تاریخ: ۱۹:۰۶ :: ۱۳۹۴/۰۴/۰۱
نام نویسنده: sobhan

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر آمریکا را شکست داد. به گزارش مازنداسپرت : تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۱ چهارمین مسابقه خود مقابل آمریكا را شروع كرد؛ آن هم در حالی كه ایران بازی اول و دوم را باخته بود و در بازی سوم با نتیجه سه بر صفر آمریكا […]

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر آمریکا را شکست داد.

به گزارش مازنداسپرت : تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۲۱ چهارمین مسابقه خود مقابل آمریكا را شروع كرد؛ آن هم در حالی كه ایران بازی اول و دوم را باخته بود و در بازی سوم با نتیجه سه بر صفر آمریكا را شكست داد.

سرویس اول بازی را میلاد عبادی پور زد. آمریكایی ها توپ را برگرداندند و میرزاجانپور با یك آبشار زیبا امتیاز اول مسابقه را به نام ایران ثبت كرد. عبادی پور سرویس دوم را اما به تور زد. آمریكایی‌ها هم سرویس اول خود را به تور زدند تا ایران دو بر یك جلو بیفتد. اما آمریكا سرویس عادل غلامی را تبدیل به امتیازی برای خود كرد.

ایران با آبشار زیبای میرزاجانپور امتیاز سوم را هم گرفت. امتیاز چهارم هم با دفاع خوب میرزاجانپور به دست آمد. شهرام محمودی بازی را شروع كرد. اما آمریكا با دفاع خوب، امتیاز سومش را گرفت. میرزاجانپور كه تا اینجا ستاره ایران بود، امتیاز بعدی را هم گرفت. خود او سرویس ایران را زد. اما آمریكا توپ برگشتی را تبدیل به امتیاز چهارم خود كرد.

ایران تا این لحظه حتی یك بار هم اجازه نداده كه آمریكا جلو بیفتد. بازی ۶-۶ و پس از آن ۷-۷ شد. ایران امتیاز هشتم را گرفت و داور وقت استراحت اعلام كرد. پس از وقت استراحت، میلاد عبادی پور سرویس خود را به بیرون زد و دو تیم در عدد ۸ مساوی شدند.

شهرام محمودی امتیاز نهم ایران را گرفت و چند ثانیه بعد امتیاز دهم هم توسط همین بازیكن كسب شد.ایران امتیاز خود را به ۱۲ رساند و فاصله را برای اولین بار در این مسابقه به سه امتیاز رساند. البته آمریكا امتیاز دهم را گرفت و اجازه نداد فاصله بیشتر شود. ایران دو امتیاز دیگر هم گرفت و فاصله ۴ امتیازی شد. میرزاجانپور سرویس خود را زد كه آمریكایی‌ها نتوانستند توپ را به زمین ایران برسانند. فاصله ۵ امتیاز شد تا دوباره مثل بازی قبلی، روحیه ایران بالا برود.

ایران دو امتیاز دیگر هم گرفت، بدون اینكه آمریكایی ها بتوانند امتیاز خود را از ۱۰ بالاتر ببرند. فاصله به ۷ امتیاز رسید و بازیكن آمریكا توپ را به خارج زمین زد تا ایران ۱۸ امتیازی شود. سرانجام سرویس بد ایران، امتیاز آمریكا را بالا برد و آن‌ها ۱۱ امتیازی شدند. نبض بازی از دست ایران خارج شد و آمریكایی ها سه امتیاز متوالی دیگر هم گرفتند.

كواچ برای تیم ملی وقت استراحت گرفت و پس از ذكر نكات فنی، تیم ملی دوباره از آمریكا فاصله گرفت. ایران زمانی كه به امتیاز ۲۳ رسید،آمریكا ۱۶ امتیازی بود. آمریكا امتیاز هفدهم را هم گرفت اما این تهدیدی برای ایران نبود چراكه هنوز ۶ امتیاز فاصله بود و ایران برای برد تنها ۲ امتیاز دیگر می خواست. خطای تور آمریكایی ها، ایران را ۲۴ امتیازی كرد. عبادی پور سرویس ایران را زد كه توپ او به تور خورد. آمریكا ۱۹ امتیازی شد.

سرانجام آمریكایی ها با زدن توپ به بیرون، ایران را ۲۵ امتیازی كردند و ایران ست اول را ۲۵ – ۲۰ برد.

ست دوم

در ست دوم ایران دوباره اولین امتیاز را گرفت. اما آمریكایی ها نسبت به ست اول كمی بهتر شده بودند. آن ها در این ست با نتیجه ۳-۲ جلو افتادند و برای اولین بار در این مسابقه توانستند از ایران جلو بزنند. آمریكا كه سعی می كرد برتری اش را حفظ كند، موفق به انجام این كار نمی شد. ایران مسابقه را ۵-۵ مساوی كرد و پس از گذشت چند دقیقه، دوباره بازی ۷-۷ مساوی شد. سرانجام ایران امتیاز هشتم را با آبشار ناموفق آمریكا گرفت و داور وقت استراحت فنی را اعلام كرد.

اولین امتیاز پس از استراحت فنی را ایران گرفت. میلاد عبادی پور سرویس ایران را زد و آمریكایی ها توپ برگشتی را به زمین ایران رساندند اما دفاع خوب ایران با آبشار بازیكن آمریكا همراه بود كه امتیاز هشتم را برای این تیم گرفت.

