تاریخ: ۱۸:۰۰ :: ۱۳۹۵/۰۵/۱۵
نام نویسنده: sobhan

  رکابزن المپیکی ایران پس از برپایی چند جلسه تمرین در مسیر اصلی مسابقات ریو از سخت و پرپیچ خم بودن مسیر رقابت جاده این دیدارها گفت. به گزارش مازند اسپرت؛ میرصمد پورسیدی ۳۰ ساله سومین رکابزن ایرانی است که نماینده این رشته در بازیهای المپیک می باشد. وی که اهل استان آذربایجان شرقی است در صدر […]

 

خبرگزاری فارس: پورسیدی: مسیر از آنچه فکر می‌کردم سخت‌تر است

رکابزن المپیکی ایران پس از برپایی چند جلسه تمرین در مسیر اصلی مسابقات ریو از سخت و پرپیچ خم بودن مسیر رقابت جاده این دیدارها گفت.

به گزارش مازند اسپرت؛ میرصمد پورسیدی ۳۰ ساله سومین رکابزن ایرانی است که نماینده این رشته در بازیهای المپیک می باشد. وی که اهل استان آذربایجان شرقی است در صدر رنکینگ رکابزنان آسیا قرار دارد.

میر صمد پورسیدی در خصوص تمرین رکابزنان در مسیر اصلی مسابقات المپیک گفت: در چند روزی که به ریو رسیده ایم به ارزیابی مسیر اصلی مسابقه پرداختیم و در تمرینات با این مسیر آشنا شدیم.

وی افزود: مسیر مسابقات به نظرم بسیار سنگین است. بخشی از مسیر سنگ فرش هست و سربالایی های تیزی دارد که این کار را برای همه رکابزنان سخت می کند. این مسیر سنگ فرش بسیار خطرناک است چرا که می تواند باعث زمین خوردن دوچرخه سواران شود.

رکابزن المپیکی ایران خاطرنشان کرد: همین طور چند سرازیری تند داره که به اندازه مسیر سر بالارو خطرناک است. در کنار آن چند پیچ بسیار تیز هم داشت که باز هم امکان زمین خوردن وبرخورد دوچرخه سواران وجود دارد. به نظرم مسیر انتخاب شده برای المپیک ریو بسیار فنی و سخت است.

وی ادامه داد: مسیر از آن چیزی که فکر می کردم سخت تر بود اما من و دو هم تیمی ام در این مدت برای موفقیت در المپیک تلاش کرده ایم و در این چند روز هم با تمرین کوتاه در مسیر برای مسابقات آماده می شویم تا بهترین نتیجه را بگیریم.

وی در ادامه به حضور تیم ها و رکابزنان دیگر کشورها هم اشاره ای داشت و تصریح کرد: در این جا بهترین رکابزنان دنیا را دیدم . بهترین های دوچرخه سواری دنیا در ریو جمع شده اند تا در بخش های مختلف این رشته با هم رقابت کنند.

پورسیدی در آخر در خصوص وضعیت اسکان و امکانات و تجهیزات میزبان بازیهای المپیک هم گفت: رستوران و محل اسکان ورزشکاران حاضر در این بازهای در حد برگزاری رقابتهای المپیک و سطح آن نیست و به نظر می رسد کمی در این خصوص ضعف وجود دارد.

تیم ملی دوچرخه سواری ایران با ترکیب میرصمد پورسیدی، آروین معظمی گودرزی، قادر میزبانی در المپیک برزیل و در بخش استقامت جاده حاضر خواهند بود./فارس

پاسخی بگذارید