تاریخ: ۱۰:۵۸ :: ۱۳۹۵/۰۶/۰۲
نام نویسنده: sobhan

  عضو کمیته تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: نتایج ملی پوشان ما در مسابقات المپیک ریو قابل قبول نبود، اما در مورد رکوردهای شخصی آنها بحث‌های زیادی وجود دارد.   به گزارش مازند اسپرت، حسین شایان در مورد ارزیابی نتایج دوومیدانی کاران در المپیک ریو اظهار داشت: آنطور که همه دیدند نتایج ملی پوشان ما قابل قبول […]

 

خبرگزاری فارس: نتایج دوومیدانی کاران در ریو قابل قبول نبود/ داشته‌هایمان فعلا همین است و نمی‌توان کاری کرد

عضو کمیته تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: نتایج ملی پوشان ما در مسابقات المپیک ریو قابل قبول نبود، اما در مورد رکوردهای شخصی آنها بحث‌های زیادی وجود دارد.

 

به گزارش مازند اسپرت، حسین شایان در مورد ارزیابی نتایج دوومیدانی کاران در المپیک ریو اظهار داشت: آنطور که همه دیدند نتایج ملی پوشان ما قابل قبول نبود و آنطور که باید ظاهر نشدند و در این بین فقط تفتیان بود که به رکورد شخصی خودش نزدیک بود و به نیمه نهایی رسید.

وی ادامه داد: اینکه می‌گویند ورزشکاران ما رکوردهای خود هم نزده‌اند، حرف درستی نیست، چون در دور مقدماتی کمتر ورزشکاری می‌تواند آن را در المپیک تکرار کند. به عنوان مثال از میان ۳۲ پرنده، هیچ یک در مقدماتی نتوانست رکورد خود را تکرار کند یا در پرتاب چکش و چند رشته دیگر. در پرتاب چکش پرتابگر تاجیسکتانی طلا میگیرد، اما ۵ متر زیر رکورد خود پرتاب می‌کند.

عضو کمیته تیم‌های ملی دوومیدانی گفت: اینها ارزیابی ما براساس آمار است و اصلا اینطور نیست که بخواهیم نتایج بد ورزشکاران خودمان را توجیه کنیم.

شایان با اشاره به رکورد ورزشکاران گفت: به عنوان مثال محمد ارزنده پرنده‌ای که میانگین بین ۷٫۷۰ و ۷٫۸۰ متر پرش می‌کند و تنها یک بار و آن هم در بهترین شرایط ۸٫۱۷ متر می‌پرد. یا کاوه موسوی و قلعه نویی میانگین رکوردشان بین ۷۱ تا ۷۳ متر است. ارزنده در پرش طول بیست و هشتم شد و اگر همه پرنده‌ها هم رکورد خودشان را می‌زدند او در نهایت بیست و پنجم می‌شد و چندان تفاوتی نمی‌کرد.

وی با اشاره به کسب سهمیه‌ها عنوان کرد: دوندگان سرعتی ما در کازانف قزاقستان به دلیل ارتفاع بالایی این کشور دارد، همیشه نتایج خوبی می‌گیرند و به همین دلیل نمی شود همان رکورد را در یک کشور دیگر مانند برزیل تمرین کرد. در مورد کاوه موسوی و قلعه نویی هم که در روزهای آخر سهمیه گرفتند باید بگوییم که ملاک ما تایید فدراسیون جهانی است و حالا در هر شرایطی برگزار شده باشد.

کارشناس دوومیدانی ایران در مورد عملکرد حدادی گفت: به هرحال او مدال آور المپیک است  و در این دوره نیز تنهات شانس ما محسوب می‌شود، اما متاسفانه آسیب دیدگی‌اش تشدید شده بود. رکوردهایش هم پیش از المپیک ۶۲، ۶۳ متر بود، اما نتوانست در المپیک پرتاب خوبی داشته باشد. داشته‌های ما در حال حاضر همین نفرات هستند و نمی‌توانیم کاری کنیم.

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم این نفرات را هم کنار بگذاریم، چه کسانی را بیاوریم. فاصله آنها با نفرات پشت سری بسیار زیاد است و متاسفانه ما نتوانسته‌ایم در بخش پایه کارهایی را انجام دهیم و این اختلاف‌ها ایجاد شده است. به عنوان مثل یکی از مسئولان انگلیسی گفت در المپیک ریو برنامه ریزی ۲۰ ساله‌مان جواب داد، اما ما در ایران مدیری نداریم که بلند مدت باشد و برنامه ریزی کند.

شایان با اشاره به مسابقات آینده گفت: تا پایان سال مسابقه‌ای نداریم، اما در دو سال آینده مسابقات زیادی را در پیش داریم. قهرمانی آسیا، داخل سالن آسیا و بازی‌های آسیایی بسیار مهم هستند. در ورزش ما برنامه ریزی وجود دارد، اما اینکه چقدر از آنها اجرایی می‌شوند و به نتیجه می‌رسند، مهم است که متاسفانه در همان ابتدا یا میانه راه به هم می‌ریزد و به مشکل می‌خوریم.
/فارس

پاسخی بگذارید