تاریخ: ۱۸:۵۵ :: ۱۳۹۵/۰۴/۰۷
نام نویسنده: sobhan

تیم‌ملی ایتالیا با غلبه بر اسپانیا انتقام فینال یورو ۲۰۱۲ را گرفت و حریف آلمان شد. به گزارش مازنداسپرت؛ در آخرین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام‌ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ تیم‌‌های ملی ایتالیا و اسپانیا امشب از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه سنت دنیس پاریس  به قضاوت جنید شاکر داور ترکیه‌ای به مصاف یکدیگر رفتند. این […]

خبرگزاری فارس: انتقام آتزوری از لاروخا با چاشنی حذف/ ایتالیا حریف آلمان شد

تیم‌ملی ایتالیا با غلبه بر اسپانیا انتقام فینال یورو ۲۰۱۲ را گرفت و حریف آلمان شد.

به گزارش مازنداسپرت؛ در آخرین روز از مرحله یک هشتم نهایی جام‌ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ تیم‌‌های ملی ایتالیا و اسپانیا امشب از ساعت ۲۰:۳۰ در ورزشگاه سنت دنیس پاریس  به قضاوت جنید شاکر داور ترکیه‌ای به مصاف یکدیگر رفتند.

این دیدار با برتری ۲ بر صفر ایتالیا به پایان رسید تا ماتادورها وداعی زودهنگام از یورو داشته باشند. گل‌های آتزوری را کیلینی در دقیقه ۳۳ و پله در دقیقه ۹۰+۱ زد.

این دیدار درحالی آغاز شد که ایتالیایی‌ها به دنبال جبران شکست تلخ فینال یورو ۲۰۱۲ بودند. از سوی دیگر ماتادورها به دنبال دفاع از قهرمانی خود در یورو بودند.

ایتالیا با ترکیب متفاوت تر به زمین بازی آمد و  در خط حمله خود از پله و ادر استفاده کرد. این دیدار در زیر بارش شدید باران آغاز شد و اولین موقعیت را آتزوری بوسیله پله داشت ولی خطر جدی دروازه دخه‌آ را تهدید نکرد.

بارش باران به قدری شدید بود که کونته پالتو و کلاه پوشید. آتزوری فشار را بیشتر و بیشتر کرد و دقیقه ۶ بازی دروسی از پشت محوطه جریمه پاس خیلی خوبی را برای ادر داد اما او قدر این موقعیت را ندانست و توپ آهسته در آغوش دخه آ جای گرفت.

در دقیقه ۹ از سمت چپ زمین  فلورنزی توپی را از روی ضربه کاشته سانتر کرد و پله به زیبایی ضربه سر زد اما سوپر واکنش دخه آ مانع گل شدن این توپ شد.

ایتالیایی‌ها فشار را زیاد کردند و بار دیگر در دقیقه ۱۱ بازی یک موقعیت خوب بوسیله جاکرینی داشتند ولی داور بازی خطای او را گرفت. او با یک قیچی برگردان تماشایی توپ را به طرف دروازه لاروخا زد ولی بازهم دخه‌آ ناجی بود.  

در دقیقه ۲۰ بازی یک صحنه مشکوک به پنالتی برای اسپانیا گرفته نشد. سانتری روی دروازه ایتالیا فرستاده شد و کیلینی شیطنتی را روی راموس انجام داد و پیراهن او را کشید ولی داور ترک تبار آن را خطا تشخیص نداد.

در دقیقه ۲۴ بازی یک موقعیت خوب برای آتزوری بوسیله پارولو ایجاد شد. دی شیلیو از سمت چپ با یک ضد حمله توپی را برای پارولو فرستاد ولی توپ روی سر او جفت و جور نشد.

ایتالیا در ادامه زهردار بود و با با یک بازی عقلانی موقعیت‌های خوبی را برای باز کردن دروازه اسپانیا داشت.

در دقیقه ۳۳ بازی یک ضربه کاشته برای آتزوری مهیا شد. ادر شوت سرکشی را به طرف دروازه اسپانیا زد و دخه‌آ توپ را نتوانست یک ضرب بگیرد و کیلینی توانست توپ برگشتی را وارد دروازه اسپانیا کند.

در دقیقه ۴۴ بازی جاکرینی فرصت داشت تا گل دوم ایتالیا را بزند اما بازهم سوپر واکنش دخه‌آ مانع از گل شدن این توپ شد.

در ابتدای نیمه دوم دل بوسکه نولیتو را بیرون کشید و آدوریس را به جای او به زمین بازی آورد.

در دقیقه ۵۰ بازی اسپانیا فشار را برای زدن گل تساوی بیشتر کرد. اینیستا توپی را روی دروازه ایتالیا فرستاد و موراتا ضربه سری را زد ولی بوفون با اعتماد به نفس کامل توپ مهار کرد.

فشار ماتادورها در ادامه بیشتر شد و مالکیت توپ اسپانیا در این نیمه بیشتر شد.

در دقیقه ۵۳ بازی کونته دروسی را که دیگر نای دویدن نداشت بیرون کشید و به جای او تیاگو موتا را به زمین بازی آورد.

در دقیقه ۵۶ بازی یک موقیعت تک به تک استثنایی برای ادر بوجود آمد اما بازهم درخشش دخه‌آ مانع گل شدن توپ شد.

در دقیقه ۶۲ بازی بازهم این ایتالیا بود که دروازه اسپانیا را تهدید کرد. ادر از سمت چپ زمین نفوذ کرد ولی باز هم دخه‌آ علمکرد خوبی داشت.

در دقیقه ۶۸ بازی جدیترین موقیعت ماتادورها را آدوریس داشت. اینیستا با یک حرکت تکنیکی توپ را به آدوریس رساند ولی ضربه او دقت کافی را نداشت و به بیرون رفت.

در دقیقه ۷۴ بازی اسپانیا بوسیله واسکس که به جای موراتا به زمین بازی آمده بود یک موقعیت تک به تک داشت اما داور بازی آن را آفساید اعلام کرد.

 در دقیقه ۷۶ بازی اسپانیا یک موقعیت خطرناک از پشت محوطه جریمه داشت. اینیستا یک شوت سرکش به طرف دروازه ایتالیا زد ولی با واکنش فوق العاده بوفون توپ به بیرون رفت.

هر چقدر بازی به دقایق پایانی خود نزدیک می‌شد فشار ماتادورها بیشر و بیشتر می‌شد زیرا چیزی برای از دست دادن نداشتند و با این نتیجه حذف می‌شدند.

 در دقیقه ۸۱ بازی دل بوسکه مجبور شد آدوریس که در ابتدا نیمه دوم به بازی آورده بود به خاطر مصدومیت بیرون بکشید و پدرو را به زمین بازی آورد.

کونته نیز در دقیقه ۸۱ ادر را بیرون کشید و اینسینه را آورد.

ایتالیا درحالی که اسپانیا به دنبال گل بود با یک ضد حمله بوسیله پله به گل دوم رسید تا کار اسپانیا را تمام کند.

این دیدار در نهایت با پیروزی ۲ بر صفر ایتالیا به پیروزی رسید تا حریف آلمان در یک چهارم نهایی شود. اسپانیا نیز مدافع عنوان قهرمانی وداعی زود هنگام با یورو داشت.

پاسخی بگذارید