تاریخ: ۹:۳۲ :: ۱۳۹۵/۰۵/۳۰
نام نویسنده: sobhan

  رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پیشکسوتان امروز به جلسه تودیع و معارفه دپارتمان داوری وزن خاصی دادند.   به گزارش مازنداسپرت؛ مهدی تاج در جلسه تودیع و معارفه دپارتمان داوری گفت: خوشحالم در جمع پیشکسوتان داوری هستم که وزن خاصی به این جلسه دادند. عنایت زحمت زیادی برای داوری و توسعه آن کشید و شخصاً ضعفی نمی‌دیدم […]

 

خبرگزاری فارس: تاج: زمانی دهداری را برای جوانگرایی ستایش کردیم اما جوان کردن لیگ کار سختی بود/حضور داوران در فینال المپیک برکت است

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پیشکسوتان امروز به جلسه تودیع و معارفه دپارتمان داوری وزن خاصی دادند.

 

به گزارش مازنداسپرت؛ مهدی تاج در جلسه تودیع و معارفه دپارتمان داوری گفت: خوشحالم در جمع پیشکسوتان داوری هستم که وزن خاصی به این جلسه دادند. عنایت زحمت زیادی برای داوری و توسعه آن کشید و شخصاً ضعفی نمی‌دیدم و او از پس کارها برمی‌آمد، اما تغییراتی که می‌شود رسم زمان است.

تاج افزود: بابات زحمات عنایت تشکر می‌کنم، ما همیشه با هم بودیم و با هم هستیم. یک روز عسگری و عنایت هستند و یک روز هم کامرانی‌‌فر اما جمع داوران همیشه جمع است.در این جمع نیز همه یکی، دو دوره رئیس کمیته بودند و نشان می‌دهد داوری جمع واحدی است.

وی ادامه داد: کامرانی‌فر جوان لایق و جویای نامی است، هرچند که ما جوان‌گرایی را از فوتبال شروع کردیم و میانگین سنی لیگ را پایین آوردیم و این برای فوتبال خوب شد. یک زمانی کی‌روش می‌گفت یکی از بازیکنان که نمی‌خواهم اسمش را در این جمع بیاورم، اگر مریض می‌شد برای جایگزین او نگران هستم اما دفعه قبل که با کی‌روش صحبت کردیم جالب بود که او حتی این بازیکن را دعوت نکرد، چون تعداد زیادی جوان جای این بازیکن را در تیم ملی گرفتند. جوانانی که شاید تا پنج سال قبل خیلی از آنها را نمی‌شناختیم، اما الان لیگ جوان شده و این به تیم ملی هم کمک کرده است.

وی تأکید کرد: ما یک زمانی دهداری را ستایش می‌کردیم چون تیم ملی را جوان کرد، اما جوان کردن لیگ کار سختی بود، در هر صورت این اتفاق افتاد. امروز در بین مربیان هم جوان‌گرایی آغاز شده و مطمئن باشید که همه این مربیان برخلاف آنچه که در اخبار آمده بود، که فلان مربی مدرک ندارد، همه مدرک دارند و هیچ مربی بدون مدرک روی نیمکت نمی‌نشیند. امروز هم کامرانی‌فر آمده و باید سیستم جوان‌گرایی ادامه پیدا کند.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: ما کارهای ناظری در لیگ را کامپیوتری کردیم و دیگر در این مورد کاغذ ردوبدل نمی‌شود. در داوری هم باید این کار انجام شود و کارها سیستمی شود. افرادی که مجاز هستند بتوانند به اطلاعات مربوطه دسترسی پیدا کنند و سیستم باید به این سمت برود.

وی گفت: امروز اگر فغانی، منصوری و سخندان در فینال المپیک هستند، حاصل زحمات این جمع است و این یک برکت است. قبل از اینکه این سه نفر به المپیک بروند در جلسه‌ای به آنها گفتم اگر دو بازی هم سوت بزنید، برایمان کافی است، اما الان به فینال رسیده‌اند و این یک برکت برای جامعه داوری است.حتماً پس از بازگشت آنها، فدراسیون فوتبال ویژه مراسمی را برای تقدیر از آنها تدارک می‌بیند. حالا هم گذشته‌ها گذشته و از امروز برای عزیزانی که می‌خواهند خداحافظی کنند مثل جواد نکونام جبران مافات خواهیم کرد.

وی افزود: امیدوارم تیم فغانی و فینال المپیک فضاوت قابل قبولی داشته باشد، مطمئنم اگر زحمات این جمع نبود آنها نیز در فینال المپیک نبودند. طبیعی است الان هم که بهترین داوری را انجام می‌دهیم، پس از المپیک هم شاید اشتباهاتی در این زمینه به وجودب یاید، اما باید سعه صدر خود را بالا ببریم چون ممکن است داوران هم اشتباه کنند.

وی تأکید کرد: یک زمان مسئول داوران بودم و یک بار هم در چیدمان داوران دخالت نکردم، الان هم هیچ دخالتی نمی‌کنم، اما عزیزانی که هستند باید بر اساس بضاعت و تشخیص این کار را انجام دهند، اما اگر اشتباهی هم شد باید با سعه صدر از آن گذشته کرد. کمیته داوران با مطالعه کار کند و باید تلاش کند که داوران بین‌المللی بیشتری داشته باشیم، الان فقط ۷ کرسی داریم که از این جهت عقبیم و باید تلاش کنیم./فارس

پاسخی بگذارید