارائه کردیم. سوریه به خوبی مقاومت می‌کرد و می‌دانستیم با توجه به شرایط فیزیکی خوبی که دارند می‌توانند از شرایط جوی استفاده کنند. با موجودیتی که داشتیم همه راه‌ها را رفتیم و بهترین موقعیت بازی هم نصیب علیرضا جهانبخش شد که او نتوانست از توپ استفاده کند.

پیشکسوت فوتبال ایران در ادامه در پاسخ به این سؤال که بازیکنان سوریه وقت‌کشی زیاد می‌کردند، تاکید کرد: این مسئله بارها از سوی تیم‌های عربی مشاهده شده و مشخص است وقتی آنها از لحاظ فنی ضعیف هستند دست به چنین راهکاری می‌زنند.

وی در پایان در مورد اینکه فاصله ایران در صدر جدول با تیم‌های تعقیب‌کننده‌اش بسیار کم شد، گفت: این تساوی شرایط را بسیار سخت کرد. اگر ما برنده می‌شدیم شرایط بهتری پیدا می‌کردیم. چشم امیدمان به بازی‌های برگشت است. ما ۲ مسابقه سخت خارج از خانه مقابل قطر و کره داریم و باید به ۳ دیدار خانگی امیدوار باشیم و از آنها نهایت استفاده را ببریم./فارس

پاسخی بگذارید