تاریخ: ۱۳:۴۵ :: ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
نام نویسنده: sobhan

  مسابقات کشتی سنتی «گورش» قهرمانی آسیا در ترکمنستان با قهرمانی تیم میزبان پایان یافت.   به گزارش مازند اسپرت در عشق‌آباد، مسابقات کشتی سنتی «گورش» قهرمانی آسیا شب گذشته در ترکمنستان با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید. این مسابقات با حضور کشتی گیران مرد و زن آسیا در ۲ بخش سنتی و کلاسیک با حضور […]

 

خبرگزاری فارس: مسابقات کشتی گورش قهرمانی آسیا در ترکمنستان پایان یافت +تصاویر

مسابقات کشتی سنتی «گورش» قهرمانی آسیا در ترکمنستان با قهرمانی تیم میزبان پایان یافت.

 

به گزارش مازند اسپرت در عشق‌آباد، مسابقات کشتی سنتی «گورش» قهرمانی آسیا شب گذشته در ترکمنستان با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید.

این مسابقات با حضور کشتی گیران مرد و زن آسیا در ۲ بخش سنتی و کلاسیک با حضور ۳۰۰ ورزشکار از ۱۴ کشور آسیا از جمله جمهوری اسلامی ایران به مدت ۴ روز در محل شهرک المپیک عشق‌آباد برگزار شد.

در این مسابقات تیم ملی ترکمنستان با کسب ۹۸ مدال از جمله ۴۴ مدال طلا، ۲۸ نقره و ۲۶ برنز مقام اول و تیم ملی ازبکستان با کسب ۳۳ مدال مقام دوم و تیم ملی قرقیزستان نیز با کسب ۲۶ مدال مقام سوم مسابقات مذکور را از آن خود کردند.

تیم ملی ایران نیز بعد از قزاقستان و تاجیکستان با کسب ۱۳ مدال از جمله یک مدال نقره و ۱۱ مدال برنز، مقام ششم مسابقات کشتی گورش و کشتی با کمربند قهرمانی آسیا در عشق‌آباد را به دست آورد.

«امیر چادرنشین» در وزن ۸۲ کیلوگرم در رقابتهای مذکور مدال برنز این مسابقات را کسب کرد.

همچنین «کُر عبدالناصر»،«عبدالاحد یاسینی»،«نعمت الله جوزجانی»، «کمال‌الدین یاسینی»، «عبدالکریم قجوق»،«نور الله پورقاز» و «ایوب بیک نژاد» از دیگر مدال آوران تیم ملی ایران در مسابقات مذکور بودند.

کشتی سنتی «گورش» یکی از ورزش‌های سنتی ترکمن‌هاست که قرار است در مسابقات قهرمانی رشته‌های رزمی در سطح آسیا برای اولین بار برگزار شود.

/fars

پاسخی بگذارید