تاریخ: ۵:۵۸ :: ۱۳۹۵/۰۷/۰۴
نام نویسنده: sobhan

 تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی موفق شد مقابل پاراگوئه در وقت‌های اضافه به برتری دست یابد و به جمع ۴ تیم برتر جهان راه یابد به گزارش مازنداسپرت ؛ شاگردان ناظم‌الشریعه در وقت‌های قانونی به تساوی ۳ بر ۳ دست یافتند. گل‌ها: مارتینز ۱۳، سالاس ۲۰ و ویلالبا ۳۹ برای […]

ایران-4-پاراگوئه-3-صعود-شيرين-به-نیمه-نهایی-جام-جهاني؛-ايران-در-جمع-چهار-تيم-برتر-فوتسال-جهان

 تیم ملی فوتسال ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی موفق شد مقابل پاراگوئه در وقت‌های اضافه به برتری دست یابد و به جمع ۴ تیم برتر جهان راه یابد

به گزارش مازنداسپرت ؛ شاگردان ناظم‌الشریعه در وقت‌های قانونی به تساوی ۳ بر ۳ دست یافتند.

گل‌ها: مارتینز ۱۳، سالاس ۲۰ و ویلالبا ۳۹ برای پاراگوئه و احمد اسماعیل‌پور ۱۶ و ۵۰ مهدی جاوید ۲۳ و ۳۶ برای ایران

نیمه اول:

تیم ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، احمد اسماعیل‌پور، علی‌اصغر حسن‌زاده، فرهاد توکلی و مهدی جاوید وارد میدان مسابقه شد. ایرانی‌ها در ابتدای بازی سردرگم بودند و نتوانستند در دقایق ابتدایی بازی به خوبی توپ را در جریان بازی قرار بدهند.

خبر خوب برای تیم ملی فوتسال ایران در این بازی حضور حسین طیبی و محمد طاهری بود. طیبی که در بازی مقابل برزیل عملکرد بسیار خوبی داشت دچار مصدومیت شد اما خوشبختانه توانست به این بازی برسد. طاهری نیز در دیدار مقابل مراکش مصدوم شده بود و برابر آذربایجان و برزیل به میدان نرفته بود.

در دقیقه ۱۳ سالاس بازیکن پاراگوئه شوتی را به سمت دروازه ایران زد که با برخورد توپ با مارتینز اولین گل بازی به نام پاراگوئه ثبت شد. در دقیقه ۱۶ روی ضربه کرنر، ایران توسط شوت سنگین احمد اسماعیل‌پور به گل تساوی رسید. در دقیقه ۱۸ دروازه‌بان پاراگوئه مانند تمام بازی با پرتابی بلند قصد داشت که بازیکن خودی را صاحب توپ کند که اسماعیل‌پور خطایی را روی بازیکن حریف مرتکب شد و کارت زرد دریافت کرد. خوشبختانه ضربه ایستگاهی پاراگوئه‌ای‌ها توسط صمیمی دفع شد. 

در حالیکه تنها ۲۶ ثانیه به اتمام بازی باقی مانده بود پاراگوئه روی غافلگیری بازیکنان ایران توسط سالاس به گل برتری رسید.

علیرضا صمیمی دروازه‌بان ایران در این دیدار نیز در نیمه نخست چندین بار عکس‌العمل‌های خوبی از خود به نمایش گذاشت.

نیمه دوم:

ایران با همان ترکیب ابتدایی، نیمه دوم را هم آغاز کرد. شاگردان ناظم‌الشریعه که از ابتدای این نیمه توپ و میدان را در اختیار داشتند در دقیقه ۲۳ با شوت سنگین مهدی جاوید به گل تساوی رسیدند.

در دقیقه ۲۵ روی یک رفت و برگشت ایران صاحب یک موقعیت شد که شوت محمد کشاورز به تیرک دروازه پاراگوئه برخورد کرد. باز هم شانس یار ایران نبود و در دقیقه ۳۱ شوت فرهاد توکلی به تیرک عمودی دروازه پاراگوئه برخورد کرد.

