تاریخ: ۹:۱۹ :: ۱۳۹۵/۰۸/۲۵
نام نویسنده: sobhan

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری کاشان گفت‌: قانون فدراسیون بسکتبال در مورد جرائم اشتباه بوده و با دستمزدها همخوانی ندارد.   مجید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مازنداسپرت، در مورد شکست تیمش مقابل دانشگاه آزاد در هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت:  دانشگاه آزاد تیم با تجربه ای بود و ما هم اشتباهات زیادی […]

خبرگزاری فارس: قانون فدراسیون بسکتبال در مورد جرائم اشتباه است/ جریمه و دستمزد همخوانی ندارد

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری کاشان گفت‌: قانون فدراسیون بسکتبال در مورد جرائم اشتباه بوده و با دستمزدها همخوانی ندارد.

 

مجید صالحی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی مازنداسپرت، در مورد شکست تیمش مقابل دانشگاه آزاد در هفته چهارم لیگ برتر بسکتبال اظهار داشت:  دانشگاه آزاد تیم با تجربه ای بود و ما هم اشتباهات زیادی داشتیم و با توجه به اینکه اختلاف زیاد شد، نتوانستیم جبران کنیم و بازی از دست‌مان رفت.

وی در مورد اینکه یاران خارجی‌تان عملکرد ضعیفی داشتند،گفت: اگر همین شرایط ادامه پیدا کند، مطمئنا آنها را تغییر خواهیم داد. یکی دو بازی دیگر به آنها فرصت داده‌ایم که وضعیت خود را بهبود ببخشند.

سرمربی تیم بسکتبال شهرداری کاشان در مورد جرایم درنظر گرفته از سوی فدراسیون برای تخلفات عنوان کرد: این جرائم به هیچ وجه با دستمزدهای بازیکنان قابل مقایسه نبوده و نادرست است. تکنیکال فول چندین مورد دارد که یکی از آنها آویزان ماندن بیش از حد بازیکن از حلقه پس از اسلم دانک است که جریمه برای آنها با این شکل درست نیست. قانونگذار فیبا برای تکنیکال یک پرتاب پنالتی و مالکیت داده است و وضع جریمه با این شدت و آن هم بدون توضیح در مورد خطاها، اشتباه است.

صالحی ادامه داد: اگر می‌خواهند لیگ دیگری را مثال بزنند، باید دستمزدها را هم در نظر بگیرند. چطور است که اشتباهات داوری جزئی از بازی است، اما برای بازیکنان نه؟ اگر داور اشتباه کند نهایتا او را یکی دو بازی محروم می‌کنند که در این صورت وی را از درآمدهای آینده اش محروم می‌کنند، اما بازیکن قرارداد دارد و باید از جیبش  پرداخت کند. اگر بخواهند داوران را جریمه مالی کنند، آیا کسی هم سمت قضاوت می‌رود؟

وی با اشاره به اینکه آیا کسانی که این قانون را وضع کرده‌اند جایگاه مربی و بازیکنان را در نظر گرفته‌اند یا خیر، گفت: بر فرض مثال می‌خواهند قانون را اجرا کنند، اما آیا پیش از آغاز فصل قوانین جدید را آموزش داده‌اند؟ میزان جرم و جریمه باید همخوانی داشته باشد. در مجموع قانون اشتباهی است و این فرض که بازیکنان هم انسان هستند و خطا می‌کنند، دیده نشده است. این نظر من است و هر اتفاقی هم می‌خواهد بیفتد./فارس

پاسخی بگذارید