تاریخ: ۱۲:۰۹ :: ۱۳۹۵/۰۸/۱۹
نام نویسنده: sobhan

ورزش مازندران مقتدرانه برای موفقیت ورزش کشور می تازد که نمونه بارز این اقتدار و افتخارآفرینی کسب ۲۲۲ مدال المپیک، پارالمپیک، جهانی، آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران مازندرانی در تیم های ملی از ابتدای سال ۹۵ تاکنون است. به گزارش مازند اسپرت؛ ورزش مازندران برای موفقیت و سربلندی ورزش کشور مقتدرانه  می تازد، اقتدار […]

885285ورزش مازندران مقتدرانه برای موفقیت ورزش کشور می تازد که نمونه بارز این اقتدار و افتخارآفرینی کسب ۲۲۲ مدال المپیک، پارالمپیک، جهانی، آسیایی و بین المللی توسط ورزشکاران مازندرانی در تیم های ملی از ابتدای سال ۹۵ تاکنون است.

به گزارش مازند اسپرت؛ ورزش مازندران برای موفقیت و سربلندی ورزش کشور مقتدرانه  می تازد، اقتدار ورزش مازندران آنقدر بالاست که ورزشکاران زن و مرد مازندرانی از ابتدای سال ۹۵ تاکنون موفق به کسب ۲۲۲ مدال المپیک، پارالمپیک، جهانی، آسیایی و بین المللی شدند، که این آمار نشانگر اقتدار ورزش مازندران بوده که میانگین در هر روز ورزشکاران مازندرانی موفق به کسب مدال شدند.

ورزشکاران مازندرانی از ابتدای سال ۹۵ تاکنون موفق به کسب ۶۳ مدال جهانی، ۶۵ مدال آسیایی و ۸۶ مدال بین المللی و ۸ مدال المپیک و پارالمپیک شدند که از این تعداد مدال های کسب شده ۱۰۵ مدال طلا، ۶۱ مدال نقره و ۵۶ مدال برنز می باشد.

از تعداد ۶۳ مدال جهانی کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی ۳۴ مدال طلا، ۱۴ مدال نقره و ۱۵ مدال برنز است.

از تعداد ۶۵ مدال آسیایی نیز ۳۲ مدال طلا، ۲۲ مدال نقره و ۱۱ مدال برنز توسط ورزشکاران مازندرانی به دست آمد.

از ۸۶ مدال کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی در رقابت های بین المللی نیز ۳۵ مدال طلا، ۲۲ مدال نقره و ۲۹ مدال برنز می باشد.

همچنین از ۳ مدال کسب شده در رقابت های المپیک ریو ۲۰۱۶ توسط ورزشکاران مازندرانی یک مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز به دست آمد.

از تعداد ۵ مدال کسب شده در بازی های پارالمپیک ریو ۲۰۱۶  نیز توسط ورزشکاران مازندرانی ۳ مدال طلا و ۲ مدال نقره بصورت تیمی به دست آمد.

با توجه به اینکه مازندران جایگاه قهرمانان و پهلوانان ورزش کشور محسوب می شود و ورزشکاران این خطه به اندازه ۱۷ استان کشور افتخارآفرینی می کنند به طور حتم تا پایان سال ۹۵ با مدیریت توانمند مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ضمن توسعه ورزش استان، تعداد مدال های کسب شده توسط ورزشکاران مازندرانی نیز افزایش خواهد یافت.

پاسخی بگذارید