تاریخ: ۹:۴۳ :: ۱۳۹۵/۰۵/۱۱
نام نویسنده: sobhan

  نایب رئیس اول فدراسیون در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس داوری فوتبال ساحلی بانوان گفت: این دوره‌ها راه را به شما نشان می‌دهد تا بهترین آموزش‌ها را ببینید و در نهایت با تلاش در این زمینه، بتوانید به نحو احسن در مسابقات قضاوت کنید.   به گزارش مازنداسپرت ؛و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان […]

 

خبرگزاری فارس: درخواست کفاشیان از کمیته داوران

نایب رئیس اول فدراسیون در حاشیه مراسم افتتاحیه کلاس داوری فوتبال ساحلی بانوان گفت: این دوره‌ها راه را به شما نشان می‌دهد تا بهترین آموزش‌ها را ببینید و در نهایت با تلاش در این زمینه، بتوانید به نحو احسن در مسابقات قضاوت کنید.

 

به گزارش مازنداسپرت ؛و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، علی کفاشیان در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضرین گفت: از رئیس دپارتمان داوری تشکر می کنم که نگاه شان نسبت به تمام رشته های داوری اعم از فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و خصوصا برای خانم ها توجه ویژه ای دارند. برگزاری دوره‌های توجیهی‌ و آموزشی پیش از شروع فصل‌مسابقات به داوران کمک می‌کند درطول فصل کمترین اشتباهات را داشته باشند و با آنالیز فیلم‌ها و اشتباهات ناخواسته‌ای که در حین بازی رخ می‌دهد، آنها را رفع کرده و در بازی‌های آتی عمکلرد بهتری داشته باشند. 

وی در ادامه اظهار داشت: فوتبال ساحلی یکی از رشته های نوپا است، مخصوص در بخش بانوان در حال شکل گرفتن است. در دنیا ۱۰ تا ۱۲ کشور هستند که در این رشته برای آقایان لیگ دارند. خوشبختانه فدراسیون فوتبال ایران جزو یکی از این کشورهاست و این نشان دهنده این است که فدراسیون فوتبال پیشرفت های خوبی در این زمینه داشته است. قطعا این روند روبه رشد می تواند الگو مناسبی برای کشورهای همسایه باشد. جهش فوتبال ساحلی ایران بالا و روبه رشد است اما نباید فوتبال ساحلی را با فوتبال مقایسه کرد.

رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا در ادامه گفت: با توجه به مسئولیتی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارم، سعی داریم در آینده برای لیگ فوتبال ساحلی نیز مانند فوتبال بازیهای قهرمانی آسیا راه اندازی کنیم. اطلاعاتتان را باید بروز کنید و دانش فنی خود را بالا ببرید. زمانی که با اطلاعات بروز در عرصه داوری فعال شوید، انتظارات ما از شما بالا می‌رود و امیدوارم با دقت و تجربه‌ای که شما داوران در عرصه داخلی بدست می آورید، به بازیهای برون مرزی هم نگاه ویژه ای داشته باشید. گزارشات این دوره ها را همچون گذشته به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال می کنیم و مطمئنا در آینده با راه اندازی لیگ بانوان، آنها از داوران ایرانی که تجربه قضاوت در بازیهای لیگ را داشته اند، استفاده می کنند.

کفاشیان در پایان تاکید کرد: از رئیس دپارتمان داوری فدراسیون نیز می‌خواهم دوره های مختلف و بیشتری را در جهت توسعه داوری فوتبال بانوان برگزار کند./فارس

پاسخی بگذارید