تاریخ: ۱۶:۰۸ :: ۱۳۹۵/۰۴/۰۳
نام نویسنده: sobhan

هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در اولین جلسه خود در حاشیه مسابقات جهانی جوانان تصمیمات مهمی را اتخاذ کرد. به گزارش مازند اسپرت؛ هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در حاشیه مسابقات جهانی جوانان تشکیل جلسه داد. این هیات عزم خود را جزم کرده تا با ابزارها و سیستم‌های سخت‌گیرانه از جمله اعمال محرومیت و اصلاح […]

خبرگزاری فارس: تصمیمات مهم در جلسه هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری/ 11 سهمیه المپیک از 6 کشور گرفته شد

هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در اولین جلسه خود در حاشیه مسابقات جهانی جوانان تصمیمات مهمی را اتخاذ کرد.

به گزارش مازند اسپرت؛ هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در حاشیه مسابقات جهانی جوانان تشکیل جلسه داد. این هیات عزم خود را جزم کرده تا با ابزارها و سیستم‌های سخت‌گیرانه از جمله اعمال محرومیت و اصلاح قوانین خاص ورزشی ورزشکاران را پاک نگه داشته و صحت و سلامت رشته وزنه‌برداری را تضمین کند.

با توجه به مثبت شدن نمونه‌های زیادی در مسابقات جهانی ۲۰۱۵ و المپیک‌های پکن و لندن تصمیم گرفته شد ۱۱ سهمیه المپیک از کشورهایی که نمونه مثبت داشتند، کم شود. پیش از این رومانی یک سهمیه در بخش مردان و ازبکستان یک سهمیه در بخش زنان از دست داده بودند.

اسامی کشورهایی که تعدادی از سهمیه المپیک خود را از دست داده‌اند، به شرح زیر است:

آذربایجان یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (۲ سهمیه)

قزاقستان یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (۲ سهمیه)

روسیه یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (۲ سهمیه)

کره شمالی یک سهمیه در بخش مردان و یک سهمیه در بخش زنان (۲ سهمیه)

مولداوی دو سهمیه در بخش مردان (۲ سهمیه)

بلاروس یک سهمیه در بخش مردان (یک سهمیه)

* تعلیق یک ساله سه کشور

در این جلسه تصمیم گرفته شد که قوانین ضد دوپینگ اصلاح شود به طوری که اگر کشوری تعداد قابل توجهی نمونه دوپینگ مثبت داشت از حضور در یک دوره المپیک محروم خواهد شد. همچنین کسانی که در المپیک پکن و لندن نمونه آنها مثبت شده، در المپیک ریو شرکت داده نمی شوند. هیات اجرایی فدراسیون جهانی همچنین تصمیم گرفت کشورهایی که در المپیک پکن و لندن ۳ نمونه یا بیشتر، دوپینگ مثبت داشته‌اند، به مدت یک سال تعلیق شوند. بنابراین این تصمیم شامل کشورهای قزاقستان، بلاروس و روسیه می‌شود.

همچنین در هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری تصویب شد که یک برنامه عملیاتی به این شرح (نه فقط شامل همین موارد) در آستانه المپیک ریو عملیاتی شود:

کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی وزنه‌برداری می‌تواند با در نظر گرفتن شرایط کلی از تمام متخصصان و پزشکان به شکل اضطراری کمک بگیرد.

نمونه‌گیری با شدت و حجم بسیار بالاتر در تمام مسابقات بین‌المللی رسمی از ورزشکاران انجام خواهد شد تا تمام شرکت کنندگان ممکن در المپیک ریو تحت آزمایش قرار گرفته باشند.

آموزش هدف‌دار و استمرار در انجام فعالیت‌های مثبت صورت گرفته در تمام رقابت‌های جهانی و قاره‌ای و ارائه روش‌های جدید بررسی نتایج آزمایش دوپینگ

افزایش زمان نگهداری نمونه‌ها

اضافه شدن تب (سربرگ) گزارش دوپینگ به سایت اینترنتی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای حصول اطمینان از وجود یک منبع مطمئن برای دریافت اطلاعات

علاوه بر این هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری مراتب تاسف خود را از انتصاب آقای سرگئی سیریتسوف، رئیس فدراسیون وزنه‌برداری روسیه به عنوان رئیس کمیته مبارزه با دوپینگ اعلام می‌کند. با توجه به شرایط و فضای بوجود آمده، هیات اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری قویا به کشورهای اروپایی توصیه می‌کند که مساله انتصاب آقای سیریتسوف را مورد بررسی قرار دهند.

پاسخی بگذارید