تاریخ: ۱۹:۰۰ :: ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
نام نویسنده: sobhan

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل از سقوط کوهنورد ۶۰ ساله آلمانی از ارتفاع ۴ هزار و ۷۰۰ متری قله دماوند خبر داد. به گزارش مازنداسپرت؛جمشید نیکزاد دقایقی قبل در گفت‌وگویی در آمل گفت: کوهنورد ۶۰ ساله اهل آلمان عصر امروز در راه صعود به قله دماوند دچار حادثه شد. وی با بیان اینکه خبر سقوط مرد […]

خبرگزاری فارس: سقوط کوهنورد آلمانی در راه صعود به قله دماوند

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل از سقوط کوهنورد ۶۰ ساله آلمانی از ارتفاع ۴ هزار و ۷۰۰ متری قله دماوند خبر داد.

به گزارش مازنداسپرت؛جمشید نیکزاد دقایقی قبل در گفت‌وگویی در آمل گفت: کوهنورد ۶۰ ساله اهل آلمان عصر امروز در راه صعود به قله دماوند دچار حادثه شد.

وی با بیان اینکه خبر سقوط مرد ۶۰ ساله آلمانی عصر امروز گزارش داده شد و بلافاصله عوامل امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر وارد میدان شدند تصریح کرد: این حادثه کوهنوردی در ارتفاع ۴۷۰۰ متری قله دماوند واقع در زیر آبشار یخی اتفاق افتاد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل اظهار کرد: هم‌اکنون عملیات نجات این کوهنورد آغاز شده و تیم تخصصی امداد کوهستان جمعیت هلال‌احمر مستقر در پایگاه پلور به سمت ارتفاعات اعزام شدند.

نیکزاد یادآور شد: به دلیل شرایط نامساعد جوی و وضعیت نامطلوب آب و هوایی در قله دماوند هم‌اکنون امکان درخواست و پرواز بالگرد امداد مقدور نیست.

وی گفت: چندی قبل نیز کوهنورد ۵۵ ساله اهل بندرعباس در دره یخار دچار حادثه شده و بعد از چندین روز پیکرش از ارتفاعات بیرون کشیده شد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل گفت: کوهنوردانی که قصد صعود به قله دماوند را دارند حتماً با مسؤولان فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی هماهنگی لازم را انجام داده و امکانات و ابزار اطلاع‌رسانی و نجات در شرایط اضطراری را به همراه داشته باشند.

پاسخی بگذارید