تاریخ: ۹:۵۷ :: ۱۳۹۵/۰۵/۳۰
نام نویسنده: sobhan

  حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی گفت: فرد دارای معلولیت گاهی احساس می‌کند به خاطر شرایطش باری بر دوش جامعه است اما زمانی که در عرصه قهرمانی افتخار آفرینی می‌کند، نه تنها بار نبوده بلکه افتخار است.   به گزارش مازنداسپرت؛ و به نقل از سایت فدراسیون جانبازان و معلولین، عصر روز گذشته حجت الاسلام و […]

 

خبرگزاری فارس: ان شالله با دست پر برگردید و مردم را شاد کنید/ قهرمان جانباز و معلول یک انسان ساده نیست

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی گفت: فرد دارای معلولیت گاهی احساس می‌کند به خاطر شرایطش باری بر دوش جامعه است اما زمانی که در عرصه قهرمانی افتخار آفرینی می‌کند، نه تنها بار نبوده بلکه افتخار است.

 

به گزارش مازنداسپرت؛ و به نقل از سایت فدراسیون جانبازان و معلولین، عصر روز گذشته حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در دیدار با محمود خسروی وفا، رئیس فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و جمعی از مسئولین فدراسیون، در جریان روند آماده سازی و اعزام کاروان ایران به بازی های پارالمپیک ریو قرار گرفت.

فرزند یادگار امام (ره) در این دیدار عنوان کرد: ورزش برای همه واجب است و برای جانبازان و معلولین اوجب واجبات و هم سلامت و هم نشاط را تامین می‌کند. فرد دارای معلولیت گاهی احساس می‌کند به خاطر شرایطش باری بر دوش جامعه است اما زمانی که به ورزش روی می‌آورد و در عرصه قهرمانی افتخار آفرینی می‌کند، نه تنها بار نیست بلکه افتخار است و دیگر انسان ساده ای نیست چرا که توانسته نقطه ضعف خود را به قوت تبدیل کرده و در سایه اراده اش آن را تبدیل به افتخار کند.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی افزود: بسیار خوب است که میدانی همچون پارالمپیک وجود دارد و حتی در بسیاری موارد کار ورزشکاران دارای معلولیت سخت تر از سایر ورزشکاران است. به عنوان مثال یک فوتبالیست نابینا کارش به مراتب سخت تر از یک فوتبالیست بیناست. در مجموع ورزش قهرمانی باعث اقبال بیشتر معلولین به ورزش و گرایش آنها به فعالیت‌های ورزشی می‌شود و از گوشه گیری و انزوای آنها جلوگیری می‌کند.

وی تصریح کرد: در قرآن کریم نیز آمده است که کسی که نفسی را زنده می‌کند همانند آن است که مردم را زنده کرده. در حوزه ورزش جانبازان و معلولین نیز همین مثال صدق می‌کند. خوشبختانه با وجود مدیریت خوب در ورزش جانبازان و معلولین که همراه با اخلاق و ثبات نیز بوده، فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین در سالهای اخیر توانسته جز کم حاشیه ترین فدراسیون ها با بالاترین راندمان ها باشد. ان شالله به خیر و خوشی بروید و با دست پر برگردید و مردم را خوشحال کنید.

فرزند یادگار امام در ادامه گفت: پارالمپیک فرصت خوبی برای تبلیغ و صدور فرهنگ انقلاب به دنیا و اینکه اندیشه و توانمندی ملی را به دنیا نشان دهیم. ایران اولین کشوری است که بانوان ورزشکار خود را با حجاب اسلامی روانه میادین ورزشی کرد و امروز شاهد آن هستیم که حتی ورزشکاری از کشور آمریکا نیز با حجاب اسلامی در المپیک حاضر می‌شود و مدال هم می‌گیرد. این یعنی وارد کردن فرهنگ دینی به عرصه زندگی و بیانگر آن است که برای ورود به جامعه ی نوین نیاز نیست که ارزش ها حذف شود و جامعه جهانی نیز این مساله را قبول می‌کند.

در این بازدید محمد رضا مظلومی، رئیس فدراسیون نابینایان و کم بینایان، قاسم قاسمی، بازرس فدراسیون و جمعی دیگر از مسئولین فدراسیون، خسروی وفا را همراهی کردند. /فارس

پاسخی بگذارید