تاریخ: ۱۳:۲۸ :: ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
نام نویسنده: sobhan

اگر بارسلونا فردا در تفلیس بتواند از سد سویا عبور کند، با رکورد تاریخی میلان در سوپرجام اروپا برابری خواهد کرد. به گزارش مازنداسپرت:بارسلونا به عنوان قهرمان چمپیونزلیگ، فردا در مقابل قهرمان لیگ اروپا یعنی سویا قرار خواهد گرفت. پیش از این کاتالان ها ۴ بار فاتح سوپرجام اروپا شده اند و در صورت گذر […]

اگر بارسلونا فردا در تفلیس بتواند از سد سویا عبور کند، با رکورد تاریخی میلان در سوپرجام اروپا برابری خواهد کرد.

به گزارش مازنداسپرت:بارسلونا به عنوان قهرمان چمپیونزلیگ، فردا در مقابل قهرمان لیگ اروپا یعنی سویا قرار خواهد گرفت. پیش از این کاتالان ها ۴ بار فاتح سوپرجام اروپا شده اند و در صورت گذر از سد سویا، با رکورد تاریخی میلانی ها برابری خواهند کرد. میلان در سال های ۱۹۸۹، ۱۹۹۰، ۱۹۹۴، ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷، فاتح این جام شده است.

بارسا اولین بار سال ۱۹۹۲ به عنوان قهرمان اروپا و با گذر از سد وردربرمن(۳-۲)، فاتح سوپرجام شد. ۵ سال بعد این تیم با هدایت لوئیس فن خال و به عنوان قهرمان جام درجام اروپا، مقابل قهرمان اروپای آن سال یعنی بروسیا دورتموند قرار گرفت و در دو بازی رفت و برگشت موفق شد ۳-۱ حریف آلمانی را شکست دهد.

این تیم سال ۲۰۰۶ نتوانست از سد سویا عبور کند و تیم فرانک رایکارد در کسب سوپرجام ناکام ماند اما در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۱، بارسا موفق شد با هدایت گواردیولا و با گذر از شاختار(۱-۰) و پورتو (۲-۰)، سوپرجام را به ویترین افتخاراتش اضافه کند. آیا فردا سویا همچون سال ۲۰۰۶، بارسا را از کسب این افتخار محروم خواهد کرد؟  

پاسخی بگذارید