تاریخ: ۱۳:۲۹ :: ۱۳۹۵/۰۸/۰۳
نام نویسنده: sobhan

تیم فوتبال نساجی و خونه به خونه در هفته یازدهم لیگ دسته یک کشور در ورزشگاه شهید وطنی به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تیم خونه به خونه موفق شد با نتیجه ۲ – ۱ بازی را به سود خود خاتمه دهد . به گزارش مازند اسپرت ( اختصاصی ) ؛ با بررسی بازی […]

474 25تیم فوتبال نساجی و خونه به خونه در هفته یازدهم لیگ دسته یک کشور در ورزشگاه شهید وطنی به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت تیم خونه به خونه موفق شد با نتیجه ۲ – ۱ بازی را به سود خود خاتمه دهد .

به گزارش مازند اسپرت ( اختصاصی ) ؛ با بررسی بازی دیروز دو تیم نساجی و خونه به خونه به نکته ای جالب بر خوردیم که شاید شنیدن آن برای شما عزیزان نیز جالب باشد . تیم فوتبال نساجی روز گذشته در حالی بازی را به حریف بابلی خود واگذار کرد که گل هایی مشابه به آن را در هفته های پیشین دریافت کرده بود .

در بازی های گذشته همواره نساجی نشان داده در ضربات ایستگاهی بسیار ضعیف عمل میکند و بازیکنان این تیم گاه با رها کردن یار خود و گاه بخاطر عدم توانایی در ضربات هوایی مغلوب توپ های ارسالی حریف میشوند . بطور مثال بازی با ایران جوان , ملوان , نفت مسجد سلیمان و … که در تمامی این بازی ها از روی ضربات ایستگاهی گل دریافت کرده اند .

ضربات ایستگاهی این روز ها در میان باشگاه های ایرانی و به خصوص تیم ملی از جایگاه ویژه ای برخورد دار است تا جایی که فصل گذشته لیگ برتر , ۴۲ درصد از گل های باشگاه های فوتبال حاضر در لیگ برتر به این شیوه زده شد ؛ در کل جالب است که بعد از گذشت ۱۰ هفته فکری هنوز نتوانسته بر این ضعف غلبه کند , البته شاید بخشی از این ضعف به بازیکنان این تیم برگردد که در زدن ضربات سر تبهر خاصی ندارند .

با نیمکت نشینی میلاد احمدی مدافع بلند قامت تیم فوتبال نساجی , که میان هواداران این تیم به پدافند هوایی معروف است , تمام فشار ها روی دوش غلامعلی تبار دیگر مدافع این تیم است که در اینگونه موقعیت ها او باید جور همه را بکشد و خب یک نفر نمیتواند تمامی توپ ها را مهار کند در نتیجه شاهد این همه گل مشابه خواهیم شد .

البته در تمامی این گل هایی که نساجی از روی ضربات ایستگاهی خورده , یک موضوع بیشتر به چشم می آید و آن هم عدم توجه بازیکنان این تیم به یارگیری است ؛ در اکثر این گل ها شاهد بوده ایم که بازیکنان حریف خیلی راحت از یارگیری خلاص و روی سر دیگر بازیکنان پرواز میکنند و ضربه خود را به توب میزنند که این نشان میدهد بازیکنان نساجی درک درستی از تاکتیک های ایستگاهی ندارند .

تیم فوتبال نساجی قائمشهر علاوه بر ضعف در ضربات ایستگاهی یک ضعف دیگر هم دارد که همین ضعف عامل دریافت گل دوم از خونه به خونه در دربی بزرگ استان مازندران شد .

این تیم در فاز حمله بسیار عالی عمل میکند و با حملات پرتعداد و پر دامنه , حریف را از انبوه حملات خود گیج و منگ میکند که در جای خود جای تحصین دارد اما این تیم پس از حملات جانانه و زمانی که توپ را از دست میدهد خیلی دیر در فاز دفاعی مستقر میشود و همین امر باعث شده تا نساجی هم در این بازی مقابل خونه به خونه و هم در بازی با اکسین و گلگهر روی ضد حملات تیم حریف گل دریافت کند .

حال باید منتظر ماند و دید که محمود فکری چه تدابیری را برای حل این ضعف ها می اندیشد و آیا طلسم بیست و چند ساله نساجی برای صعود شکسته خواهد شد یا خیر ؟!

پاسخی بگذارید