تاریخ: ۶:۵۵ :: ۱۳۹۵/۰۷/۰۳
نام نویسنده: sobhan

  تیم ملی والیبال ب ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های جام کنفدراسیون آسیا برابر کره‌جنوبی به پیروزی رسید. به گزارش مازند اسپرت؛ تیم ملی ب والیبال ایران امروز در آخرین دیدار دور مقدماتی خود در حالی به مصاف کره‌جنوبی رفت که این مسابقه جدال برای صدرنشینی در گروه دوم جام کنفدراسیون مردان آسیا بود […]

 

خبرگزاری فارس: سومین پیروزی شاگردان شهنازی/ کره‌جنوبی هم مغلوب تیم ب ایران شد

تیم ملی والیبال ب ایران در سومین مسابقه خود در رقابت‌های جام کنفدراسیون آسیا برابر کره‌جنوبی به پیروزی رسید.

به گزارش مازند اسپرت؛ تیم ملی ب والیبال ایران امروز در آخرین دیدار دور مقدماتی خود در حالی به مصاف کره‌جنوبی رفت که این مسابقه جدال برای صدرنشینی در گروه دوم جام کنفدراسیون مردان آسیا بود که شاگردان ناصر شهنازی در سومین مسابقه خود هم موفق شدند حریف‌شان را شکست دهند.

در این دیدار تیم ملی ب ایران در ۳ ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۶ کره‌جنوبی را شکست داد تا به عنوان صدرنشین گروه خود معرفی شود. به این ترتیب تیم ایران در مرحله بعدی باید با تیم چهارم گروه مقابل مصاف دهد.

تیم ملی والیبال کره جنوبی در ادوار گذشته جام کنفدراسیون والیبال مردان آسیا یک عنوان قهرمان و مدال طلا در سال ۲۰۱۴ و یک نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۸ کسب کرده است. این تیم در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ موفق به کسب مدال نشد و در جایگاه‌های ششم و پنجم این رقابت‌ها قرار گرفت.

والیبال کره‌جنوبی سابقه دیرینه و افتخارات زیادی در جهان دارد که حضور در هشت دوره بازی های المپیک از جمله آنان محسوب می شود. بهترین عنوان کسب شده این تیم در المپیک به جایگاه پنجمی سال ۱۹۸۴ برمی‌گردد.

۹ دور حضور در مسابقات قهرمانی جهان از دیگر فعالیت های ملی پوشان والیبال کره جنوبی است که در سال ۱۹۷۸ مقام چهارمی جهان را به دست آوردند. کره جنوبی در ۱۸ دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا حضور داشته است و در ۱۶ دوره بر روی سکو رفته است.

چهار مدال طلا و قهرمانی این رقابت ها در سال های ۱۹۸۹، ۱۹۹۳، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۳ از جمله افتخارات تیم ملی والیبال کره جنوبی است. همچنین چهار نقره و هشت برنز از دیگر افتخارات این تیم در این رقابت ها است.

پنجمین دوره جام کنفدراسیون والیبال مردان آسیا از یکم مهرماه با حضور هشت تیم برتر این قاره در شهر ناخون پاتوم تایلند آغاز شده است./فارس

پاسخی بگذارید