تاریخ: ۵:۲۳ :: ۱۳۹۵/۰۵/۱۲
نام نویسنده: sobhan

عضو دپارتمان داوری گفت: «کارشناس تلویزیونی حق ندارد درباره داور بازی اظهار نظر کند.» به گزارش مازنداسپرت ؛ در جریان بازی پرسپولیس و فولاد و روی ضربه سری که عالیشاه زد و مهرداد طهماسبی با پا برگرداند، عبور توپ از خط دروازه بسیار مشکوک بود و کارشناسان داوری با توجه به تصاویر تلویزیونی نظرات مختلفی در این […]

عضو دپارتمان داوری گفت: «کارشناس تلویزیونی حق ندارد درباره داور بازی اظهار نظر کند.»

به گزارش مازنداسپرت ؛ در جریان بازی پرسپولیس و فولاد و روی ضربه سری که عالیشاه زد و مهرداد طهماسبی با پا برگرداند، عبور توپ از خط دروازه بسیار مشکوک بود و کارشناسان داوری با توجه به تصاویر تلویزیونی نظرات مختلفی در این خصوص ارائه کرده اند که در ادامه می خوانید:

* نوشه‌ور: توپ از خط گذشت گل پرسپوليس درست بود

حسن نوشه‌ور اظهار داشت: «توپ ارسالي پرسپوليس توسط دروازه‌بان فولاد در حالي از درون دروازه بازگردانده شد كه تمام توپ از روي خط دروازه گذشته و گل درست بود. به نظر من با توجه به تماشاي چند باره صحنه آهسته بازي، این گل ناديده گرفته شد.»

وی افزود: «همچنين اخطار به طارمي بي دليل بود و با توجه به برخوردي كه وجود داشت بايد ادامه بازي اعلام مي‌شد.»

* رودنيل: گل فولاد خطا بود، اشتباه داوري روي نتيجه تاثيرگذار شد

نوذر رودنيل اظهار داشت: «اخطار به مهدي طارمي درست بود ولي گل فولاد در حالي به ثمر رسيد كه گلزن اين تيم روی ناحيه گردن مدافع پرسپوليس اعمال فشار و خطا كرد. داور بازي در اين صحنه بايد بازي را متوقف مي‌كرد. كمك داور هم بايد در اين صحنه به داور، كمك مي‌كرد.»

وی افزود: «همچنين من تعجب مي‌كنم داور با توجه به گرماي هوا در دقايق ۳۰ و ۶۰ بازي استراحت نداد. به نظر مي‌رسد داور به جريان بازي توجه لازم را نداشت چون بازيكن فولاد در حالي بازي مي‌كرد كه خونريزي زيادي داشت و اين مي‌تواند خطرناك باشد.»

رودنیل درباره گل عالیشاه كه در اين بازي توسط داور مردود اعلام شد تصریح کرد: «تصوير به شكلي نبود كه موقعيت توپ قابل تشخيص باشد ولي پاي دروازه‌بان فولاد خيلي داخل بود.»

* مظفری: طهماسبی توپ را از روی خط برگرداند

نوید مظفری در خصوص دیدار پرسپولیس – فولاد خوزستان و صحنه‌ای که مهرداد طهماسبی توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید، اظهار داشت: «در این صحنه توپ از روی خط دروازه رد نشد و ادامه بازی درست بود.»

وی در مورد خطای مشکوک دروازه‌بان فولاد روی وحید امیری نیز عنوان کرد: «طهماسبی پای امیری را کشید، اما پیش از آن مهاجم پرسپولیس روی دروازه‌بان فولاد مرتکب خطا شده بود.»

داور پیشین فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: «صحنه گل فولاد سالم بود و مشکلی نداشت.»

* کارشناسی در برنامه ۹۰

محمد فنایی که به عنوان کارشناس داوری در برنامه ۹۰ شرکت کرده بود، در صحنه ای که طهماسبی پای امیری را گرفت اعلام کرد که داور باید طهماسبی را اخراج می کرد و یک پنالتی نیز برای پرسپولیس می گرفت.

فنایی در مورد صحنه مشکوک ورود توپ به دروازه فولاد تاکید کرد که صحنه ها به حد کافی قابل تشخیص نیستند و تنها می توان حدس زد که توپ گل نشده است.

وی همچنین اخطار به طارمی به خاطر تلاش برای فریب داور را تصمیمی درست قلمداد کرد.

* سلیمانی: تعجب می‌کنم کارشناس بازی، داور را در حد مسابقه نمی‌داند

غلامرضا سلیمانی با انتقاد از یک کارشناس تلویزیونی اظهار داشت: «بازی پرسپولیس و فولاد یک دیدار سرعتی و کاملاً فنی بود که چند صحنه مشکوک داشت اما سیدمهدی سیدعلی، داور مسابقه با کمترین اشتباه صحنه‌ها را قضاوت کرد و از این بابت نمره قبولی گرفت.»

وی افزود: «متاسفانه بهنام ابوالقاسم‌پور، کارشناس تلویزیونی در خصوص این بازی عنوان می‌کند که داور در حد این مسابقه نبوده است. تعجب می‌کنم کارشناس بازی به چه حقی در مورد داور مسابقه اظهار نظر می‌کند. مگر پیش از این، داوری به تعویض‌های مربیان یا تاکتیک تیمی ایراد گرفته است؟ این آقا از داوری انتقاد می‌کند که فصل پیش بهترین‌ قضاوت‌ها را در لیگ داشت و یکی از داوران خوب فوتبال کشورمان است.»

عضو دپارتمان داوری خاطرنشان کرد: «فصل گذشته بازی پرسپولیس و استقلال اهواز یکی از پرحاشیه‌ترین بازی‌های لیگ بود، اما سیدمهدی سیدعلی با قضاوت خوبش در آن مسابقه شایستگی‌اش را نشان داد. با این وجود متاسفانه می‌بینیم که یک کارشناس در شهرداری با این داور خوب‌مان همکار است و به خاطر مسائل شخصی جلوی میلیون‌ها بیننده تلویزیونی عنوان می‌کند که داور در حد بازی نبوده است.»

سلیمانی در پایان گفت: «خوب نیست که در ابتدای فصل این‌چنین اظهار نظرهایی درباره داوران انجام شود، آن هم در شرایطی که قضاوت داور خیلی خوب بوده و هیچ صحنه مشکوکی هم ندارد. امیدوارم از هفته آینده شاهد چنین قضاوت‌های غرض‌ورزانه نباشیم.»
/snn

پاسخی بگذارید