تاریخ: ۹:۴۳ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
نام نویسنده: sobhan

  نایب رئیس اول فدراسیون در مراسم افتتاحیه کلاس داوری فوتبال بانوان گفت: داوری امر بسیار مهم و قضاوت کار مشکلی است.   به گزارش مازنداسپرت؛و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان در ابتدا ضمن تبریک تولد امام رضا (ع) و دهه کرامت گفت: بسیار خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستیم و باعث […]

 

خبرگزاری فارس: کفاشیان: برای توسعه فوتبال و فوتسال بانوان برنامه های مختلفی داریم

نایب رئیس اول فدراسیون در مراسم افتتاحیه کلاس داوری فوتبال بانوان گفت: داوری امر بسیار مهم و قضاوت کار مشکلی است.

 

به گزارش مازنداسپرت؛و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان در ابتدا ضمن تبریک تولد امام رضا (ع) و دهه کرامت گفت: بسیار خوشحالم که در کنار شما عزیزان هستیم و باعث افتخار من است که شاهد رشد و شکوفایی توسعه علم داوری در حوزه فوتبال برای بانوان هستم. خوشبختانه در فدراسیون فوتبال بحث آموزش برای بانوان و آقایان به طور یکسان پیش می رود و این نگاه جنسیتی وجود ندارد و در واقع همه با هم برابر هستند.

نایب رئیس اول فدراسیون در ادامه خاطر نشان کرد: در لیگ برتر فوتبال و فوتسال بانوان سیر صعودی خوبی داشتیم. مخصوصا در بخش بانوان کمترین مشکلات و تنش ها را در داوری شاهد هستیم. در کلاس های قبلی هم یادآورد شدم در اساسنامه جدید فیفا برای توسعه ورزش بانوان در زمینه های مربیگری، تربیت مدرس و داوری سهم قابل توجهی در نظر گرفته اند، برهمین اساس ما مکلف هستیم در فوتبال و فوتسال بانوان حرکت روبه رشدی داشته باشیم. دوسوم کشورهای آسیایی فعالیت زیادی در حوزه بانوان ندارند و تعداد کمی از آنها در سطح بین المللی فعال هستند که خوشبختانه ایران در آسیا جهش خوبی داشته و با برنامه ریزی دقیق باید این فعالیت ها تداوم پیدا کند.

وی در ادامه اظهار داشت: از اینکه می بینم بانوان در زمینه فوتبال و مخصوصا داوری در حال فعالیت هستند، خیلی خوشحالم و امیدوارم بتوانیم مسئولیتی که بر گردن ما هست را به درستی انجام دهیم. تمام کسانی که در فوتبال فعالیت می کنند نیاز دارند که آموزش، تجربه و اعتماد به نفس به آنها داده شود، این عوامل باعث رشد می شود ضمن اینکه باید با هم هماهنگ شویم. داوری امر بسیار مهم و قضاوت کار مشکلی است. باید فضا به سمتی هدایت شود که فوتبال و فوتسال بانوان ما سازماندهی شود. 

کفاشیان در پایان تاکید کرد: علیرغم محدودیت هایی که در حوزه بانوان است، این فعالیت ها ادامه دارد. قطعا فدراسیون هم چشم اندازی برای توسعه فوتبال بانوان در نظر دارد، برهمین اساس در سال پیشرو بودجه مناسبی را برای توسعه فوتبال و فوتسال بانوان چه در بخش لیگ ها، داوری، مربیگری و غیره اختصاص داده ایم و یکی از برنامه های اصلی ما این است که در فیفا و ای اف سی جایگاه قوی و بین المللی داشته باشیم و این جایگاه به حضور فعال و موثر شما داوران در مسابقات آسیایی و بین المللی برمی گردد. معتقدم برای آموزش فقط به دوره های داخلی بسنده نکنید. همچنین علیرغم کمبودهایی که در این زمینه است، قصد داریم آن طور که شایسته است، آنها را جبران و رفع کنیم./فارس

پاسخی بگذارید