تاریخ: ۱۱:۱۱ :: ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
نام نویسنده: sobhan

  سرمربی سابق تیم ملی جودو گفت:‌ نصرت‌خان سرمربی تیم ملی جودو را به ریو اعزام کردیم و پس از بازگشت با تجربیات خود برای همیشه ایران را ترک کند.   به گزارش مازند اسپرت، مسعود حاجی‌آخوندزاده  در مورد اعزام نصرت خان ازبکی سرمربی تیم ملی جودو به المپیک برزیل، گفت: واقعا نمی‌دانم بر حسب چه […]

 

خبرگزاری فارس: آخوندزاده: نصرت خان با چه برنامه‌ای به ریو اعزام شد/پشت پرده این تصمیمات چه کسی بود؟

سرمربی سابق تیم ملی جودو گفت:‌ نصرت‌خان سرمربی تیم ملی جودو را به ریو اعزام کردیم و پس از بازگشت با تجربیات خود برای همیشه ایران را ترک کند.

 

به گزارش مازند اسپرت، مسعود حاجی‌آخوندزاده  در مورد اعزام نصرت خان ازبکی سرمربی تیم ملی جودو به المپیک برزیل، گفت: واقعا نمی‌دانم بر حسب چه متر و معیاری کسی را که در کوتاه‌ترین مدت مسئولیت تیم ملی جودو را بر عهده گرفته بود آقایان به المپیک برزیل اعزام کردند و بلافاصله پس از اینکه او به ایران رسید برای همیشه به کشورش بازگشت. حالا سوال من این است که چه کسی پاسخگوی این اتفاق است؟ از گواری سرپرست فدراسیون هیچ انتظاری نداریم چون او تازه به این فدراسیون آمده و به عنوان سرپرست قرار است مجمع انتخابات ریاست این فدراسیون را برگزار کند و از او نمی‌توانیم خرده بگیریم.

وی در ادامه افزود:‌ سرپرست قبلی مدعی شده بود که نصرت‌خان ازبکی را به صورت آزمایشی به ایران آورده‌، اما متأسفانه شاهد بودیم که او به المپیک رفت و از این تجربه بزرگ بهره‌مند شد. حالا سوال ما این است که آیا اعزام او به ریو را خدابخش تأیید کرده است یا گواری؟ به هر حال باید بگردیم دنبال پرتقال‌ فروش. به نظرم به جای اینکه یک مربی خارجی را که تازه مسئولیت تیم را بر عهده گرفته بود یکی از مربیان ایرانی را به این رویداد بزرگ اعزام می‌کردیم تا کسب تجربه کند و در آینده نیز تجربیات خود را در اختیار جودوی کشورمان قرار دهد؛ نه اینکه نصرت‌خان را به ریو اعزام کنیم و پس از بازگشت با تجربیات خود برای همیشه ایران را ترک کند.

سرمربی سابق تیم ملی جودو در ادامه عنوان کرد: متأسفانه در تیم ملی اصلا کسی او را قبول نداشت و جودوکاران با مربیان اختصاصی خود تمرین می‌کردند پس با این حساب چه لزومی داشت که او به عنوان سرمربی راهی برزیل شود؟ به نظرم اگر بهترین مربی دنیا هم کنار ملی‌پوشان باشد اما آنها با یکدیگر در ارتباط نباشند هیچ نتیجه‌ای کسب نخواهد شد. نصرت‌خان در این رویداد به عنوان یک همراه به برزیل اعزام شد و باید بگردیم تا ببینیم تفکرات پشت این اعزام چه کسانی بودند؟

آخوندزاده در ادامه صحبت‌های خود در مورد جودوکاران کشورمان گفت:‌بازی‌های المپیک واقعا فضای بسیار سنگینی دارد. وقتی یک ملی‌پوش شکست می‌خورد از لحاظ روحی و روانی واقعا در بدترین شرایط قرار می‌گیرد و به یکباره تصمیمات احساسی می‌گیرد. این تجربه سالیان سال حضور من در تیم ملی است. ملی‌پوشان ما جزء بهترین‌های دنیا هستند و باید در میادین مختلف شرکت کنند تا بتوانند کسب تجربه کنند. باید از امروز برای موفقیت آنها برنامه‌ریزی شود.

سرمربی سابق تیم ملی جودو در پاسخ به این سوال که آیا به نظر شما برای بازی‌های آسیایی اندونزی بهتر است تمرینات آغاز شود یا خیر،‌گفت: با این روند خیلی زود است برای اندونزی‌ آماده شویم اما یک ماه قبل از بازی‌های آسیایی اگر ملی‌پوشان در دو سه مرحله اردو حضور داشته باشند برای کسب مدال کافی است (با خنده). متأسفانه روند خوبی در جودو پیش نمی‌رود و ما فقط روی کاغذ برنامه‌ریزی می‌کنیم اما در عمل هیچ قدمی برای موفقیت جودو برنمی‌داریم.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: شما نگاه کنید آقایان رفتند نصرت خان ازبکی را آوردند. در فاصله چند ماه به آغاز المپیک من نمی‌دانم او چه برنامه‌ای داشت که دوستان توانستند او را به ریو اعزام کنند. چه کسی واقعا این تصمیم‌ها را در ریو می‌گیرد؟ باید کنکاش کنیم تا بدانیم پشت پرده این تصمیمات چه چیزی است. او در این مدت زمان کوتاه چه برنامه‌های ایده‌آلی داشت که دوستان تصمیم گرفتند او را به عنوان سرمربی راهی بزرگترین رویداد کنند؟ من دیگر دلسوز جودو نیستم اما دوست دارم تفکراتم را به جوانان انتقال دهم تا آنها از تجربیات من برای موفقیت جودو استفاده کنند. به نظرم باید به جای نصرت خان یکی از همین مربیان که تازه پای در عرصه مربیگری گذاشته‌‌اند استفاده می‌شد.

حاجی‌آخوندزاده در پایان صحبت‌های خود گفت:‌آقایان گفته‌اند بنده ۱۲ سفر به همراه تیم ملی رفته‌ام اما بدانند من نمی‌خواهم این اتفاقات را توجیه کنم اما باید بگویم ما در مقطعی پهلوان و بهرامیان را به جودو معرفی کردیم اما حالا آنها کجای این رشته هستند؟ متأسفم که ما برنامه‌ریزی می‌کنیم اما اتفاقاتی رخ می‌دهد که همه چیز خراب می‌شود. در جودو اینطور نیست که ما سریع بیاییم و مدال کسب کنیم. اصلا با این روند نمی‌توانیم موفق باشیم. جودو نیاز به یک برنامه بلندمدت دارد./فارس

پاسخی بگذارید