تاریخ: ۱۰:۲۱ :: ۱۳۹۵/۰۵/۱۷
نام نویسنده: sobhan

  مدیر تیم های ملی درباره برنامه های پیش روی تیم های ملی فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی، بازسازی زمین های کمپ تیم های ملی با سایت رسمی فدراسیون گفت و گو کرد.   به گزارش مازنداسپرت ؛  و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت، مدیر تیم های ملی فوتبال درباره بازسازی زمین های کمپ […]

 

خبرگزاری فارس: برنامه زمانبندی دیدارهای تیم ملی فوتبال در اردوی ایتالیا مشخص شد

مدیر تیم های ملی درباره برنامه های پیش روی تیم های ملی فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی، بازسازی زمین های کمپ تیم های ملی با سایت رسمی فدراسیون گفت و گو کرد.

 

به گزارش مازنداسپرت ؛  و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، محمدرضا ساکت، مدیر تیم های ملی فوتبال درباره بازسازی زمین های کمپ تیم های ملی گفت: مهمترین پروژه پیش روی سازمان تیم های ملی در حال حاضر بحث زمین چمن کمپ است. از آنجائیکه ۴ ماه زمین شماره ۲ کمپ تیم های ملی خاک برداری و عملیات بازسازی آن متوقف شده بود، تمرکزمان بر این است تا این پروژه مجددا فعال شود. با پیگیری های گسترده ای که صورت گرفت و با همکاری شهرداری منطقه ۲۲  و حمایتهای دکتر مولایی و مهندس حیدری به همراه همکارانشان و همچنین سازمان عمران مناطق شهرداری تهران و حمایتهای شهرداری و شورای شهر تهران و حبیب کاشانی و سردار طلایی، این پروژه مجددا فعال شد.

وی در ادامه بیان کرد: دو زمین چمن طبیعی در کمپ تیم‌های ملی موجود است که استفاده از یکی از آنها حدود ۵ ماه متوقف بوده که اکنون فعالیتهای بازسازی مجدد آن آغاز شده و خوشحالیم که این پروژه می‌تواند به عنوان یک زیرساخت اساسی برای کمپ تیم ملی محسوب شود. از سوی دیگر زمین شماره ۲ طبق برنامه زمان بندی که پیمانکار اعلام کرده ظرف ۵ ماه آینده آمادگی لازم را بدست می آورد تا در اختیار تیم‌های ملی باشد. این زمین به سیستم گرمایشی (هیتینگ) مجهز خواهد شد و موتورخانه های ویژه ای در کنار زمین قرار خواهند گر فت تا با تجهیز این زمین  و امکاناتی که توسط کارشناسان چمن ورزشی تهیه و تدوین می شود و با نظارت دقیق آنها، پروژه پیش رو با موفقیت و طبق برنامه ریزی پیش رود تا از ابتدای سال ۹۶ این زمین برای تیم های ملی فوتبال قابل بهره برداری باشد.

مدیر تیم های ملی در ادامه بیان کرد: زمین شماره یک تیم های ملی نیز ترمیم موقتی بر روی آن صورت گرفته  و با توجه به جلسات کارشناسی، نوسازی و کشت جدید زمین چمن نیز ضروری است و در جلسه ای که با تاج و کفاشیان داشتیم به این جمع بندی رسیدیم که کارهای مقدماتی برای تعمیرات چمن نیز انجام شود و بعد از آنکه چمن شماره ۲ آماده شد، چمن زمین شماره یک زیر کشت برود. در زمین چمن شماره یک نیز سیستم هیتینگ را اجرا خواهیم کرد.

