تاریخ: ۱۱:۳۹ :: ۱۳۹۵/۰۴/۰۶
نام نویسنده: sobhan

سمیه عباسپور،بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان جانبازان و معلولین است که موفق شد از رقابت های جمهوری چک،اولین سهمیه رشته کامپوند بانوان را برای کاروان ایران در بازی های پارالمپیک ریو به ارمغان بیاورد. به گزارش  مازنداسپرت ” سمیه عباسپور،بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان جانبازان و معلولین است که موفق شد […]

LabbaspurGermany 30938سمیه عباسپور،بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان جانبازان و معلولین است که موفق شد از رقابت های جمهوری چک،اولین سهمیه رشته کامپوند بانوان را برای کاروان ایران در بازی های پارالمپیک ریو به ارمغان بیاورد.

به گزارش  مازنداسپرت ” سمیه عباسپور،بانوی ملی پوش تیم تیر و کمان جانبازان و معلولین است که موفق شد از رقابت های جمهوری چک،اولین سهمیه رشته کامپوند بانوان را برای کاروان ایران در بازی های پارالمپیک ریو به ارمغان بیاورد.
وی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون پیرامون این مسابقات گفت:رقابت های جمهوری چک آخرین فرصت کسب سهمیه برای کمانداران کشورهای مختلف بود و از این رو تیم ها پرتعداد شرکت کرده بودند و رقابت ها بسیار حساس بود.مسابقات آسیایی تایلند به نسبت کم جمعیت تر بود اما فقط نفرات طلایی شانس کسب سهمیه داشتند اما در چک نفرات اول تا سوم می توانستند مجوز حضور در پارالمپیک را بدست آوردند.
عباسپور افزود:کمانداران حاضر در مسابقات جمهوری چک در اوج آمادگی بودند و از این رو رقابت ها بسیار نزدیک بهم برگزار می شد و استرس زیادی حاکم بود.در رقابت آخر برای کسب سهمیه،فشار زیادی را تحمل کردم و با اینکه در تمرینات رکوردهای بالاتری به ثبت رسانده بودم اما در نهایت کار به آخرین لحظات رسید و تیر آخر سرنوشت را عوض کرد.هنگام پرتاپ تیر آخر با تمام وجود به خدا توکل کردم و خواستم تا کمکم کند.باید بگویم تیر آخر را خدا رها کرد و توانستم دیدار آخر را ببرم و به سهمیه پارالمپیک دست پیدا کنم.
دارنده اولین سهمیه کامپوند بانوان گفت:در طول مسابقات همسرم نتایج را به صورت آنلاین دنبال می کرد و به دیگر افراد خانواده هم خبر می داد! همگی با اشتیاق پیگیر نتایج بودند و در زمین هم هم تیمی ها و کادر فنی با تشویق های خود به من دلگرمی می دادند و حضورشان قوت قلب بود.
بانوی طلایی مسابقات چک خاطر نشان کرد:اگر قرار باشد دستاورد مسابقات چک را به فردی تقدیم کنم، آن شخص حتما آقای کهتری،خواهد بود.حمایت های بی دریغ آقای کهتری به من کمک کرد که فرصت دیگری برای کسب سهمیه داشته باشم و موفقیتم را مدیون او هستم. همچنین از خانم مشرف جوادی، نایب رئیس فدراسیون و دکتر برجسته،معاون فنی کمیته ملی پارالمپیک نیز به سبب همراهی ها و حمایتهایشان سپاسگزار هستم.
وی گفت: مسیری که برای کسب سهمیه طی کردم بسیار دشواربود.در مسابقات جهانی آلمان که سال گذشته برگزار شد در اوج آمادگی بودم اما با یک بدشانسی از کسب آن بازماندم.این مسابقات بدترین خاطره ی من در ایام فعالیتم در ورزش حرفه ای است اما خدا را شاکرم که پس از تحمل سختی های زیاد توانستم بخش کوچکی از زحمات همه ی عزیزانی که به من کمک کردند را با کسب سهمیه جبران کنم.
عباسپور در ادامه افزود:به عنوان مادر یک فرزند کوچک،شرایطم برای تمرین سخت است اما به لطف خدا و با همراهی همسر عزیزم توانسته ام تاکنون در شرایط مختلف ادامه بدهم و می خواهم با بدست آوردن بهترین نتایج در پارالمپیک،پاسخگوی محبت و زحمات خانواده و همه ی آنهایی باشم که برای موفقیت من تلاش کردند.
دارنده نشان طلای بازی های پاراآسیایی اینچئون تصریح کرد: از ابتدای شروع فعالیتم در این رشته روزی را تصور می کردم که بتوانم در بزرگ ترین رویداد ورزشی جهان حاضر باشم.برای رسیدن به این روز خیلی تلاش کردم و می خواهم با به اهتزاز درآوردن پرچم کشورم این رویا را کامل کنم.آرزویم برای همه ورزشکارانی که برای رسیدن به پارالمپیک تلاش کردند،موفقیت است و امیدوارم خودم نیز به مدال دست پیدا کنم.
سمیه عباسپور،پس از کسب سهمیه پارالمپیک مجددا به تمرینات بازگشته و با روحیه ی مضاعفی که از دستاوردهایش در مسابقات چک کسب کرده، برای رقم زدن بهترین نتایج در ریو تلاش می کند.

پاسخی بگذارید