تاریخ: ۸:۵۹ :: ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
نام نویسنده: sobhan

  فرافکنی و فرار رو به جلو برای شانه خالی کردن از آوار شکست هیچ دردی را دوا نمی کند. حالا مهماندوست تمام شده و نوبت به رسانه ها رسیده است. به گزارش مازند اسپرت، زبان شیرین فارسی از ازل همراه ماست. زبان مادری که مثل هر زبان دیگری از اولین سال تحصیل تا هنگام فارغ […]

 

خبرگزاری فارس: چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من/ مهماندوست تمام شد، حالا نوبت رسانه هاست+صوت

فرافکنی و فرار رو به جلو برای شانه خالی کردن از آوار شکست هیچ دردی را دوا نمی کند. حالا مهماندوست تمام شده و نوبت به رسانه ها رسیده است.

به گزارش مازند اسپرت، زبان شیرین فارسی از ازل همراه ماست. زبان مادری که مثل هر زبان دیگری از اولین سال تحصیل تا هنگام فارغ التحصیلی در قالب کتاب ادبیات همراه ماست و تدریس می شود. یک درس مهم که مستقیم با سواد افراد سر و کار دارد. اگر کسی در دوران تحصیل در دیکته ضعف داشته باشد و با تک ماده واحد ادبیات را پاس کرده باشد، قطعا در دوران بعد از تحصیل و به هنگام فعالیت روزانه با مشکلات عدیده ای مواجه خواهد شد. به ویژه اگر مدیر باشد و در یک فدراسیون ورزشی مهم و درجه یک نزدیک به دو دهه مدیریت کرده باشد. این ضعف البته درست سر بزنگاه خودنمایی خواهد کرد. جایی که بعد از آوار شکست های پی در پی در ریو و دفن شدن آرزوها روی شیاپچانگ المپیک آنقدر عنان از کف بدهی که هموطنت را به جرم موفقیت با یک واژه قبیح نوازش کنی؛ همان هموطنی که روزگاری برای خوشایند مارکوپولوی تکواندو او را جواب کردی و حق مسلمش را پرداخت نکردی تا فرزندش قربانی شود.

ادبیات ضعیف تا بدانجا پیش رفته که گریبان لشکر سلم و تو مشاوران آقای رئیس را هم گرفته. همان هایی که در تمام این سال ها به جای مشاوره صحیح و نقد تصمیمات غلط، دستبوسی پیشه کردند و آنقدر در مدح و ثنا پیش رفتند که در ریو فراموش کردند به مافوق خود تاکید کنند که اتهام زنی به یک هموطن آن هم با یک واژه رکیک چه عواقب حقوقی دارد.

ضعف ادبیات بدجور گریبان آدمی را می گیرد، وقتی به هنگام بازگشت در فرودگاه نزدیک به ۱۰ دقیقه با خبرنگار خبرگزاری فارس همکلام شوی و تاکید کنی «کماکان روی حرفهای خودم هستم» و وقتی همین جمله تیتر شود، تازه به این نکته پی می بری که سبوی بند زده، دوباره شکسته و ته مانده آب هم ریخته شده، پس برای بازگشت متوسل به تکذیب می شوی غافل از اینکه این راه بن بست است و راهی برای بازگشت نمانده.

ادبیات ضعیف آفت است، آنقدر که به سبک همان مربی معروف فوتبال که در کمال حیرت مصاحبه تلویزیونی خود را تکذیب کرد، مصاحبه صوتی تکذیب می کنی، آنچه در حقیقت تکذیب خود است. غافل از اینکه چون پرده برافتد، نه تو مانی و نه من.

عمر این دست رفتارها مدتهاست به سر آمده. چنگ زدن به این ریسمان پوسیده و نخ نماشده برای نجات کافی نیست. فرافکنی و فرار رو به جلو برای شانه خالی کردن از آوار شکست هیچ دردی را دوا نمی کند. حالا مهماندوست تمام شده و نوبت به رسانه ها رسیده، اما این تابوتی که شما بالای سر آن اشک می ریزید، مرده ای ندارد. فارس امروز به جرم انتقاد و حقیقت گویی سیبل است اما در این مسیر تنها نیست. اینجا همه منتقدین با یک چوب رانده می شوند و تماس با رسانه های منتقد تنها محدود به فارس نمی شود اما سنگینی آوار ناکامی بیش از ظرفیت شانه های شماست آقای رئیس. عمر برف است و آفتاب تموز آقای رئیس.

تصویر بیانیه فدراسیون تکواندو را ببینید، فایل صوتی مصاحبه را گوش کنید و خودتان قضاوت کنید:

پاسخی بگذارید