تاریخ: ۸:۳۰ :: ۱۳۹۵/۰۶/۰۸
نام نویسنده: sobhan

تیم‌های والیبال نشسته مردان و زنان به دنبال کسب افتخاری تازه برای ورزش معلولان ایران در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو هستند.   به گزارش مازند اسپرت،اولین حضور تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران به پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول بازمی‌گردد و از آن تاریخ تا کنون تیم کشورمان در سال‌های ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ ۵ دوره […]

تیم‌های والیبال نشسته مردان و زنان به دنبال کسب افتخاری تازه برای ورزش معلولان ایران در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو هستند.

 خبرگزاری فارس: تیم‌ ملی والیبال نشسته مردان به دنبال افتخاری دیگر در ریو/ والیبالسیت‌های بانو در اندیشه تاریخ‌سازی

به گزارش مازند اسپرت،اولین حضور تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران به پارالمپیک ۱۹۸۸ سئول بازمی‌گردد و از آن تاریخ تا کنون تیم کشورمان در سال‌های ۱۹۸۸، ۱۹۹۲، ۱۹۹۶، ۲۰۰۰ و ۲۰۰۸ ۵ دوره به عنوان قهرمانی دست یافته است.

تیم ایران در مرحله گروهی بازی‌های پارالمپیک ریو با بوسنی و هرزگوین، چین و اوکراین هم‌گروه است که اوکراین  جایگزین روسیه در این رقابت‌ها شده است.

تیم والیبال نشسته مردان ایران موفق‌ترین تیم ورزشی تاریخ ورزش ایران به حساب می‌آید با این اوصاف برای قهرمانی در این دوره از رقابت‌ها دو حریف سرسخت به نام بوسنی و هرزگوین و برزیل را پیش رو دارد. در کنار پنج قهرمانی بازی‌های پارالمپیک، ایران دو بار هم در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۲ به عنوان نایب قهرمانی دست یافته است.

تیم والیبال نشسته با ترکیب ابوالفضل اولیایی، صادق بیگدلی، مهدی بابادی، آرش خرمالی، عیسی زیراهی، رمضان صالحی حاجی کلایی،  میثم علیپور، داود علیپوریان، حسین گلستانی، مجید لشکر صنمی، مرتضی مهرزاد، مهرزاد مهروان در این رقابت‌ها حضور می‌یابد.

هدایت ملی‌پوشان بر عهده هادی رضایی، سرمربی تیم است و علیرضا معمری و بهمن تاروردی‌زاده نیز به عنوان مربیان تیم ملی در کنار وی حضور دارند. سرپرستی تیم والیبال نشسته آقایان نیز بر عهده منوچهر پور حسن است.

تیم ملی والیبال نشسته کشورمان اولین دیدار خود در مرحله گروهی را ۲۰ شهریور مقابل چین برگزار می‌کند.

* تاریخ‌سازی در اولین حضور پارالمپیکی والیبال نشسته بانوان

بانوان ایران هم پس از درخشش در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون، اکنون به فکر تاریخ سازی  و حضوری قدرتمندانه در عرصه والیبال نشسته پارالمپیک هستند و تلاش می‌کنند اولین حضور خود در بازی‌های پارالمپیک را به یاد ماندنی کنند.

بانوان ایرانی در مرحله مقدماتی با تیم‌های آمریکا، چین و روآندا همگ‌روه هستند که اولین دیدار خود را ۲۰ شهریور ماه مقابل تیم ملی آمریکا برگزار می‌کنند.

تیم ملی والیبال نشسته بانوان با ترکیب طیبه جعفری وردنجانی، سمیرا خالقی، بتول خلیل‌زاده فرسنگی، زهرا دانای طوس، معصومه زارعی بروتی، زهرا عبدی، نسرین فرهادی، مهری فلاحی دریاکناری، عشرت کردستانی، سکینه کشوری، زینب ملکی و زهرا نجاتی عارف در این مسابقات حضور می‌یابد.

فرید صائبی به عنوان مدیر فنی و مریم ایرانمنش به عنوان مربی هدایت ملی‌پوشان را بر عهده دارند و بتول مشرف جوادی نیز سرپرست تیم است./فارس

پاسخی بگذارید