تاریخ: ۷:۰۰ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۶
نام نویسنده: sobhan

  سرپرست تیم فوتبال نفت گفت:جایی که مرجعی برای احقاق حقوق بازیکن و مربی نباشد اعتراضاتی که می تواند شکل و مبنای قضایی داشته باشد به اجبار به تعطیلی تمرین منجر می شود.   به گزارش مازنداسپرت ؛ محسن خلیلی در گفت و گو یی در خصوص تعطیلی دو روزه تمرینات نفت تهران اظهار داشت:متاسفانه ما با یک […]

 

خبرگزاری فارس: خلیلی:برخی از آرای کمیته انضباطی جنبه اجرایی ندارد/بازیکنان نفت به مالکان باشگاه دسترسی ندارند

سرپرست تیم فوتبال نفت گفت:جایی که مرجعی برای احقاق حقوق بازیکن و مربی نباشد اعتراضاتی که می تواند شکل و مبنای قضایی داشته باشد به اجبار به تعطیلی تمرین منجر می شود.

 

به گزارش مازنداسپرت ؛ محسن خلیلی در گفت و گو یی در خصوص تعطیلی دو روزه تمرینات نفت تهران اظهار داشت:متاسفانه ما با یک لیگ باصطلاح حرفه ای طرف هستیم که هیچ نشانی از حرفه ای گری ندارد. بازیکن و مربی و دیگر عوامل قرارداد می بندند اما انتظار این است یک سوی ماجرا قرارداد را رعایت و اجرا کند و طرف دیگر هیچ پایبندی به این قرارداد ندارد.منظور من نفت نیست و در مورد اغلب تیم هایی که با همین مشکلات دست به گریبان هستند حرف می زنم.برای الزام طرف مقابل به انجام تعهدات ،فوتبال مثلا حرفه ای ما چه کاری انجام داده؟برای دریافت مطالباتت به فدراسیون مراجعه می کنی.همان قدم اول اگر فیش هزینه دادرسی ضمیمه دادخواستت نباشد رسیدگی نمی شود. بر اثر یک موضوع مثلا جریمه می شوی تا جریمه را نپردازی اجازه فعالیت به تو نمی دهند اما وقتی برای مطالبات بازیکن و مربی رای صادر می کنند انگار یکی انشا نوشته تا فقط خوانده شود و جنبه اجرایی ندارد.
وى ادامه داد:من از دوستان حقوقدان شنیده ام که هر جایی که توقف و انباشت بدهی داشته باشد ورشکسته است.فوتبال ما آیا ورشکسته نیست؟چرا کسی نمی خواهد این مشکلات را حل کند؟جایی که مرجعی برای احقاق حقوق مربی و بازیکن نباشد اعتراضاتی که می تواند شکل و مبنای قضایی داشته باشد به اجبار به تعطیلی تمرین منجر می شود.این درد نیست؟
خلیلی در مورد وضعیت نفت تهران اظهار داشت:ما با مشکلات زیادی مواجه ایم.اینکه دلیلش چیست که مالکان باشگاه حاضر به هزینه کردن نیستند و وضعیت قراردادی آنها با وزارت نفت چگونه است دردی از بازیکن دوا نمی کند.ما امکانات تمرینی نداریم،پرداخت ها با مشکل مواجه است و بازیکن هم دسترسی به مالکان ندارد.راهکار قانونی هم همانگونه که توضیح دادم وجود ندارد تا پیگیر مطالبات باشند .در این شرایط تکلیف چیست؟چاره ای جز نشان دادن اعتراض وجود دارد؟می شود به زور بازیکن را وادار به کار کرد؟برای بازیکن خارجی چگونه باید فرایند واگذاری باشگاه را شرح داد که مثلا وزارت نفت فلان سند و مدرک را ارائه نداده؟او که این چیزها را نمی فهمد و حرفه ای فکر می کند.
او در پایان تصریح کرد:تنها دلیل از سر گیری تمرینات این بود که از این اقدام تیم ما تیمهای دیگر متضرر نشوند و در سقوط یا قهرمانی تیمی به ناحق نقشی ایفا نکنیم.امیدواریم در روزهای آینده شاهد حل این مشکلات باشیم./فارس

پاسخی بگذارید