تاریخ: ۱۱:۳۸ :: ۱۳۹۵/۰۵/۲۲
نام نویسنده: sobhan

  یکی از رسانه‌های معتبر ورزش دنیا گزارشی از حضور زهرا نعمتی پرچم‌دار کشورمان در المپیک ریو را منتشر کرده است.   به گزارش مازنداسپرت؛ یورواسپرت یکی از مشهورترین رسانه‌های ورزشی دنیا پرونده مختصر و گیرایی درباره زهرا نعمتی پرچمدار کاروان ایران ساخته؛ این رسانه با منتشر کردن تصاویر گسترده‌ای از نعمتی در زیرنویس به ویژگی‌ها […]

 

خبرگزاری فارس: تمجید یورو اسپرت از پرچمدار کاروان ایران/نعمتی، زن ایرانی که پیامش را در المپیک رساند

یکی از رسانه‌های معتبر ورزش دنیا گزارشی از حضور زهرا نعمتی پرچم‌دار کشورمان در المپیک ریو را منتشر کرده است.

 

به گزارش مازنداسپرت؛ یورواسپرت یکی از مشهورترین رسانه‌های ورزشی دنیا پرونده مختصر و گیرایی درباره زهرا نعمتی پرچمدار کاروان ایران ساخته؛ این رسانه با منتشر کردن تصاویر گسترده‌ای از نعمتی در زیرنویس به ویژگی‌ها و زندگی نعمتی اشاره کرده است.

*بخش‌هایی از این گزارش را در زیر بخوانید:

زهرا نعمتی آروزی این را داشت که در رشته تکواندو فعالیت کند ولی زندگی او را وادار کرد برنامه هایش را تغییر دهد.

سال ۲۰۰۴: در ۱۸ سالگی، نعمتی قربانی یک تصادف جاده‌ای می شود و از آن به بعد با ویلچر آشنا شد. البته ویلچر هرگز مانع از این نشد که نعمتی از رویایش که رسیدن به بازیهای المپیک بود دست بکشد.

زن جوان ایرانی عشق و هیجان دیگری در دنیای ورزش پیدا کرد. تیراندازی با کمان. در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، او مدال طلا را به دست آورد.

«می خواستم نشان دهم زنان ایرانی می توانند مدال بگیرند…»

«… و رویای من به لطف ورزش محقق شد».

نعمتی برای بازیهای المپیک ریو سهمیه حضور در این بازیها را به دست آورد تا کنار افراد سالم رقابت کند. روز ۵ اوت، او پرچمدار کشورش در بازیهای المپیک شد.

زهرا نعمتی روز ۱۰ اوت در دور اول بازیها شکست خورد و بازیهای المپیک را با یک پیام مثبت ترک کرد:« نگذارید معلولیت بر شما غلبه کند».
/فارس

پاسخی بگذارید