تاریخ: ۱۲:۱۶ :: ۱۳۹۵/۰۷/۱۹
نام نویسنده: sobhan

حمایت از ظرفیت های ورزش شهرستان محمودآباد اهمیت ویژه ای دارد چرا که ورزشکارانش ،موفقیت های خوبی در سطح ملی دارند به گزارش مازنداسپرت ؛ مسعود یوسفی در گفتگو با خبرنگار این سایت   با اشاره به اولویت کاری خود برای شروع خدمت در جایگاه مدیریت ورزش شهرستان ، گفت: اولویت اول من افزایش سرانه […]

photo 2016 10 10 15 42 09حمایت از ظرفیت های ورزش شهرستان محمودآباد اهمیت ویژه ای دارد چرا که ورزشکارانش ،موفقیت های خوبی در سطح ملی دارند

به گزارش مازنداسپرت ؛ مسعود یوسفی در گفتگو با خبرنگار این سایت   با اشاره به اولویت کاری خود برای شروع خدمت در جایگاه مدیریت ورزش شهرستان ، گفت: اولویت اول من افزایش سرانه فضای ورزشی شهرستان است که نیاز به همکاری فرماندارو اداره کل ورزش و جوانان مازندران داریم.
 وی ادامه داد:اولویت  بعدی حمایت از ورزش قهرمانی وحمایت و توسعه ورزش همگانی و همچنین توجه به برنامه های حوزه ی جوانان  است.
مسعود یوسفی درباره برنامه کاری خود نیز توضیح داد: محمودآباد در چهار حوزه می تواند شاخص های فعالیت شهرستانی خود را گسترش دهد که راه اندازی اماکن ورزشی، خانه های ورزشی در روستاها، ارتقا سطح دانش و آگاهی ورزشکاران به ویژه مربیان،داوران ،اهمیت به جوانان و ارتقاء و راه اندازی سمن های فعلی و جدید فعال در حوزه ورزش شهرستان از جمله این موارد هستند.
وی افزود: از سوی دیگر استفاده از پتانسیل ورزشکاران ،پیشکسوتان و خیران در حوزه ورزش می تواند یکی از اصولی باشد که با عنایت به آن در زمینه پیوند توسعه و ورزش در راستای پیشبرد اهداف شهرستان کمک بگیریم.
یوسفی با بیان اینکه هیئت های ورزشی با کمبود شدید اعتبارات مواجه هستند، بیان داشت: با وجود این کمبودها خوشبختانه برنامه ها و مسابقات خوبی در سطح شهرستان برگزار شده که این موفقیت ها جز در سایه تعامل هیئات ورزشی میسر نبوده است.
وی افزود: ورزش های بومی و محلی یکی از اموری است که با توجه به آن می توان به پویایی ورزش شهرستان  امیدوار بود.
وی بحث آموزش را از جدی ترین برنامه های اداره ورزش و جوانان شهرستان دانست و اظهار داشت : دوره های آموزشی با توجه به خواسته ای که داریم تا پایان سال جاری  در دستور کار قرارمی دهیم و سعی داریم دوره های مبارزه با دوپینگ ، تغذیه ، کلاسهای تئوری مربیگری،داوری درجه سه و دو و … را برگزار کنیم.
یوسفی سرپرست  اداره ورزش و جوانان محمودآباد افزود : ارزیابی هیئت ها هر سه ماه یکبار بصورت کارشناسی شده انجام خواهد شد و هر هیئتی که در جایگاه اول تا ششم قرار گیرد مطمئناً مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت و از مسئولین آنها تجلیل می شود تا با این کار هیئت های دیگر نیز با تلاش و جدیت بیشتر خود را جهت رسیدن به هیئت های برتر سوق دهند.
وی خاطرنشان کرد : اداره ورزش و جوانان با نظارت دقیق و اصولی عمکرد هیئت ها را من بعد  زیر نظر دارد، از این رو مسئولین هیئت ها بایستی ارتباط خود را با اداره ورزش و جوانان و همچنین هیئت استان افزایش دهند.
سرپرست  اداره ورزش و جوانان محمودآباد در ادامه بیان داشت : طرح استعدادیابی و نخبه پروری امری بسیار مهم است که روسای هیئت ها باید توجه ویژه ای به این موضوع ضروری داشته باشند در این راستا توجه به مسابقات دانش آموزی  دارای اولویت می باشد.
 وی گفت: قطعا اعتماد به جامعه جوانان و ورزشکاران باعث ایجاد روحیه خودباوری در این دو طیف می شود.
ایشان رشد ورزش های قهرمانی،ساحلی،استعدادیابی ، توسعه زیرساخت های ورزش شهرستان و فعال کردن مداوم سازمان های مردم نهاد جهت پویایی جوانان را از مهمترین برنامه های خود عنوان کرد.
وی اظهار کرد:دربحث توجه به ورزشهای بومی و محلی همانطور که رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود نگاهی به ورزشهای سنتی داشتند تا ورزشهای سنتی و بازیهای ایرانی را ترویج دهند، این اداره، چندین جشنواره بازیهای بومی و محلی را در فضایی سرشار از نشاط و شادابی در دو بخش آقایان و بانوان با مشارکت روستاهای همجوار،دهیاریها و شورایهای اسلامی و هیأت ورزشهای همگانی شهرستان برگزار کرده و در دستورکار قرار می دهد.
یوسفی ابراز داشت: بحث ورزش با شخصیت اجتماعی افراد و فرهنگ یک جامعه گره خورده است و لذا توجه و هزینه کردن برای ورزش جوانان خود سرمایه گذاری برای داشتن جامعه ای سالم تر است.
یوسفی در پایان از افراد و گروه‎های مختلف اعم از، مدیرکل،فرماندار شهرستان بابت حسن اعتمادشان،پیشکسوتان، هیئتهای ورزشی، اصحاب رسانه، همه مسئولان دستگاههای اجرایی که کمک شایانی را در راستای بهبود و پیشرفت ورزش محمودآباد  در سالهای گذشته انجام دادند، قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با کمک و مساعدت  همه مسئولینی از جمله نماینده مجلس،مدیر کل،فرماندارو تمامی دوستداران ورزش  با تدوین برنامه  عملیاتی و استراژی که  مد نظر داریم کارهای بزرگتری را در عرصه ورزش و جوانان شهرستان  انجام و در صورت حمایتهای لازم، جایگاه این شهرستان را ارتقا دهیم.

پاسخی بگذارید