تاریخ: ۶:۳۰ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
نام نویسنده: sobhan

بهداد سلیمی وزنه بردار مازنی در پایان حرکت دوضرب و مجموع دسته ۱۰۵+ کیلوگرم بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی شد که با ناداوری هیئت ژوری از رسیدن به مدال خوش رنگ طلا باز ماند. به گزارش مازند اسپرت؛ در روز پایانی رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو، از ساعت ۲:۳۰ بامداد […]

0202002بهداد سلیمی وزنه بردار مازنی در پایان حرکت دوضرب و مجموع دسته ۱۰۵+ کیلوگرم بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو موفق به مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی شد که با ناداوری هیئت ژوری از رسیدن به مدال خوش رنگ طلا باز ماند.

به گزارش مازند اسپرت؛ در روز پایانی رقابت‌های وزنه‌برداری المپیک ۲۰۱۶ ریو، از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز مسابقات دسته ۱۰۵+ کیلوگرم آغاز شد که بهداد سلیمی، نماینده کشورمان با ۱۰ وزنه‌بردار رقابت کرد.

قویترین مرد جهان با مهار وزنه ۲۱۶ کیلوگرم رکورد یکضرب جهان و المپیک را شکست و به نام خود ثبت کرد اما در حرکت دوضرب نیز با مهار وزنه ۲۴۵ کیلوگرم با ناداوری از رسیدن به کسب مدال بازماند.

حرکت یک‌ضرب

سلیمی در حرکت اول یک‌ضرب وزنه ۲۰۶ کیلوگرمی را انتخاب کرد که به راحتی موفق به مهار آن شد. وی در حرکت دوم نیز موفق به مهار وزنه ۲۱۱ کیلوگرم شد.  کیلوگرمی را بالای سر برد.

سلیمی برای حرکت سوم وزنه ۲۱۶ کیلوگرمی را انتخاب کرد تا هم فاصله خود را با حریفان بیشتر کند و هم رکورد جهان و المپیک را بشکند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه ۲۱۶ کیلوگرم با قرار گرفتن در جایگاه نخست به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.

حرکت دوضرب

سلیمی برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را درخواست کرد و در حالی‌که این وزنه را به راحتی لیفت و بالای سر برد، اما داوران با دو چراغ قرمز این وزنه را از او قبول نکردند. وی در حرکت دوم بار دیگر وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را انتخاب و در حالی‌که این بار هم به راحتی آن را مهار و ثبت کرد کرده بود و داوران ۳ چراغ سفید دادند، اما ژوری رأی را برگرداندند تا کار برای وزنه بردار کشورمان سخت شود.

سلیمی برای حرکت سوم بار دیگر وزنه ۲۴۵ کیلوگرمی را انتخاب کرد که با وجود فشاری که در وزنه‌های قبلی تحمل کرده بود این بار موفق به مهار نشد تا از گردونه مسابقات بدون کسب مدال حذف شود.

با توجه به ثبت نشدن وزنه‌های دوضرب بهدادسلیمی، هیئت ژوری به همین راحتی قویترین مرد جهان را حذف کردند.

پاسخی بگذارید