وی ادامه داد:  با توجه به اینکه این زمین حدود یک و نیم برابر از زمین استاندارد بزرگتر است و برای تمرینات تیم های ملی بسیار مفید و کار ساز است، سعی خواهیم کرد زمین چمن پیشرفته و مناسبی را در اختیار تیم های ملی قرار دهیم. همچنین مجموعه استخر، سونا بخار، سونا خشک و جکوزی های مربوطه برای ریکاوری تیم های ملی، تست های آزمایشی خود را پشت سر گذاشته و به زودی آماده بهره برداری برای تمامی تیم های ملی در رشته های فوتبال، فوتسال، فوتبال ساحلی آقایان و بانوان خواهد بود. ضمن اینکه برای اجرای برنامه های مورد نظر در زمینه شماره یک و تامین هزینه و اعتبارات مربوط به این کار، در تلاش هستیم که با حضور خیران ورزشیار این بخش از کار را عملیاتی کنیم و امیدوارم با مشارکت خیران ورزشیار برنامه های بازسازی، نوسازی و کشت جدید زمین شماره یک صورت بگیرد تا امکانات ماندگاری را در اختیار تیم های ملی قرار دهیم.

ساکت در ادامه بیان کرد: بحث البسه تیم های ملی یکی دیگر از مواردی است که اهمیت ویژه ای برایمان دارد. با توجه به اشکالاتی که به لباس جیووا وارد بود، این شرکت  در تلاش است تا اشکالات وارد شده را برطرف کند. ضمن اینکه هیات رئیسه و رئیس فدراسیون فوتبال بر اینکه تیم ملی فوتبال بزرگسالان باید از لباس استاندارد و با کیفیت مناسب بهره ببرند، تاکید ویژه ای داشته و در  این ارتباط به طور فشرده، چندین اقدام را عملی و اجرایی کرده ایم تا این مشکل را هرچه زودتر مرتفع کنیم.

مشاور رییس فدراسیون در ادامه درباره پرواز چارتر و اتوبوس ویژه تیم ملی گفت: به طور جدی روی پرواز چارتر کار می کنیم و با پیگیری های جدی که دپارتمان تیم ملی داشته و اقدامات مهمی که صورت رفته، مجوز ورود هواپیمای چارتر را به چین گرفته ایم. همچنین برنامه ریزی های مختلفی را برای داشتن هواپیمای چارتر برای سفر به ازبکستان نیز داریم. با توجه به اینکه یکی از نیازمندی‌های تیم ملی اتوبوس VIP است، این امر برای کوتاه مدت به شکل مفیدی صورت گرفته است اما تا ۶ ماه آینده بدون شک امکانات مد نظرمان را در اختیار تیم ملی قرار خواهیم داد.

وی در ادامه در خصوص مربیگری جواد نکونام در تیم ملی فوتبال گفت: قرار است تا از تجربیات و دانش این بازیکن در تیم ملی استفاده کنیم. چرا که وی از ظرفیت های اخلاقی، مدیریتی و فنی بهره می برد و همین امر کمک بسزایی برای تیم ملی خواهد بود. بر همین اساس در هفته جاری جلسه‌ای را با حضور تاج و نکونام برگزار می‌کنیم تا در این مورد تصمیم گیری کنیم.

رئیس سازمان تیم های ملی درباره اردوی تدارکاتی تیم ملی در ایتالیا گفت: این تیم با هماهنگی های صورت گرفته قرار است تا ملی پوشان یک بازی با تیم باشگاهی و تیم منتخب یکی از لیگ ها داشته باشند که این دو دیدار در روزهای ۳۱ مرداد ماه و ۲ شهریورماه برگزار می شود. در واقع کمپ تیم های ملی در شهر کاورچینو در نزدیکی فلورانس برگزار خواهد شد.

وی در ادامه درباره همکاری مسئولین ورزشگاه آزادی با فدراسیون فوتبال و تیمهای ملی گفت: همکاری نزدیکی که بین دو مجموعه باعث شده تا بتوانیم برنامه های تمرینی تیم های ملی خود را به خوبی برگزار کنیم. ضمن اینکه صندلی گذاری این ورزشگاه به انتها رسیده و مسئولین شرکت توسعه و تجهیز اقدامات ارزشمندی را در این زمینه انجام داده اند. در خصوص تمرینات تیم ملی فوتبال بزرگسالان باید بگویم که پژوهشکده نفت و ورزشگاه آزادی مد نظرمان است تا بازیکنان تمرینات خود را انجام دهند.

