تاریخ: ۷:۲۶ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۶
نام نویسنده: sobhan

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال گفت: از ۱۱۳ داور بین‌المللی و ملی برای قضاوت در لیگ برتر و دسته یک استفاده می‌کنیم و طبیعی است که در هفته نوبت به همه نخواهد رسید.  به گزارش مازند اسپرت، امیدوار حاتمی اظهار داشت: ۲۷ داور بین‌المللی و نامزد بین‌المللی به همراه ۸۵ داور ملی در لیگ‌های برتر، […]

خبرگزاری فارس: حاتمی: 113 داور در لیگ‌های ایران قضاوت می‌کنند/ تصمیمی برای محرومیت هیچ داوری نگرفته‌ایم

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال گفت: از ۱۱۳ داور بین‌المللی و ملی برای قضاوت در لیگ برتر و دسته یک استفاده می‌کنیم و طبیعی است که در هفته نوبت به همه نخواهد رسید.

 به گزارش مازند اسپرت، امیدوار حاتمی اظهار داشت: ۲۷ داور بین‌المللی و نامزد بین‌المللی به همراه ۸۵ داور ملی در لیگ‌های برتر، دسته یک و حتی زیرگروه قضاوت می‌کنند و طبیعی است که هر هفته به همه آنان قضاوت نخواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه عملکرد داوران در تمام بازی های لیگ برتر و دسته یک هر هفته ارزیابی می شود، گفت: در انتخاب داوران این ارزیابی ها تاثیر دارد اما نکات دیگری از جمله استان برگزاری، تیم های حریف، گزارش ناظرین، اخلاق مداری و .. در گزینش داوران برای مسابقات تاثیر دارد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون والیبال درباره خبر محرومیت یکی از داوران بین‌المللی ایران که در یکی از رسانه ها به آن اشاره شده است، گفت: تا کنون تصمیمی برای محرومیت هیچ داوری نگرفته ایم و از رسانه‌ها نیز درخواست می‌کنم از گمانه زنی‌های اینچنینی خودداری کنند، زیرا آرامش و انگیزه داوران خوب کشورمان را تحت شعاع قرار می دهد.

وی یادآور شد که داوران باید بدون فشارهای روحی و روانی به کار خود در لیگ های برتر و دسته یک ادامه دهند و اگر تصمیمی در این زمینه گرفته شود، حتما از طریق روابط عمومی فدراسیون والیبال اعلام می‌شود.

حاتمی تاکید کرد: به همین دلیل چیدمان داوری مسابقات هفته به هفته اعلام می شود تا تمامی مسایل برای انتخاب داوران را مدنظر قرار دهیم. اگر اینگونه نبود، در ابتدای فصل می توانستیم داوران تمام بازی ها را معرفی کنیم.

وی در پاسخ به این سئوال که تا کنون در ارزیابی های خود از عملکرد داوری نارضایتی داشته اید یا نه؟ گفت: اکثر قضاوت ها به بهترین شکل انجام شده است اما موارد معدودی نیز عملکرد مناسبی نداشتند که یا چند هفته به آنان استراحت دادیم و یا در لیگ های سطح پایین تر از این داوران استفاده کردیم تا خودشان در عملکردشان بازنگری داشته باشند و با آمادگی کامل به لیگ برتر بیایند. اما تا کنون داوری را محروم نکرده ایم.

رئیس کمیته داوری فدراسیون والیبال تاکید کرد: باز هم تکرار می کنم که تعداد داوران بیش از مسابقات لیگ‌های ایران است و امکان استفاده از همه داوران در همه هفته ها وجود ندارد./فارس

پاسخی بگذارید