اما ایران پس از این امتیاز، دوباره توانست آمریكا را مغلوب بازی خود كند و سه امتیاز متوالی گرفت. ایران ۱۲ – آمریكا ۸٫ مربی آمریكا تقاضای وقت استراحت كرد. آمریكا پس از وقت استراحت یك امتیاز گرفت اما آبشار زیبای محمد موسوی دوباره فاصله را به ۴ امتیاز رساند. ایران امتیاز چهاردهم را هم گرفت و فاصله به ۵ امتیاز رسید. سرمربی آمریكا دوباره وقت استراحت گرفت.

وقت استراحت هم باعث نشد آمریكایی ها اختلاف را جبران كنند. ایران به خوبی امتیاز می گرفت و آمریكایی ها مقابل شاگردان كواچ حرفی برای گفتن نداشتند. فاصله در حد همان ۴-۵ امتیاز بود و دو تیم مسابقه را پیش می بردند. ایران به امتیاز ۲۰ رسید و آمریكایی ها همچنان ۱۵ امتیازی بودند. هر دو تیم دو امتیاز دیگر گرفتند كه این به سود ایران بود. حالا ایران ۳ امتیاز برای برد می خواهد و آمریكا ۸ امتیاز.

دوباره هر دو تیم یك امتیاز گرفتند. حالا فاصله ایران با پیروزی در ست دوم تنها دو امتیاز است. سعید معروف سرویس ایرانرا زد. آمریكایی ها توپ را در زمین ایران خواباندند. آمریكا یك امتیاز دیگر هم گرفت و ۲۰ امتیازی شد. فاصله به سه امتیاز رسید. كواچ تقاضای وقت استراحت كرد.

پس از وقت استراحت، ایران با آبشار شهرام محمودی امتیاز ۲۴ را گرفت. عبادی پور سرویس ایران را زد. آمریكایی ها توپ را برگرداندند و خطای میرزاجانپور در زدن آبشار، آمریكا را ۲۱ امتیازی كرد. آمریكا سرویس بعدی را زد. توپ به تور خورد و ایران ۲۵ امتیازی شد. ست دوم هم با نتیجه ۲۵ – ۲۱ به نام ایران ثبت شد.

ست سوم

در ست سوم، آمریكا بالاخره توانست اولین امتیاز یك ست را بگیرد. آن‌ها ست سوم را نسبت به دو ست گذشته بهتر شروع كردند. البته ایران اجازه نمی داد اختلاف بیشتر از یك امتیاز شود، اما همین هم برای ایران خطر محسوب می شد. چراكه آمریكایی ها تیمی حرفه ای هستند و ایران نباید اجازه می داد این تیم جلو بیفتد. چند دقیقه كه گذشت، ایران شرایط را جبران كرد. بازی به نفع ایران برگشت و اگر سرویس میرزاجانپور به تور برخورد نمی كرد، اختلاف به دو امتیاز هم می رسید. محمد موسوی امتیاز ششم را برای ایران گرفت و دفاع خوب عبادی پور، امتیاز هفتم را به همراه داشت. اختلاف به دو امتیاز رسید.

ایران به لطف هماهنگی بازیكنان، فاصله خود را به خوبی حفظ كرد. فاصله حداقل دو سه امتیاز بود و گاهی هم بیشتر می شد. با همین فاصله، ایران به سمت امتیاز ۲۰ حركت می كرد. سعید معروف با لیدری خوبی كه در زمین داشت، نقش پررنگ خود را به رخ می كشید. ایران به امتیاز ۱۸ رسید و آمریكا در امتیاز ۱۳ باقی مانده بود. پیشروی با همین فاصله، ایران را به یك برد سه امتیازی دیگر می رساند؛ بردی شیرین مقابل یكی از قوی ترین تیم های والیبال جهان كه همین پارسال هم قهرمان لیگ جهانی شده است.

مربی آمریكا وقت استراحت گرفت و پس از پایان وقت استراحت، آمریكایی ها یك امتیاز گرفتند. ایران هم سریعا امتیاز نوزدهم را گرفت اما آمریكا با كسب امتیاز پانزدهم، فاصله را به ۴ امتیاز رساند. فاصله امتیازها همچنان برای ایران مناسب بود. آمریكا سرویس را زد كه عبادی پور دریافت كرد. توپ به زمین آمریكا رفت و آمریكایی ها با یك ضربه محكم، امتیاز شانزدهم را هم گرفتند.

آمریكایی ها كه دوباره جان گرفته بودند، امتیاز بعدی را هم كسب كردند. ایران امتیاز ۲۱ را به خاطر اشتباه آمریكایی ها گرفت و كواچ درخواست وقت استراحت كرد. حالا ایران برای بردن این مسابقه تنها ۴ امتیاز می خواهد و آمریكا برای بردن این ست، به ۸ امتیاز احتیاج دارد.

پس از پایان وقت استراحت، ایران امتیاز ۲۲ را گرفت و آمریكا هم به امتیاز ۱۸ رسید. بازیكن آمریكا سرویس را زد كه عبادی پور دریافت را انجام داد و میرزاجانپور با یك آبشار زیبا، امتیاز ۲۳ را گرفت. آمریكا درخواست ویدئو چك كرد. تیم داوری رای به سلامت امتیاز ایران داد. حالا ایران تنها دو امتیاز دیگر می خواهد.

شهرام محمودی سرویس ایران را زد اما آمریكایی ها توپ را دفع كردند و با یك آبشار محكم به امتیاز ۱۹ رسیدند. آمریكا سرویس را زد. ایران دریافت كرد و آبشار شهرام محمودی بیست و چهارمین امتیاز را به ارمغان آورد. فرهاد قائمی سرویس آخر را زد و توپ او در زمین خوابید. ایران ۲۵ – ۱۹ بازی را برد و به یك برد سه امتیازی دیگر مقابل آمریكا دست یافت.

پاسخی بگذارید