در دقیقه ۳۵ خیمنز دروازه‌بان پاراگوئه دچار مصدومیت شد که همین موضوع باعث شد بازی برای لحظاتی متوقف شود. این دروازه‌بان پس از این از زمین مسابقه بیرون رفت و جای او را اسپینولا گرفت. لحظاتی بعد فرهاد توکلی صاحب موقعیت شد که گابریل آیالا بازیکن پاراگوئه با کشیدن پیراهن او مانع از ادامه حرکت وی شد و داور مسابقه با اعلام خطا بازیکن این تیم را از زمین مسابقه اخراج کرد. ثانیه‌هایی بعد ایران در یک صحنه با کار ترکیبی خوب توسط مهدی جاوید به گل رسید.

پس از این پاراگوئه از سیستم پاورپلی استفاده کرد و در حالیکه یک دقیقه و ۲۱ ثانیه به اتمام مسابقه باقی مانده بود خطای هند بازیکن ما موقعیتی را برای پاراگوئه فراهم کرد که این توپ با ضربه ویلالبا به گل تبدیل شد.

وقت اضافه اول:

ایران با ترکیب علیرضا صمیمی، محمد کشاورز، حسین طیبی، مهران عالیقدر و افشین کاظمی بازی در وقت اضافه اول را آغاز کرد. تیم پاراگوئه در این تایم کاملا به دفاع مطلق پرداخت و ایرانی‌ها هم نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه حریف خلق کنند و بازی با همان نتیجه دنبال شد.

وقت اضافه دوم:

شاگردان ناظم‌الشریعه در وقت اضافه دوم هم با همان ترکیبی که در وقت اضافه اول به میدان رفته بودند وارد زمین شدند. در این نیمه هم پاراگوئه هیچ حرفی برای گفتن نداشت و تنها به دفاع پرداخت در حالیکه تنها ۲۲ ثانیه به پایان مسابقه باقی مانده بود اسماعیل‌پور توانست گل برتری ایران را به ثمر برساند.

ایران باید در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف برنده اسپانیا و روسیه برود. این دیدار روز سه‌شنبه ۶ مهرماه ساعت ۴ بامداد برگزار خواهد شد.

شرح گل‌ها

ایران ۰ – پاراگوئه ۱: شوت خوان سالاس از سمت راست زمین به طور اتفاقی به مارتینز رسید و به این بازیکن توپ را به گل تبدیل کرد.

ایران ۱ – پاراگوئه ۱: کرنر کوتاه کار شد و پاس زمینی برای اسماعیل‌پور ارسال شد ، از فاصله دور با یک شوت زیبا و سر ضرب به طاق دروازه پاراگوئه گل تساوی را به ثمر رساند.

ایران ۱ – پاراگوئه ۲: شروع مجدد خوب خیمنز و پاس به تیرک دوم از ویلالبا در دو مرحله وارد دروازه ایران کرد.

ایران ۲ – پاراگوئه ۲: یک شوت زیبا از حمید جاوید از فاصله دور باز هم زیر طاق دروازه پاراگوئه یک گل زیبا دیگر برای این در پی دارد.

ایران ۳ – پاراگوئه ۲:پس از مصدومیت دروازبان پاراگوئه و اخراج بازیکن این تیم ، در حالی که یک یار کمتر داشتند ، روی پاسکاری بازیکنان ایران حمید جاوید با یک بغل پا دروازه پاراگوئه را باز کرد.

ایران ۳ – پاراگوئه ۳:روی یک خطا نزدیک به دروازه ، بازیکن پاراگوئه با یک ضربه محکم توپ را از بین پاهای صمیمی عبور داد و بازی به تساوی کشیده شد.

ایران ۴ – پاراگوئه ۳:در ۲۲ ثانیه مونده به پایان بازی روی اشتباه مدافعان پاراگوئه شوت بازیکنان ایران توسط دروازه بان حریف مهار شد و در برگشت اسماعیل زاده توپ را به گل تبدیل کرد.

پاسخی بگذارید