تاریخ: ۶:۰۱ :: ۱۳۹۵/۰۴/۱۰
نام نویسنده: sobhan

  شناگر تیم ملی آمریکا در مسابقات انتخابی این کشور در ماده ۲۰۰ پروانه در رده نخست قرار گرفت و به این ترتیب در ریو پنجمین حضورش را در المپیک تجربه خواهد کرد.   به گزارش مازند اسپرت؛ مایکل فلپس اسطوره شنای جهان و دارنده ۱۸ مدال طلای المپیک، در ریو پنجمین حضورش را به عنوان یک […]

 

خبرگزاری فارس: فلپس پنجمین حضورش را در المپیک تجربه می‌کند/پسر تماشاگر مسابقه پدر!

شناگر تیم ملی آمریکا در مسابقات انتخابی این کشور در ماده ۲۰۰ پروانه در رده نخست قرار گرفت و به این ترتیب در ریو پنجمین حضورش را در المپیک تجربه خواهد کرد.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ مایکل فلپس اسطوره شنای جهان و دارنده ۱۸ مدال طلای المپیک، در ریو پنجمین حضورش را به عنوان یک شناگر المپین تجربه می‌کند. وی نخستین شناگر آمریکایی است که سابقه حضور در ۵ المپیک را دارد.

این شناگر ۳۱ ساله آمریکایی موفق شد در انتخابی مسابقات در آمریکا در شنای ۲۰۰ متر پروانه با زمان ۱:۵۴٫۸۴ در جایگاه نخست قرار بگیرد. تام شیلد دیگر شناگر آمریکا در رده دوم قرار گرفت. این دو ورزشکار برتر برای حضور در المپیک ریو در تیم شنای آمریکا به مصاف حریفان می‌روند.

از نکات جالب این مسابقه حضور همسر و فرزند چندماهه فلپس در سالن مسابقه بود.

مایکل فلپس با ۱۵ سال سن در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی نخستین حضورش را در این میدان بزرگ تجربه کرد. او در این بازی‌ها هیچ مدالی کسب نکرد و در ۲۰۰ متر پروانه نیز با کسب عنوان پنجمی به کار خود پایان داد.

فلپس ۴ سال بعد در المپیک آتن ۶ مدال طلا کسب کرد و موفقیت‌های این ورزشکار در المپیک‌های بعدی هم ادامه پیدا کرد.

وی پیش از این اعلام کرده بود المپیک لندن آخرین حضورش در این بازی‌هاست، اما بازهم به میادین بازگشت./فارس

پاسخی بگذارید