تاریخ: ۷:۴۹ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
نام نویسنده: sobhan

  سرپرست وزارت ورزش گفت: همه باید موضوع استعدادیابی را جدی بگیرند و تلاش ما این است این موضوع در سراسر کشور فراگیر شود. به گزارش مازنداسپرت ؛ سیدنصرالله سجادی سرپرست وزارت ورزش در جشنواره همگانی استعدادیابی اظهار داشت: در دو سال گذشته تلاش وزارت ورزش و فدراسیون‌ها این بود که موضوع استعدادیابی به صورت جدی پیگیری شود. […]

 

خبرگزاری فارس: سجادی: به ورزش‌های پرمدال توجه داریم/ فدراسیون فوتبال باید درباره مشکل زمین پاسخگو باشد

سرپرست وزارت ورزش گفت: همه باید موضوع استعدادیابی را جدی بگیرند و تلاش ما این است این موضوع در سراسر کشور فراگیر شود.

به گزارش مازنداسپرت ؛ سیدنصرالله سجادی سرپرست وزارت ورزش در جشنواره همگانی استعدادیابی اظهار داشت: در دو سال گذشته تلاش وزارت ورزش و فدراسیون‌ها این بود که موضوع استعدادیابی به صورت جدی پیگیری شود. جلسات متعددی با معاونت همگانی وزارت ورزش داشتیم تا این جشنواره در سطح ۳۱ استان برگزار شود.

وی افزود: همانطور که می‌دانید فدراسیون‌ها به صورت متمرکز استعدادیابی را در تهران انجام می‌دهند. اگر بتوانیم در مراکز استان‌ها با همکاری فدراسیون‌ها و هیات‌ها فعال باشیم شاید بتوانیم تعداد زیادی را شناسایی کنیم.

از اواخر این ماه در سه دوره زمانی و در هر دوره ۱۰ استان را تحت پوشش این جشنواره قرار می‌دهیم و تلاش می‌کنیم علاقمندان زیادی را جذب کنیم.

سجادی با اشاره به اینکه با توجه به امکانات نمی‌توان همه رشته‌ها را تحت پوشش قرار داد، خاطرنشان کرد: با توجه به آمایش سرزمین اولویت‌های استان‌ها را شناسایی کرده‌ایم. ۳ تا ۶ اولویت با توجه به امکانات فدراسیون‌ها مشخص شده‌اند و ما می‌دانیم هر استان در چه رشته‌هایی فعال است. دستاورد جشنواره این است که هم موضوع استعدادیابی فراگیر شود و هم اینکه همه با استعدادیابی آشنا شوند.

سجادی درباره هزینه برگزاری این جشنواره گفت: حدود ۶ میلیارد تومان هزینه شده است. در ۲۸ رشته در سراسر کشور از جمله رشته‌های المپیکی‌، بازی‌های آسیایی و رشته‌های پرمدال فعال هستیم.
سرپرست وزارت ورزش درباره معرفی سلطانی‌فر به عنوان وزیر پیشنهادی گفت: اجازه دهید در این جشنواره در این مورد صحبت نکنیم.
وی در خصوص حل مشکل زمین تمرین تیم ملی فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال باید در این زمینه پاسخگو باشد.

سرپرست وزارت ورزش در پایان با اشاره به اینکه رشته‌های پرمدال و ورزش پایه مورد توجه قرار دارند از واریز بودجه به هیات‌های استانی برای موضوع استعدادیابی خبر داد./فارس

پاسخی بگذارید