تاریخ: ۲۰:۰۶ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
نام نویسنده: sobhan

وزیر ورزش و جوانان گفت: کاروان ایران در ۱۵ دوره بازی های المپیک در مجموع صاحب ۶۰ مدال شده و میانگین هر دوره برای ایران چهار مدال محسوب می شود. به گزارش مازنداسپرت؛ به نقل از سایت وزارت ورزش و جوانان محمود گوردزی درباره نتایج کاروان ایران در بازی های المپیک ریو بیان کرد: من بر […]

وزیر ورزش و جوانان گفت: کاروان ایران در ۱۵ دوره بازی های المپیک در مجموع صاحب ۶۰ مدال شده و میانگین هر دوره برای ایران چهار مدال محسوب می شود.

به گزارش مازنداسپرت؛ به نقل از سایت وزارت ورزش و جوانان محمود گوردزی درباره نتایج کاروان ایران در بازی های المپیک ریو بیان کرد: من بر اساس نرخ روند و وضعیتی که تیم ها داشتند، حرف هایم را قبل از المپیک زده بودم، بارها هم گفتم اما هربار می گفتند نظرات من بدببینانه است یا ایراد می گرفتند که توقع زیادی می کنی، اما این طور نبود. 

وی با بیان اینکه ایران در ۱۵ دوره از بازی های المپیک (۷ دوره قبل و ۸ دوره بعد از انقلاب اسلامی) شرکت کرده است، عنوان کرد: جمع کل مدال های ایران در المپیک ۶۰ مدال است که اگر میانگین این عدد را در نظر بگیرید، ۴ مدال برای هر دوره می شود و این واقعیتی است که باید آن را بپذیریم.

وزیر ورزش با ابراز امیدواری برای کسب نتایج در خور شان از سوی ورزشکاران افزود: همواره این را گفته بودم و پیش از المپیک ریو هم تاکید کردم ، در شرایط خوش بینانه ممکن است تعداد مدال های ورزشکاران ایران بیش از ۴ مدال شود و در حالت بدبینانه کمتر از چهار مدال بگیریم، به هر حال جایگاه ورزش ایران در دنیا همین است. 

گودرزی با ابراز امیدواری به کسب موفقیت کاروان ایران در رشته تکواندو با اشاره به شکست فرزان عاشورزاده تصریح کرد: گرچه عاشورزاده آسیب بدی خورد و بازی اول خود را باخت، اما امیدواریم دیگر تکواندوکاران به موفقیت برسند.

وی درباره کشتی آزاد تصریح کرد: در کشتی آزاد هم خوش بین هستیم و امیدوارم بچه ها نتیجه خوبی بگیرند.

وزیر ورزش درباره ناکامی تیم کشتی فرنگی ایران در المپیک گفت: در کشتی فرنگی یک نقص بزرگ را دیدیم که آن هم بیش تمرینی بود، فشارهای خارج از حد توان و متعارف بچه ها باعث آن شرایط بود.

گودرزی اضافه کرد: باید کادر مدیریتی و مربیگری چنان عمل می کردند که بچه ها دچار بیش تمرینی، خستگی و کوفتگی بدنی نشوند، من این موضوع را در اغلب بچه ها در کشتی فرنگی دیدم. 

وزیر ورزش اردوهای پرفشار و دوران استراحت کم را عاملی برای نوسان کشتی فرنگی عنوان کرد و گفت: بدن کشتی گیران به این فشارها جواب نداد گرچه تلاش خود را کردند.

وی با بیان اینکه طرح هایی برای ثبات تعداد مدال های ایران در المپیک وجود دارد، اظهار داشت: توقع نداشتیم که تعداد مدال های ایران در المپیک بالاتر رود، ولی به هر حال خوش بین هستیم و امیدواریم بچه ها نتایج بهتری بگیرند. 

گودرزی خطاب به مربیان تیم های ملی گفت: مربیان باید از پیشکسوتان و دانشمندان استفاده کنند و از آنها یاد بگیرند، آنها نباید تیم را متعلق به خود بداند و دیواری بین تیم خود و دیگران بکشد.

پاسخی بگذارید