تاریخ: ۹:۵۸ :: ۱۳۹۵/۰۵/۳۰
نام نویسنده: sobhan

  دو شناگران جوان در رقابت های رده سنی قهرمانی کشور رکوردشکنی کردند.   به گزارش مازنداسپرت؛ و به نقل از روابط عمومی فدارسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات شنای قهرمانی کشور رده سنی ۱۵-۱۷ سال، پنج‌شنبه و چمعه (۲۸ و ۲۹ مرداد ۱۳۹۵) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران و با حضور ۲۶ استان […]

 

خبرگزاری فارس: رکوردشکنی غلامپور و قره‌حسنلو در شنای رده سنی قهرمانی کشور/ قهرمانی نوفلاح در واترپلو زیر ۱۹سال

دو شناگران جوان در رقابت های رده سنی قهرمانی کشور رکوردشکنی کردند.

 

به گزارش مازنداسپرت؛ و به نقل از روابط عمومی فدارسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مسابقات شنای قهرمانی کشور رده سنی ۱۵-۱۷ سال، پنج‌شنبه و چمعه (۲۸ و ۲۹ مرداد ۱۳۹۵) به میزبانی استخر قهرمانی مجموعه ورزشی آزادی تهران و با حضور ۲۶ استان برگزار شد.

در مسابقات شنای شنای قهرمانی کشور رده‌سنی ۱۷-۱۵، سینا غلامپور و بنیامین قره حسنلو رکورد این رده سنی را به ترتیب در ماده‌های ۵۰متر پروانه و ۱۰۰متر آزاد شکستند.

استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان رده‌های اول تا سوم این دوره از مسابقات را از آن خود کردند. شنادوستان ایران شاهد دو رکوردشکنی در این مسابقات بودند.

ابتدا سینا غلام پور شناگر استان خراسان رضوی در ماده ۵۰متر پروانه به آب زد و با ثبت رکورد ۲۵ثانیه و ۶۳صدم ثانیه نخستین رکوردشکنی این مسابقات را رقم زد. رکورد پیشین این ماده با زمان ۲۵٫۸۹ متعلق به  محمد ابوالرشید اژدری و مسابقات قهرمانی گروههای سنی آسیا در جاکارتا سال ۲۰۱۱ بود.

دومین رکورد شکنی در ماده ۱۰۰متر آزاد بود. جایی که بنیامین قره‌حسنلو از استان البرز ۱۰۰متر را در ۵۳ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه شنا کرد و رکورد پیشین را سه صدم کاهش داد. رکورددار قبلی  این ماده احسان شفائیان فرد با زمان ۵۳٫۳۵ بود. او این زمان را اسفند ۹۳ و در مرحله چهارم لیگ شنای کشور ثبت کرده بود.

نوفلاح ب قهرمان واترپلو زیر ۱۹سال کشور شد

تیم نوفلاح ب با غلبه بر مهیار زنجان الف در دیدار فینال، قهرمان مسابقات واترپلو زیر ۱۹سال کشور شد.

واترپلوئیست‌های کمتر از ۱۹ سال کشور از دوشنبه تا پنج‌شنبه (۲۵ تا ۲۹ مرداد ۱۳۹۵) در قالب جام شهدای غواص دریادل زنجان با هم به رقابت پرداختند. در این دوره از رقابت‌ها ۱۲ تیم از  هفت استان در قالب دو گروه با هم  مسابقه دادند.

هیئت شنای اهواز، آزادی تهران، هاشمی نژاد خراسان رضوی، پیشگامان کویر یزد، آرمان پیشگامان کویر یزد، مهیار زنجان الف و ب، هیأت شنای مرکزی، نوفلاح تهران الف و ب، پالایش نفت آبادان، هیأت شنای قزوین ۱۲ تیم حاضر در این تورنومنت بودند.

پس از پایان دور گروهی مسابقات و مشخص شدن چهره تیم‌های برتر، سه تیم از استان تهران و یک تیم از استان زنجان به نیمه نهایی رسیدند. در دیدار نیمه نهایی مهیار زنجان الف نوفلاح الف تهران را از پیش رو برداشت و نوفلاح ب از سد آزادی تهران گذشت.

در مسابقه رده‎‌بندی آزادی تهران با حساب ۱۱ بر ۳ نوفلاح تهران الف را شکست داد و به نشان برنز رسید.

دیدار فینال هم با برتری ۱۱ بر ۵ نوفلاح ب مقابل مهیار زنجان الف تمام شد تا مدال های طلا، نقره و برنز بین واترپلوئیست‌های تهران و رنجان توزیع شود.

رده‌بندی نهایی تیم‌های برتر مسابقات واترپلو جام شهدای غواص دریادل زنجان رده سنی زیر ۱۹ سال به شرح زیر است:

    نوفلاح تهران ب
    مهیار زنجان الف
    آزادی تهران
    نوفلاح تهران الف
    پیشگامان کویر یزد
    مهیار زنجان ب
/فارس

پاسخی بگذارید