تاریخ: ۷:۱۵ :: ۱۳۹۴/۰۵/۱۶
نام نویسنده: sobhan

دو تیم ملی والیبال ایران و چین برای حضور در فینال با یکدیگر به جدال خواهند پرداخت و این در حالی است که آخرین بازی این در تهران به قهرمانی ایران در آسیا بازمی گردد. به گزارش مازند اسپرت: عد از ۴ سال از میزبانی ایرانی در مسابقات قهرمانی والیبال آسیا یک بار دیگر این […]

دو تیم ملی والیبال ایران و چین برای حضور در فینال با یکدیگر به جدال خواهند پرداخت و این در حالی است که آخرین بازی این در تهران به قهرمانی ایران در آسیا بازمی گردد.

به گزارش مازند اسپرت:

عد از ۴ سال از میزبانی ایرانی در مسابقات قهرمانی والیبال آسیا یک بار دیگر این رقابت ها در تهارن در حال پیگیری است. آخرین بازی ایران و چین در تهران به فینال قهرمانی آسیا ۲۰۱۱ بازمی گردد که در آن دیدار ایران با هدایت خولیو ولاسکو به اولین مدال طلای خود در آسیا دست پیدا کرد.


در آن بازی ترکیب ایران را بازیکنانی چون امیر حسینی، مهدی بازارگرد، علی نادی، محمد موسوی، جواد محمدنژاد، امیر غفور، مهدی مهدوی، فرهاد نظری افشار، حمزه زرینی، آرش کمالوند، آرش کشاورزی و فرهاد ظریف تشکیل می دادند و تیم هنوز مرحله جوانسازی را سپری می کرد.


در پایان این دیدار ایران قهرمان آسیا شد و آرش کمالوند عنوان بهترین بازیکن آسیا، امیرحسینی بهترین پاسور و فرهاد ظریف عنوان بهترین لیبرو مسابقات را کسب کردند. حالا بعد از گذشت ۴ سال این دو تیم یک بار دیگر در تهران به مصاف هم می روند اما این بار برای راهیابی به فینال و از آن ترکیب تنها حمزه زرینی در تیم حضور دارد که وظیفه کاپیتانی را بر گردن دارد.

منبع:ورزش سه

 

پاسخی بگذارید