تاریخ: ۱۴:۲۰ :: ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
نام نویسنده: sobhan

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: حضور ۱۳ ورزشکار و ۲ مربی در المپیک ریو ۲۰۱۶ نشان از توانمندی ورزش استان دارد. به گزارش مازند اسپرت؛ حبیب حسین زادگان در فاصله سه روز تا آوردگاه مهم سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ بیان داشت: حضور ۱۳ ورزشکار و ۲ مربی از مازندران […]

habiiiiibbمدیرکل ورزش و جوانان مازندران گفت: حضور ۱۳ ورزشکار و ۲ مربی در المپیک ریو ۲۰۱۶ نشان از توانمندی ورزش استان دارد.

به گزارش مازند اسپرت؛ حبیب حسین زادگان در فاصله سه روز تا آوردگاه مهم سی و یکمین دوره بازی های المپیک ریو ۲۰۱۶ بیان داشت: حضور ۱۳ ورزشکار و ۲ مربی از مازندران در بین ۳۱ استان کشور نشان از قدرتمندی و توانمندی ورزش استان دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۸ ورزشکار مازنی در طول المپیک موفق به کسب ۹ مدال شدند، اذعان داشت: امامعلی حبیبی، عبدالله موحد،عسکری محمدیان، سید مراد محمدی، کمیل قاسمی در کشتی آزاد، قاسم رضایی در کشتی فرنگی، حسین توکلی و بهداد سلیمی در وزنه برداری به عنوان ۸ دلاورمرد مازنی در طول المپیک موفق به کسب مدال شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان مازندران در ادامه گفت: در بین این قهرمانان مازنی تنها عسکری محمدیان در المپیک ۱۹۸۸ سئول و ۱۹۹۲ بارسلون موفق به کسب ۲ مدال نقره شد.

حسین زادگان تصریح کرد: امامعلی حبیبی در المپیک ۱۹۵۶ ملبورن مدال طلای کشتی آزاد، عبدالله موحد در المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی مدال طلای کشتی آزاد،عسکری محمدیان در المپیک ۱۹۸۸ سئول و ۱۹۹۲ بارسلون ۲ مدال نقره کشتی آزاد، حسین توکلی در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی مدال طلای وزنه برداری، سید مراد محمدی مدال در المپیک ۲۰۰۸ پکن مدال برنز کشتی آزاد و ۲۰۱۲ لندن نیز بهداد سلیمی در وزنه برداری و قاسم رضایی در کشتی فرنگی موفق به کسب ۲ مدال طلا و کمیل قاسمی نیز در کشتی آزاد به مدال برنز دست یافت.

وی با اشاره به حضور حسین کریمی و فرهاد اسماعیل نژاد به عنوان ۲ مربی باتجربه کشتی آزاد و فرنگی از مازندران در المپیک ریو اظهار کرد: در المپیک سی و یکم ریو نیز ۶۴ ورزشکار کشورمان در ۱۴ رشته ورزشی به میدان خواهند رفت که از این تعداد ۱۳ ورزشکار مازنی در۷ رشته ورزشی به مصاف حریفان می روند.

حسین زادگان از آمادگی و توانمندی بالای ورزشکاران مازنی در آوردگاه مهم المپیک خبر داد و افزود: به ورزشکاران مازنی اعتقاد راسخ داریم و به یاری خداوند متعال با کسب مدال، پرچم سه رنگ کشورمان را در ریو به اهتزاز در خواهند آورد.

پاسخی بگذارید