ساکت درباره اردوی تدارکای تیم ملی نوجوانان و جوانان گفت: به طور جدی فعالیتهای این دو تیم در حال برگزاری است. ملی پوشان نوجوان به قزاقستان رفته تا در تورنمنتی که به میزبانی این کشور است، به رقابت با حریفان خود بپردازند و تیم ملی جوانان نیز تمرینات آماده سازی خود را در تهران پیگیری می کنند تا در مصاف با حریفان خود در مرحله نهایی رقابتهای قهرمانی آسیا آماده باشند.

وی در ادامه درباره تیم ملی فوتسال آقایان گفت: این تیم از عصر دیروز تمرینات خود را در کمپ تیم های ملی آغاز کرده و فردا نیز اردویشان به پایان می رسد. پس از برگزاری رقابتهای لیگ به تورنمنت تایلند می روند و سپس در مشهد دو دیدار دوستانه با تیم ملی ازبکستان برگزار می کنند. کادر فنی تیم ملی فوتسال به طور جدی رقابتهای لیگ را زیر نظر دارد. ضمن اینکه طی هفته جاری نشستی را با کادر فنی، مسئولین کمیته فوتسال و سازمان لیگ فوتسال در راستای برنامه ریزی و اجرای برنامه های پیش روی تیم ملی برگزار خواهیم کرد.

ساکت درباره اردوهای تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان گفت: متاسفانه برنامه تدارکاتی تیم ملی فوتبال نوجوانان بانوان با تیم ازبکستان کنسل شد.تمامی اقدامات مربوط به برگزاری این بازی را انجام داده بودیم اما از طریق فدراسیون ازبکستان نامه ای به ما ارسال شد و درخواست لغو دیدار تدارکاتی را داشت.تیم ملی جوانان، تیم ملی فوتسال بزرگسالان و زیر ۱۷ سال نیز تمرینات آماده سازی خود را زیر نظر کادر فنی به خوبی برگزار می کنند تا در مسابقات پیش رو آماده باشند. 

مشاور رییس فدراسیون درباره تیم ملی فوتبال ساحلی گفت: اردوهای تیم ملی فوتبال ساحلی نیز به خوبی برگزار بر گزار می شود و با توجه به مصوبه هیات رئیسه و تاکید رئیس فدراسیون فوتبال و با تعاملاتی که دپارتمان فوتبال ساحلی دارد، با حمایتهای همه جانبه امیدواریم شاهد موفقیت های بیش از پیش در عرصه مسابقات باشیم. ضمن اینکه با پیشنهاد دپارتمان فوتبال ساحلی و با همکاری روابط عمومی، کمیته تیم های ملی و مسئولین فدراسیون قرار است از علی نادری-کاپیتان سابق تیم ملی و بازیکن ارزنده کشورمان تقدیر و تشکر ویژه ای صورت بگیرد.

ساکت در پایان بیان کرد: چارت تشکیلاتی و الزامات تیم های ملی مدون شده و به زودی به هیات رئیسه فدراسیون ارائه خواهد شد. با بازنگری که در برنامه های این کمیته رخ داده با قدرت بیشتر و تعامل بسیار خوبی که بین بخش های فدراسیون وجود دارد، درصدد این هستیم که در کمپ تیم های ملی مکانی را مجهز و از آن استفاده کنیم تا تمامی مسئولین تیم های ملی با حضور در این ساختمان  بتوانند به کارهای خودرسیدگی کنند.در واقع حضور متمرکز تیم های ملی و کادر تیم های ملی در آکادمی خواهیم داشت تا در این ارتباط کارهایمان راحت تر و سریع تر انجام شود./فارس

پاسخی بگذارید