تاریخ: ۷:۳۶ :: ۱۳۹۴/۰۵/۱۴
نام نویسنده: sobhan

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره نشست خود با نماینده اردنی فیفا گفت: گزارش برنامه های پیشرفت فدراسیون فوتبال را ارائه کردیم.     به گزارش “مازنداسپرت“، علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد جلسه عصر دیروز خود با نماینده فیفا گفت: در نشست روز گذشته، بحث ارزیابی توسعه فوتبال ایران را که در جلسه […]

دبیر کل فدراسیون فوتبال درباره نشست خود با نماینده اردنی فیفا گفت: گزارش برنامه های پیشرفت فدراسیون فوتبال را ارائه کردیم.

 

 

به گزارش “مازنداسپرت“، علیرضا اسدی، دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد جلسه عصر دیروز خود با نماینده فیفا گفت: در نشست روز گذشته، بحث ارزیابی توسعه فوتبال ایران را که در جلسه ای پیش از این با حضور محصص، معینی و احسانی برگزار شده بود، پیگیری کردیم. در این نشست برنامه ها، نقاط ضعف و قوت در پیشرفت فوتبال ایران را برای نیهاد صوقر (نماینده اردنی فیفا) در دو محور شرح دادیم. مهمترین عناصری که در پیشرفت فوتبال ما وجود دارد به چند مورد تقسیم می شود که از جمله آن می توان به منابع مالی و کشور ثروتمند ما از لحاظ مختلف، شرایط آب و هوایی با توجه به ۴ فصل بودن ایران که می توانیم اردوهای مختلفی را برگزار کنیم، نیروی انسانی بسیار وسیع، میزان اساتید تحصیلکرده و حاذق در فوتبال و وجود زیر ساختها در کشورمان، اشاره کنیم.

وی در ادامه بیان کرد: به طور کلی علاقمندی که در حوزه فوتبال در ایران وجود دارد، در کمتر کشوری قابل مشاهده است. به عنوان مثال برای یک بازی فوتبال حدود ۱۰۰ هزار علاقمند به ورزشگاه می روند که این موضوع هم یکی دیگر از مهمترین عوامل پیشرفت فوتبال در هر کشور و مخصوصا در ایران است.

دبیر کل فدراسیون فوتبال گفت: برنامه های متنوعی را در پیش گرفته ایم. به طوری که کشور را به ۹ منطقه جهت استعدادیابی تقسیم کرده ایم و هیاتهای فوتبال این ۹ منطقه به شدت مشغول کار هستند. همچنین آیین نامه مدارس فوتبال که تحت نظر آکادمی ملی فوتبال است و برگزاری جشنواره مدارس باعث می شود تا استعدادهای بسیاری از اقصی نقاط کشور ابتدا وارد مرحله آماتور و سپس با معرفی به باشگاهها، پله های ترقی و حرفه ای را طی کنند. همچنین در این نشست مقرر شد تا از تجربیات ناظران و مدرسین کفندراسیون فوتبال آسیا و فیفا که به ایران می آیند، استفاده کنیم.

اسدی در خصوص نظر صوقر درباره مطالب و شرایط فوتبال ایران گفت: پس از ارائه برنامه پیشرفت فوتبال در ایران، نماینده فیفا شگفت زده شد. وی در واقع از برنامه مدون ما و طرز تفکری که در پیشرفت فوتبال ایران وجود دارد، بسیار راضی بود. با توجه به اطلاعاتی که نماینده اردنی فیفا از ساختار فوتبال ایران و بخصوص تاریخچه ورزشی کشورمان داشت اما با این حال نسبت به پیشرفت هایی که داشته ایم، بسیار احساس خوشحالی و رضایت کرد. همچنین به وی تاکید کردم یکی از دلایلی که باعث شده تا به سطح بالاتری در پیشرفت فوتبال در سطح جهان نرسیم، معضلات و مشکلات منطقه ای و تحریم های ۳۰ ساله است که باعث شده به اهداف بالای خود نرسیم. البته این رویه در حال تغییر است و بسیار امیدوار هستیم تا با کمک هرچه بیشتر فیفا طی یک یا دو دوره ۴ ساله، نه تنها در فوتبال آسیا که اول هستیم، بلکه در سطح جهانی هم جزء یکی از مدعیان اصلی باشیم.

وی در پایان گفت: نماینده فیفا اعلام کرد از حضور در ایران بسیار خوشحالم. در این مدت که در ایران بودم با زیر ساخت فوتبال این کشور بیش از پیش آشنا شدم و حتما گزارش کاملی از پیشرفتهای بسیار خوب شما و برنامه های آتی فدراسیون فوتبال ایران به فیفا ارائه خواهم کرد.

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید