تاریخ: ۱۹:۰۶ :: ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
نام نویسنده: sobhan

مسابقات کشتی سنتی «گورش» قهرمانی آسیا در محل سالن ورزش‌های رزمی عشق‌آباد با حضور ۳۰۰ ورزشکار در حال برگزاری است و در اولین روز مسابقات، ورزشکاران ایرانی موفق به کسب ۵ مدال برنز شدند. به گزارش مازنداسپرت؛ مسابقات کشتی سنتی «گورش» و کشتی کمربندی قهرمانی مردان و زنان آسیا در عشق‌آباد با حضور ۳۰۰ ورزشکار […]

خبرگزاری فارس: آغاز مسابقات «گورش» قهرمانی آسیا در «ترکمنستان»+تصاویر

مسابقات کشتی سنتی «گورش» قهرمانی آسیا در محل سالن ورزش‌های رزمی عشق‌آباد با حضور ۳۰۰ ورزشکار در حال برگزاری است و در اولین روز مسابقات، ورزشکاران ایرانی موفق به کسب ۵ مدال برنز شدند.

به گزارش مازنداسپرت؛ مسابقات کشتی سنتی «گورش» و کشتی کمربندی قهرمانی مردان و زنان آسیا در عشق‌آباد با حضور ۳۰۰ ورزشکار از ۱۴ کشور آسیایی از جمله جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

تاکنون، ورزشکاران ترکمنستانی با کسب ۲۵ مدال شامل ۱۲ مدال طلا،۱۰ مدال نقره و ۳ مدال برنز، در صدر جدول مسابقات قرار گرفتند.

ورزشکاران ایرانی نیز در  اولین روز مسابقات با ۵ مدال برنز مقام پنجم مسابقات گورش قهرمانی آسیا در عشق‌آباد در دست دارند.

«نورالله پورقاضی» در وزن ۱۰۰ کیلوگرم، «عبدالله یاسینی» در وزن ۵۷ کیلوگرم، «عیوب بگمجنژاد» در وزن ۶۸ کیلوگرم ،« امیر چادرنشین» در وزن ۸۲ کیلوگرم و «عبدالکریم قوچوق» در وزن ۹۰ کیلوگرم اعضای تیم ملی ایران را تشکیل می‌دهند که تاکنون موفق به کسب مدال شدند.

کشتی سنتی «گورش» یکی از ورزش‌های سنتی ترکمن‌هاست که قرار است در مسابقات قهرمانی رشته‌های رزمی در سطح آسیا برای اولین بار برگزار شود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید