تاریخ: ۱۱:۲۲ :: ۱۳۹۵/۰۴/۰۹
نام نویسنده: sobhan

  مسئولان باشگاه راه‌آهن به دنبال راه انداختن کارخانه بازیکن سازی خود هستند.   به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از سایت رسمی راه آهن، اگر این اصل مهم فراموش شود تاثیرات مخرب این کمبود بزرگ و بی توجهی به تیم های پایه ای گریبان تیم ها را خواهد گرفت. رمز موفقیت اغلب باشگاههای اروپایی و […]

 

خبرگزاری فارس: راه اندازی مجدد کارخانه بازیکن سازی راه آهن با مهندسان آلمانی

مسئولان باشگاه راه‌آهن به دنبال راه انداختن کارخانه بازیکن سازی خود هستند.

 

به گزارش مازند اسپرت؛ و به نقل از سایت رسمی راه آهن، اگر این اصل مهم فراموش شود تاثیرات مخرب این کمبود بزرگ و بی توجهی به تیم های پایه ای گریبان تیم ها را خواهد گرفت. رمز موفقیت اغلب باشگاههای اروپایی و حتی ایرانی پیش از کسب جام و افتخار توجه به آکادمی و امر بازیکن سازی است.

این موضوع به قدری اهمیت دارد که گاه شاهد آن هستیم باشگاههایی همچون رئال مادرید و بارسلونا با کودکان ۱۰ یا ۱۱ ساله قرارداد می بندند. جای تعجب نیست باشگاهی همچون راه آهن یزدان با سابقه ای روشن که در صدر بازیکن سازترین باشگاههای ایرانی قرار دارد بخواهد در این راستا گام بردارد.

به جرات می توان راه آهن را بازیکن سازترین باشگاه فوتبال تهران و شاید ایران نامید و این را می توان از تعداد ستاره هایی که از این باشگاه برخاسته اند فهمید. آخرین محصول راه آهن برادران دوقلوی میلاد و مهرداد محمدی بودند که به پیراهن تیم ملی رسیدند.

هم اکنون برنامه های بازیکن سازی و تقویت آکادمی راه آهن یزدان در اولویت مدیران این باشگاه قرار دارد. در همین راستا و پس از چند سفر متعدد پیمان کیانیان به آلمان و تحقیقات و بررسی لازم چهار مربی شناخته شده این کشور به ایران فراخوانده شدند تا آکادمی راه آهن یزدان را زیر نظر بگیرند.

مارکوس لویک(استعدادیاب باشگاه لورکوزن آلمان و یوفا)، نیکو استرنبرگ(مربی دروازه بانی سابق مونیخ ۱۸۶۰)، دومینیک پالمر(مربی بدنساز باشگاه آرمینیا بیلفلد) و کریستیان هاپل( مدیر مارکتینگ باشگاه کمینتزرآلمان، فارغ التحصیل دانشکده لیورپول انگلیس با سابقه همکاری با شرکت آدیداس) هم اکنون به دعوت باشگاه راه آهن یزدان در ایران حضور دارند. مدیریت این آکادمی نیز بر عهده بابک افشار خواهد بود.

اما بشنوید از پیمان کیانیان مالک باشگاه راه آهن یزدان که با ایده و عقاید روشنی مربیان آلمانی را به ایران آورده است و در این رابطه می گوید:” تیم های پایه ای باید بیش از هر زمان دیگری مورد توجه قرار بگیرد و حضور این مربیان هم بدین منظور است تا فلسفه فوتبال آلمانی با مهارت و دقت به جوانان راه آهن یزدان منتقل شود.”/فارس

پاسخی بگذارید