تاریخ: ۶:۴۰ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
نام نویسنده: sobhan

محمدرضا براری در پایان رقابت‌های دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو به عنوانی بهتر از ششمی نرسید. به گزارش مازند اسپرت، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز (سه‌شنبه) مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم آغاز شد که محمدرضا براری، نماینده کشورمان با ۸ وزنه‌بردار از کشورهای ازبکستان […]

13950526000092 PhotoAمحمدرضا براری در پایان رقابت‌های دسته ۱۰۵ کیلوگرم وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو به عنوانی بهتر از ششمی نرسید.

به گزارش مازند اسپرت، در ادامه رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو و از ساعت ۲:۳۰ بامداد امروز (سه‌شنبه) مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم آغاز شد که محمدرضا براری، نماینده کشورمان با ۸ وزنه‌بردار از کشورهای ازبکستان (۲ نفر)، لهستان (۲ نفر)، لیتوانی، ارمنستان، قزاقستان و چین به رقابت پرداخت که در پایان حرکات دوضرب و مجموع به عنوان بهتر از ششمی نرسید.

* حرکت یک‌ضرب:

براری در حرکت اول یک‌ضرب وزنه ۱۸۰ کیلوگرمی را انتخاب کرد که موفق به مهار آن شد، اما در حرکت دوم موفق به مهار وزنه ۱۸۵ کیلوگرمی نشد. وی برای حرکت سوم وزنه ۱۸۶ کیلوگرمی را انتخاب کرد تا فاصله خود را با حریفان کم‌تر کند که موفق به مهار این وزنه شد تا با وزنه ۱۸۶ کیلوگرم با قرار گرفتن در جایگاه ششم به کار خود در حرکت یکضرب پایان دهد.

ایوان ایفریموف از ازبکستان با ثبت وزنه ۱۹۴ کیلوگرمی (به دلیل وزن کم‌تر) در یک‌ضرب در جایگاه اول ایستاد.  روسلان نورالدینوف از ازبکستان با مهار وزنه ۱۹۴ کیلوگرمی دوم شد و آلکساندر زایچیکوف از قزاقستان نیز با ۱۹۳ کیلوگرم سوم شد.

* حرکت دوضرب:

براری برای نخستین حرکت دوضرب خود وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را درخواست کرد، که این وزنه را به راحتی لیفت و بالای سر برد تا به ادامه کار امیداوار شود. وی در حرکت دوم در حالی‌که وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی را انتخاب کرده بود در کمال تعجب روی تخته حاضر نشد. وی برای حرکت سوم وزنه ۲۳۱ کیلوگرمی را انتخاب کرد که حتی موفق به لیفت این وزنه هم نشد تا با مجموع ۴۰۶ کیلوگرم (۱۸۶ کیلوگرم یک ضرب و ۲۲۰ کیلوگرم دوضرب) ششم شود.

روسلان نورالدینوف از ازبکستان با ثبت مجموع ۴۳۱ کیلوگرمی در جایگاه اول ایستاد. سیمون مارتیروسیان از ارمنستان با ۴۱۷ کیلوگرمی دوم شد و آلکساندر زایچیکوف از قزاقستان نیز با ۴۱۶ کیلوگرم سوم شد.

رکورد قبلی المپیک در دوضرب با ۲۳۶ کیلوگرم در اختیار آندری آرامانئو از بلاروس بود.

به گزارش فارس، روزهای گذشته کیانوش رستمی مدال طلای رقابت‌های دسته ۸۵ کیلوگرم و سهراب مرادی طلای ۹۴ کیلوگرم را برای ایران به ارمغان آورده بودند.

ساعت ۲:۳۰ بامداد فردا هم بهداد سلیمی در فوق سنگین به مصاف حریفان خواهد رفت.

پاسخی بگذارید